המדריך המלא לגיבוש לוט"ר חרוב

הקדמה לגיבוש

יום שני בבוקר, מעירים את כל באח כפיר בשעה 04:00, אומרים לנו לעלות על מדי ספורט ושולחים אותנו באוטובוסים לשטח לריצת 3000. לפני הריצה כל חייל ממלא טופס, האם הוא רוצה לוט״ר, חרוב, שניהם או אף אחד מהם, שימו לב! שגם אם אתם ממש לא רוצים להישאר בגדודים, אם אתם רוצים לוט״ר תסמנו אך ורק לוט״ר! זו יחידה שתקח רק אנשים שרוצים אותה ב100%! כל מי שמסמן שניהם ועובר, מגיע לחרוב.

כדי להיכנס לגיבוש תצטרכו לעבור את הריצה בתוצאה של מתחת ל15 וחצי דקות, כמובן שתצטרכו להתאמן לפני ולעשות תוצאה טובה ולא גבולית כי זה מראה על רצינות ועל זה שהתאמנתם והכנתם את עצמכם לגיבוש.

לאחר הריצה ישלחו אתכם חזרה לבסיס, תעברו בדיקות רפואיות ולאחר הבדיקות מי שנמצא ללא בעיה בריאותית ועבר את התוצאה הנדרשת בבראור, יעדכנו אותו שהוא יוצא לגיבוש וישלחו אותו להזדכות על ציוד, (אתם תקבלו נשק, שק״ש, אוהל, וסט וממיות עליהם תצטרכו להיות אחראיים כל הגיבוש)

בשעה 20:00 בערב יתחיל הגיבוש יקחו אתכם באוטובוסים לשטח של הגיבוש ויעמידו אתכם בח׳ גדולה, שם יחלקו אתכם לצוותים והגיבוש יתחיל.

לו״ז הגיבוש:

היום הראשון

היום הראשון יתחיל בשעה 20:00 כאשר תחולקו לצוותים, אנחנו התחלנו צוות של 26 וסיימנו 11, המגבש יתחיל לדבר, יסביר שאליו פונים ב״המדריך״ יסביר שהגיבוש הולך להיות ארוך וקשה שאתם תיבחנו גם ביכולות הפיזיות שלכם, גם ביכולות השכליות שלכם, וגם ביכולות החברתיות וההנהגה שלכם. יגיד לכם להסתכל אחורה, אתם תראו עוד חמישה- שישה מילואימניקים עומדים עם פנקסים, הם נקראים ״המלאכים״ אסור לפנות אליהם ואסור לדבר איתם, התפקיד שלהם הוא להסתכל ולרשום כל דבר שאם עושים, מי מבצע את המשימה כמו שצריך ומי שעושה בכאילו, מי צועק על חברי הצוות ומי יודע איך לפנות אליהם ולדרבן אותם, מי רץ לאוכל ומתחזר עליו ומי מוודא שכולם יקבלו שווה ורק אז אוכל, הם רואים הכל!

כבר ביום הראשון יהיו לכם אקטים של זחילות, ספרינטים

ומשימות חשיבה קבוצתיות, סוף היום ייגמר בכך שתקבלו משימה קבוצתית לבנות ח׳ של אוהלי סיירים.

טיפים ליום הראשון:

לגבי האקטים הפיזיים, זה כן חשוב להגיע עם כושר אבל זה לא הכל, בסופו של דבר גם אם אתה לא מגיע ראשון הם מסתכלים על המבט בעיניים שלך על שפת הגוף שלך, תשדר כל מקצה מחדש שלא מעניין אותך כלום ועכשיו אתה מגיע ראשון, תינעל, תהיה חד לשמיעת ה״צא״ וגם אם אתה לא מגיע ראשון, תצא ראשון, תראה להם שגם אם אתה מקום שישי, אתה עושה הכל כדי לעקוף את החמישי, אל תסתכל לצדדים ואל תנגב את הזיעה, תסתכל למטרה ואיך שאתה מגיע לסוף תעמוד מוכן למקצה הבא, לגבי הזחילות אתם תעשו הלוך בזחילה וחזור בספרינט, וכאן, כמו שעבדנו איתנו באקספרט, שים דגש על האמינות ואל תעמוד לספרינט לפני שהגעת בדיוק לנקודה שהגדירו בזחילה, עוד דגש חשוב לזחילה: ברגע שרק מתחילים להגיד ״מצב זחילה עבור״  תטוסו לרצפה כמה שיותר מהר, בדיוק כמו באימונים, לא משנה כמה אתם עייפים, זה מראה שאתם חדים ומוכנים לעבור את האקט הזה כל הלילה, תהיו דרוכים תמיד, אחרי 15 מקצים של זחילה פתחו לנו שתי דקות לשתות אבל אז פתאום הקפיצו אותנו שוב למצב זחילה אחרי 50 שניות והתחילו לצרוח עלינו שאנחנו עומדים לעשות את אותם המקצים שוב, וכאן 3 מתגבשים פרשו, למרות שבפועל עשינו רק עוד פעמיים.

טיפ למשימת האוהל:

שימו לב שזוהי משימה קבוצתית ומבהירים לכם את זה, זה לא מעניין אותם מי העמיד את האוהל שלו, חשוב לעזור למי שהסתבך, לעבוד כצוות לחלק משימות, ואם מגדירים פתאום שלוש דקות שממשיכים לעבוד אבל אסור לדבר אז תמשיכו לעבוד בראבק ואל תעזו להוציא מילה.

 

היום השני

היום השני היה יום מגוון מאוד, חילקו לנו בתחילת היום דפי מידע על כל מיני נשקים ואיך לתפעל אותם, ובמהלך היום קראו פתאום למתגבשים והתקילו אותם בשאלות על הקטעי מידע, אני יכול להגיד שאני אישית הייתי ממש לא טוב בשאלות על קטעי המידע, אבל שידרתי קור רוח ורצינות, בלי חיוכים מובכים ובלי גימגומים, כשלא ידעתי שאלה, עמדתי זקוף מול המגבש ואמרתי לו את זה אני לא יודע, וזה טיפ חשוב שאני יכול לתת לכם. בנוסף חשוב שתדעו שלא תקבלו זמן לקרוא את הדפים, אתם צריכים למצוא זמן, לכן תהיו חדים על זה, כי אין הפסקות בגיבוש, במידה ובין אקטים של ספרינטים לזחילות תקבלו דקה וחצי של מים, תשתדלו לשתות חצי דקה ובמשך דקה לעבור על הדף.

במהלך היום גם יסבירו לכם פעם אחת מבלי לשאול שאלות איך מפרקים ומרכיבים נשק M4 ואתם תבחנו על זה, באותו היום יהיה גם עוד מקצים של ספרינטים וזחילות ועוד משימות חשיבה ומשימות קבוצתיות, שימו לב שאתם מתבלטים אבל לא מגזימים, מנהיג טוב צריך לדעת להנהיג את הצוות אבל לא באופן אגרסיבי ולדעת לפעמים לקחת צעד אחורה ולהקשיב לאנשים אחרים ולתת להם להציג את הדרך שלהם, תיזהרו לא לעורר אנטיגוניזם אצל הצוות והמגבשים כלפיכם.

בסביבות אחר הצהריים של היום השני יהיה מסע של בערך 4-5 קילומטר, המסע יהיה בקצב מאוד מהיר, עם ציוד עליכם, ועם אלונקות פתוחות וג׳ריקנים של 20 ליטר שגם אותם עליכם לסחוב, אפשר להגיד שהמסע זה האקט הכי קשה בגיבוש, שימו לב מעבר לזה שאתם לא פורשים, אלא שאתם ממשיכים להנהיג את הצוות, להיות חבריים, כריזמטיים וחזקים. בסוף המסע יגידו לכם לשתות מים אבל לא להוריד את הציוד כי עוד מעט יוצאים לעוד מסע, לא לדאוג זה עוד מבחן לאיך אתם מגיבים, לא תצאו לעוד מסע ישר אחרי. עוד קצת אקטים והיום השני יגמר, היום השלישי יפתח בהקפצה בשעה מאוד מוקדמת, שהיה עוד חושך בחוץ, אותו נוהל, אותו הציוד עלינו, ויוצאים לעוד מסע, אבל הפעם בלי המגבש, אנחנו מקבלים מראש נקודה שאליה אנחנו צריכים להגיע ופשוט מבקשים מאיתנו לעשות את זה כמה שיותר מהר, המגבש שלנו ביקש מאיתנו לעקוף 2 צוותים, נטרפנו על המשימה ועקפנו שלושה. במהלך הדרך יתחבאו בשיחים מלאכים שישימו לב אם אתם שומרים על הנהלים שהגדירו לכם במסע או לא. עוד כמה משימות ואקטים פיזיים והגיבוש נגמר.

 

תרגילים ומשימות שניתנו בגיבוש

  • תלחמו על המקום שלכם ואל תהיו שאננים באף רגע, תזכרו שגם אם אתם מקום ראשון בצוות שלכם, יש עוד 20 צוותים אחרים שגם מולם אתם מתמודדים. התחלנו את הגיבוש 250 והתקבלנו ללוט״ר 16, מה שמשותף לכל ה16 זה היכולת להיות קרי רוח ברמה מאוד גבוהה אבל בשנייה שמזניקים אותנו למשימה מתפוצצים ולא רואים בעיניים, שימו דגש על זה בגיבוש. בנוסף, ״אין שני לרושם ראשוני״ כולם מגיעים שוקיסטים לגיבוש, לכן תתבלטו מההתחלה, במשימת חשיבה הראשונה הרוב סותמים את הפה ומפחדים לטעות או לעשות שטויות, תקחו מההתחלה צעד אחד קדימה ותתחילו לנהל.
  • במשימה של ההרצאות שבה כל אחד נדרש להרצות על משהו במשך 3 דקות תקפידו להכין מראש נושא בבית, רצוי על משהו שאתם אוהבים כי עליו תדברו הכי טוב.
  • בנוסף יקחו לכם את השעונים בתחילת הגיבוש, אבל עדיין צהל עובד בזמנים לכן כל זמן שיתנו לכם לדוגמא 50 שניות להגיע לנקודה מסוימת ולחזור או אפילו שמונה דקות לאכול וללכת לשירותים, אתם תצטרכו לספור, שימו דגש על זה שאתם לא חושבים על עצמכם ואתם סופרים בקול רם, כדי שכולם ישמעו, ותציעו בזמן האוכל לעשות חלוקה מסודרת שכל אחד סופר דקה כדי שכולם יוכלו לאכול.
  • והכי חשוב- תרצו את זה!! מי שבא כדי לנסות ולראות איך זה, לא עובר, תגיעו עם מטרה ברורה מולכם, לסיים ולעבור.

 

בהצלחה בגיבוש !

י',בוגר צוות ׳בולס׳ אקספרט בית דגן, לוחם בסיירת חרוב.

רוצה לעבור גיבוש/יום סיירות? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן