קורס חובלים לבנות

להתקבל אל קורס חובלים לבנות

קורס חובלים לבנות מכשיר את בוגריו לתפקידי קצונה ופיקוד על צוותים של לוחמים בכלים שונים של הזרוע הימית של צה"ל. הקורס נחשב לאחד היותר תובעניים ויוקרתיים בצבא וכיום הוא פתוח גם בפני בנות. בכדי לעבור את הקורס בהצלחה ולזכות בתפקיד הנחשב יש צורך להוכיח במהלכו איכויות שונות, לרבות קור רוח, נכונות השקעה לטווח ארוך, יכולת קבלת החלטות תחת לחץ ושאיפה גבוהה למצוינות. בכדי להגדיל את סיכויי הקבלה לתפקיד פיקודי נחשק זה מציעים בחברת אקספרט כושר קרבי, הכנה מקצועית ממוקדת ויעילה לקורס.

 

מאפייני תפקיד החובלים

תפקיד החובלים משלב דרישות קרביות, יכולות לעבודה בצוות לצד ידע נרחב בתחום, יכולת לפקד, לשלוט ולתפעל טכנולוגיות חדישות מהמתקדמות בעולם. כמו כן תפקידם של החובלים כולל מגוון פעילויות מבצעיות וחשאיות, חלקן אף הרחק מקו החוף של ישראל וחלקן אף לתקופה ממושכת. כמו כן התפקיד כולל הכנה לזרוע הים המבצעית של צה"ל למלחמה מול ספינות וציי אויב. יש לציין כי הצטרפות לתפקיד זה מחייבת לשישים ואחד חודשי שירות קבע.

 

קבלה לקורס חובלים לבנות

קבלה לקורס חובלים לבנות דורשת פרופיל של לפחות שמונים ואחד, דפ"ר של שישים ויותר וקב"א של חמישים ושלוש ומעלה, וכן מעבר של מיון קדם צבאי שכולל מבחנים פסיכולוגיים ופסיכוטכניים, בדיקות רפואיות, וראיונות. זאת בנוסף לגיבוש בן ארבעה ימים שבעקבותיו מגיע מיון פיזי לקורס. בנות הניגשות לקורס נדרשות להציג ציוני מא"ה בציוני ארבע ויותר עבור עבודת צוות, יכולות פיקוד ויכולות של קשב מתמשך.

 

 הליך הכשרת חובלים

הליך הכשרת החובלים מתחיל בגיוס בחודש אפריל ואוקטובר. הוא כולל טירונות 03 ולאחריו הכשרה משלימה של גיבוש בן ארבעה ימים. קורס חובלים עצמו אורך עשרים ושמונה חודשים במהלכם נלמד הרבה מאוד חומר עיוני, לצד פיתוח יכולות של מנהיגות, הובלה, פיקוד וקבלת החלטות תחת מצבי לחץ ותחת מאמץ פיזי אינטנסיבי. כמו כן הקורס כולל לימודי תואר ראשון באוניברסיטת חיפה. לאחר קורס חובלים מקבלים בוגריו דרגת סגן.

 

מאפייני גיבוש חובלים

חלק מהליך המיון לקורס חובלים כולל גיבוש בן ארבעה ימים, במהלכו יש לעמוד במגוון משימות קשות ומאתגרות מבחינה מנטאלית, פיזית, קוגניטיבית ואינטלקטואלית. בין היתר פעילות הגיבוש כוללת הקפצות פתע, חפירות בורות באמצע הלילה, מילוי פקודות בתוך רפסודה מיטלטלת, תרגילי ספרינט, בניית סוגים שונים של מתקנים, תרגילי צוותים וכו'. המשימות והתרגילים השונים בוחנים יכולות מגוונות של המועמדים כמו יצירתיות, יכולת הובלה, קבלת החלטות תחת לחץ, שיתופי פעולה, הגדלת ראש, נחישות ועוד.

 

מגמות הכשרה בקורס חובלים

בהכשרת חובלים קיימת אפשרות שיבוץ באחת מתוך שלוש מגמות המוצעות בקורס:

  • שייט– מגמה זו כוללת לימודי לחימה בזירות ימיות, ניווט, ימאות, פיקוד על כלי שיט והתמחות במערכות נשק שונות.
  • אלקטרוניקה– במגמה מוכשרים קציני לוחמה אלקטרונית ולומדים אודות מערכות אלקטרוניות מתקדמות וחכמות שקיימות בספינות טילים.
  • מכונה– במגמת מכונות לומדים אודות מערכות מכאניות שונות לרבות מערכות חשמל, הנעה והספק, וכן לומדים פיזיקה למתקדמים.

 

הכנה לקורס חובלים בנות

להכנה לקורס חובלים בנות, למידע נוסף וייעוץ מקצועי בנושא, השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם חברת אקספרט כושר קרבי. בטלפון 054-6773051 או במייל Xpert.kosherkravi@gmail.com.

 

 

 

 

 

 

 

רוצה להצטרף למשפחת אקספרט? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן