המדריך המלא לגיבוש חובלים פברואר 22

גיבוש חובלים- פבואר 22

 

יום ראשון: היום הראשון בגיבוש נפתח בהתכנסות בתחנת רכבת עתלית עד לשעה 8:00 בבוקר, לאחר מכן עולים לאוטובוסים ונוסעים לבסיס עתלית. שם נעשית כל הפרוצדורה של המסמכים רפואיים וכו׳. ארוחת בוקר קצרה וזמן להחלפת בגדים למד׳׳ס. אתם תעלו באוטובוסים לנסיעה קצרה לאיזור של הריצת ניפוי (ריצת 2 ק׳׳מ), חימום קצר ויציאה לריצה שמחולקת ל4 מקטעים של 500 מטר. מנפים את כל אותם המתגבשים שעברו את סף הזמן. כל מי שעבר חוזר לבסיס ומחלקים למחלקות ונותנים ציוד אישי ופנקסים עם חומר לימודי ונושא להרצאה המקצועית. לאחר מכן היו מספר משימות קבוצתיות בחוף, הרצאות מהבית לחלק, תחרות משיכה בחבל, חפירת בורות ומקצה סדרי הגעה של זחילות. חוזרים לבסיס ועושים דיונים קבוצתיים וטבילה בים. לבסוף ארוחת ערב ושינה.

 

יום שני: היום התחיל לפני הזריחה בטבילה בים, לאחר מכן החלפה זריזה למדים יבשים והכנות ליציאה למסע. המסע היה באורך של בין 4-5 ק׳׳מ הלוך חזור ברצועת החוף, בהתחלה רק עם תיקים ונשקים, לאחר מכן גם עם אלונקות. חזרה לבסיס לארוחת בוקר ואז נעשו משימות פיקוד רבות, כך שכל אחד מהמחלקה קיבל הזדמנות לתדרך את הצוות שלו למשימה ולבצע אותה ב-10 דק. מאוחר יותר חזרנו לחוף וביצענו ספרינטים, הרביעה הראשונה לוקחת אלונקה והשישי ג׳ריקן, ואז יוצאים לסיבוב הליכה, כ-10 סבבים בסה׳׳כ. חוזרים שוב לבסיס, לאורך כל היום נעשות הרצאות מקצועיות מהפנקס ומבחנים על החומר הלימודי. ביום זה נעשה גם ניפוי נוסף של מתגבשים ע׳׳פ החלטת המגבשים (כ-3 מכל צוות נופו).

 

יום שלישי: כמובן התחיל בטבילה , אחריו עוד מסע באורך דומה לקודמו והמון תרגילי כוח. יום זה הוקדש לכל משימות הים. תחילה ביצענו עוד מבחנים על הפנקס ודיונים רבים. ירדנו לחוף והפלגנו על הס׳׳ג לעבר סירת ההקאות, ישבנו על הברכיים פנים אל הדופן כ-30 דק. לאחר מכן ניתנו דפים עם משימה שבסופה צריך גם לדון עם המחלקה על הפתרון. יוצאים מהסירת הקאות חזרה לס׳׳ג, גם פה כל אחד בתורו קיבל משימת פיקוד ועוד הרצאות למי שלא העביר שתיים. חוזרים לבסיס ופה אפשר להגיד שהגיבוש הסתיים. יש שיחה קצרה עם המגבשים כמחלקה שמנחים לגבי מה שהולך לקרות מרגע זה, שאלון סוציומטרי (דירוג המחלקה בפן החברתי והפיקודי) וראיונות. כל מי שבמגמת פיזיקה/ מחשבים, יעבור עוד מספר מבחנים למגמות אלקטרוניקה ומכונה ולאחר מכן ראיון איתם. לבסוף ראיון עם המגבשים וזיכוי על הציוד שניתן לכם בגיבוש.

 

יום רביעי: בלילה האחרון היו כ-3 הקפצות בלילה שבהם ניסו גם לדמות מסע ולשבור אנשים, המון תיזוזים וריצות הלוך חזור. הבוקר התחיל באיזור הזריחה, ניתנו לכל מחלקה עבודות לניקוי הבסיס, שאחריהן כל הגיבוש נעמד בח׳. תחילה קראו את המספרים שעברו צוללן, ואז את הקבוצה שעלו לוועדות לחובלים. כל מי שהגיע לוועדות נסע לבה׳׳ד חיל הים, חלק הלכו לשיחה עם פסיכולוג. לאחר המתנה של כשעה וחצי, נסענו לסיור בסטילים ודבורים ושוב חזרנו לבה׳׳ד. עמדנו בטור ונאמר לאחד אחד אם עבר ולאיזו מגמה.

 

סטטיסטיקה: התחילו כ- 380 לפני הבראור, כ- 250 אחריו, סיימו כ- 120, עלו לוועדות 51 ועברו 40.

 

טיפים:

  • תהיו אתם- אל תנסו לחקות משהו שאתם לא.
  • בכל משימה שניתנת, תחפשו את הפיתרון הכי יעיל ויצירתי שיש.
  • אל תשלטו על השיח, תנו מקום גם לאחרים להביע את דעתם.
  • שימו את המחלקה שלכם לפניכם.
  • בבסיס עתלית יש המון יתושים- מומלץ בחום להביא אלתוש.
  • גם אם יש לכם להקיא ביום ים, תנסו כמה שפחות להראות שזה משפיע עליכם בתפקוד.
  • לפני הטבילות בים תחייכו, זה עוזר להתמודד עם הקור.

בהצלחה בגיבוש !
ל', בוגרת צוות אשדוד-גן יבנה, התקבלה בהצלחה לקורס חובלים.

רוצה לעבור גיבוש/יום סיירות? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן