המדריך המלא לגיבוש חובלים 2

גיבוש חובלים "קורונה" – מרץ 2021

ביום הראשון ירדנו בתחנת הרכבת של עתלית וישר כיבינו את הטלפון.. הביאו טופס טיולים טופס קורונה כאשר הגענו לבסיס של עתלית ועשו בדיקות בקטנה של דופק. ריצה מנפה ואחר כך העלו אותנו על מדים המון תיזוזים וחלוקה למחלקות, חדר אוכל ולאחר מיכן הביאו לנו את החומר הלימודי שזה ספרון קטן בנוי מ25 עמודים שמתוכם 4-5 דפים הם של הרצאה שניה מלבד זו שהכנו מהבית ונתנו הנחיה "ללמוד מתי שנוכל"…כלומר בכל ח' שאין הנחיה אחרת ניתן ללמוד. לאחר מיכן יצאנו לכיוון החוף עשו לנו אקט של חפירת בור אישי ולאחר מיכן קבוצתי סדרת כוח קצרה של בטן ידיים וסקוואטים, בנוסף נתנו לנו 10 דקות לבנות את מפת ישראל ולהראות נקודות עיקריות. בנוסף נתנו לנו לבצע על החוף בעיית היגיון תחילה נתנו לפתור אותה אישי ולאחר מיכן קבוצתי.
הגענו לבסיס בשקיעה בערך ואז היו תיזוזים ארוחת ערב והרבה מאוד זמן ללמוד… בנוסף היה ח' של כל המחלקןת בגיבוש ושאלו חוסרים ובזמן הזה גם נתנו ללמוד…
ובסוף לאחר שעה וחצי למידה בערך נכנסנו לישון.

יום שני: נפתח בהקפצה אזור 5 , 4וחצי למסע… המסע היה הלוך חזורים על החוף אזור ה8-10 קמ עם ציוד. לאחר מיכן הגענו לבסיס וישר ארוחת בוקר מאוד קלילה ומהירה כי מיד אחרי ירדנו לים עם ס"גים- סירות גומי, ועל הס"גים היו משימות פיקודיות בעזרת החפצים שיש על הסירה, למשל: הכנת תורן לסירה. האקטים הפיקודיים והשהייה על הסג נמשכו עד הצהריים חזרנו ואכלנו ארוחת צהריים… לאחר מיכן ישבנו ועשינו את המבחנים על חצי מהחומר… ובין לבין גם עשינו מעט הרצאות.
בנוסף אחר כך עשינו משימות פיקודיות בתחום הבסיס למשל להרים בעזרת חבלים או בזנטים חבית מעח הריצה ונותנים לך 10 דקות לפקד על המשימה ולהצליח אותם.( חלק מהמשימות לא היו הגיוניות בכלל ובכל זאת נתנו לנו אותם כדי לראות איך מתמודדים במצב של כישלון. בנוסף הביאו עוד הרבה בעיות היגיון קבוצתיות ואישיות במהלך היום בכל מיני זמנים.
בערב הביאו זמן למידה נוסף ולמיטות. לאחר מיכן היתה הקפצה כאילו למסע שעה וחצי אחרי הכיבוי אורות. ובבוקר של היום השלישי היה מסע נוסף… מנוחה קצרה הרצאות בבסיס, ארוחת בוקר מבחנים נוספים על חצי החומר הנוסף שקיבלנו וירידה לחוף לאלונקה סוציומטרית ספרינטים וסטים של כוח שנתנו לבולטים בגיבוש להעביר. כאשר חזרנו לבסיס חלק מהמחלקות השלימו את מה שהיו צריכים להשלים כמו: הרצאות, בעיות היגיון וכו.. אחר כך שאלון סוציומטרי ראיון עם המגבשים, ואלה שסומנו לטובה גם ראיון עם פסיכולוג. בנוסף לאלה שבמגמת אלקטרוניקה או פיזיקה עשו מבחנים נוספים ואז קבלת הדברים ושיחרור הביתה.

נקודות חשובות:
* בהרצאות העיקר הוא לדבר 8 דקות.. התוכן פחות מענין.
* בעיות היגיון תופסות מרכיב חשוב וצריך לבלוט שם בהצגת הפיתרון ובפיתרון הקבוצתי… אך לעשות את זה בחן ולא להיות שתלטן.
* לעזור לאחרים כדי שהם יעזרו לך במשימות הפיקודיות שלך הכל נבנה ונופל על הצוות, ופחות על המפקד

בהצלחה בגיבוש !

י', בוגר צוות רחובות, עבר בהצלחה את הגיבוש והתקבל לקורס חובלים.

רוצה לעבור גיבוש/יום סיירות? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן