המדריך המלא לגיבוש צנחנים אפריל 22

לו”ז גיבוש צנחנים– אפריל 2022

בתחילת הבוקר מתייצבים בתחנת רכבת תל אביב סבידור מרכז או תחנה אחרת שאמרו לכם, שם מחכים שהמפקד צוות שלכם יגיעו לקלוט אתכם, בקליטה מחלקים מספרים אישיים שאותם כותבים על החולצה , לאחר שהמפקד מגיע כולם נרשמים ומתחלקים לצוותים שאיתם תסעו באוטובוס. בזמן הנסיעה לבא"ח צנחנים מתחילים למלא 3 טפסים: טופס פרטים אישיים, שאלון ת"ש וטופס בריאותי.

לאחר מילוי הטפסים האוטובוס מגיע לבא"ח צנחנים שם אנחנו יורדים ושם נמצא הרופא ומפקד הגיבוש ומסבירים לנו על הגיבוש ומה מתוכנן. במקביל לשיחה עם המפקד גיבוש מחלקים לכל אחד כובע ומימייה שאותם תצטרכו לשמור למשך כל הגיבוש.

לאחר סיום השיחה מסתדרים ב-2 טורים ומתחילים לצעוד לכיוון האולם ספורט. כנראה שיהיה לכם זמן להתפנות, למלא מים, ולאכול משהו קטן לפני הכניסה לאולם מפני שבזמן הזה נבחנים צוותים שהגיעו לפני ונכנסו לעשות את הבוחן ביפים(ריצת ניפוי). לאחר שתיכנסו לאולם יחכו לכם 3 תחנות לפני שתכנסו לבוחן ביפים: תחנה ראשונה בודקים את דופק הלב, לחץ דם וחום ורואים שהכל תקין. בתחנה השנייה נותנים את הטפסים הרפואיים (טופס שמילאתם בעצמכם וטופס רפואי חתום על ידי רופא). ובתחנה השלישית נותנים את השאלון ת"ש. השאלון האישי נשאר עליכם עד לראיונות האישיים.

לאחר התחנות תיכנסו לאולם שבו מתקיים בוחן הביפים (האולם קר מאוד מומלץ להביא ג'קט).

יקראו לך ולצוות שלך לבוחן הביפים. לאחר חימום קצר יתחיל בוחן הביפים. בבוחן יש 2 קווים כאשר המרחק של קו מקו הוא 20 מטר ברקע ישמעו ביפים והמטרה היא להגיע לקו השני לפני הביפ, בכדי לעבור את הבוחן צריך לשרוד 6 וחצי דקות שזה בערך שלב 7:2 אבל הבוחן נמשך גם לאחר מכן עד 8 וחצי דקות שזה בערך שלב 9:2 וכל שלב שתעבור לאחר 6 וחצי דקות יהיה בונוס נקודות לציון הסופי שלך. חשוב לדעת שכל שלב הביפ ישמע מהר יותר וזה אומר שגם אתם תצטרכו לרוץ מהר יותר.

לאחר בוחן הביפים יקחו את הצוותים לאכול ארוחה קטנה(לחם, טונה, תירס, אננס ושוקולד).

לאחר שכל הצוותים אכלו אוספים את כולם באודיטוריום ושם תבלו כמה שעות עד שירד החום ויכולו להתחיל את האקטים הפיזיים. בזמן המנוחה באודיטוריום יקראו לכל האנשים שלא עברו את בוחן הביפים וישלחו אותם הביתה. ולאחר מכן יתחילו לקרוא לאנשים לבוא לראיונות אישיים. בזמן המנוחה באודיטוריום נותנים לכולם מפה עם 12 נקודות שאותם צריך לזכור בעל פה ולדעת מה המיקום של כל נקודה על המפה.

לפני הכניסה לריאיון האישי יקחו לכם את הטופס עם הפרטיים האישיים שלכם כדי שיוכלו לדעת את מי הם מראיינים(שימו לב לא להגיד דברים שונים בריאיון ממה שכתבתם בטופס)

הריאיון בין 10 ל20 דקות ובו 2 מגבשים ישאלו שאלות עליכם (חשוב להיות אתם ולא מישהו שאתם חושבים שהם רוצים שתהיו)

לאחר שירד החום(בסביבות שעה 17:30) יחלקו את כל האנשים לצוותים חדשים שהם יהיו הצוותים באקטים הפיזיים. מסיעים את הצוותים החדשים לשטח שבו יהיה את הגיבוש.

 

אקטים שהיו בגיבוש:

ספרינטים- 20 דקות ספרינטים. בספרינטים יש להגיע לפי סידרי הגעה וכל פעם נרשמים השלושה הראשונים. המגבש יכול גם לחלק לשלישיות ולתת לעשות את הספרינטים בקבוצה (חשוב לעזור לקבוצה שלך הרי בסופו של דבר זה אקט קבוצתי)

זחילות- 20 דקות זחילות. הזחילות הם הלוך חזור בבריכת חול בגודל של בערך 15 מטר. המגבש יכול לתת גם סיבוב בונוס שבו הוא אומר שלא חייבים לצאת אבל מי שמסיים מקבל בונוס נקודות(תמיד תצאו לכל סיבוב גם אם הוא אומר שזה לא חובה הוא רוצה לראות מי רציני).

אלונקה סוציומטרית- 10 דקות אלונקה סוציומטרית..

רצים סיבוב אחד ללא ציוד ולאחד מכן הארבע הראשונים לוקחים אלונקה לעוד סיבוב וכל השאר גם יוצאים לעוד סיבוב ריצה ואם האלונקה עוקפת את הרצים הסיבוב שלהם נפסל.

חשוב להגיע לאלונקה ולא להפיל אותה אחרת המגבש יפסול את הסיבוב!

אקטים קבוצתיים:

שני דיונים קבוצתיים: (אצלי היה לדבר על אילו 3 דברים היינו לוקחים לאי בודד ומה היינו עושים אם אנחנו במשימה לפני כניסה לבסיס אויב ואנחנו רואים אוטובוס עם ילדים מתהפך האם אנחנו נמשיך במשימה או שנלך לעזור לילדים) חשוב להראות שיש לך חלק בדיון!

והיה אקט קבוצתי שבוא היינו צריכים ליצור את הבסיס שלמדנו מהמפה שנתנו לנו ללמוד במנוחה וכל הקבוצה הייתה צריכה לדעת מה זה כל נקודה.

האקט האחרון היה שילוב של כל האקטים שהיו לפני:

היינו צריכים לזחול כמעט עד הסוף של הבריכת חול שם חיכו לנו שקים היינו צריכים להרים את השקים להגיע לנקודה שהמגבש אמר לחזור לקו של השקים להניח את השק ולחזור בריצה חזרה לתחילת הבריכת חול ולהתחיל מחדש ולנסות כמה שיותר פעמים.

המגבש אומר שצריך 25 פעמים אבל הוא עוצר את הקבוצה אחרי בין 5 ל10 פעמים.

אחרי כל האקטים חוזרים למקום ממנו הגענו ושם עומדים וב-ח והמגבש אומר שהסתיים הגיבוש.

לאחר מכן מחזירים מימייה וכובע ועולים אל האוטובוס בחזרה הביתה.

טיפים כללים שלי

לשמור על קשר עין עם המגבשים בריאיון!

לא לתת למגבשים להפיל אותך הם סתם מנסים להכשיל אותך!

לבוא רגוע ובלי לחץ מיותר כי זה יכול לפגוע ביכולות!

תנסה להכיר את החברים שלך לצוות זה מאוד תורם לאווירה ונותן תחושה טובה!

תזכור שהרבה כבר עשו את זה ובסך הכל מדובר בכמה שעות!

אל תהיה אגואיסט!

בזמן שיש לך אפשרות תעזור!

אל תעשה משהו בשביל שיראו אותך אלה תהיה מי שאתה!

אל תאכל שם דברים שאתה יודע שגורמים לך להרגיש רע!

תשמור על הציוד שלך הוא נחשב לנשק וכל פעם שהפלת או נאבד לך זה נכתב!

תשמרו על כנות ותהיו ישירים!

תשתדלו לנהל את הדיון!

במהלך הדיון אל תנסו להתפרץ!

אל תלחץ אם אחד המגבשים כותב משהו מולך!

תקפיד על לעשות נכון יותר מאשר מהר!

לא לפרוש!

לשתות הרבה!

לישון לפחות 7 שעות!

והכי חשוב זה לחייך להראות שאתה נהנה ולא סובל המגבשים אוהבים את זה!

דברים שחשוב לדעת

המגבשים תמיד רואים אתכם.

חשוב לדעת להקשיב להוראות ולעשות אותם בדיוק כמו שנאמרו

 

בהצלחה בגיבוש!

תומר, צוות קריית אונו.

 

רוצה לעבור גיבוש/יום סיירות? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן