המדריך המלא לגיבושון צוללות

היום הראשון 

התבקשנו להגיע לתחנת רכבת ניר גלים בחיפה בשעה 8:00 משם חיילים לקחו אותנו לבסיס שם מילאנו פרטים אישיים ושאלון אישיות (יש למלא את השאלון אישיות ברצינות כי המגבשים מקבלים אותם).
לאחר מכן קיבלנו מדים ועמדנו בשלשות שם חילקו לנו חוברות על הצוללת ( איך הצוללת בנוייה ההיסטורייה של שייטת הצוללות וידע כללי) משם לקחו אותנו באוטובוס לראות צוללת מבפנים, אחרי שחזרנו באוטובוסים אכלנו וקיבלנו מספרים והתחלנו לעשות מטלות כמו לסדר אלונקה להביא תדלים(תיק עם שק חול), להביא מימיות ולמלא, ולהביא נשק מגומי לאחר מכן יצאנו לחוף שם עשינו שני אקטים:
1. נתנו לנו סיפור( סיפור על מחבלים שבאים מכיוון מסוים ויש להחביא את הנשק שלנו במקום מסוים ולהתחבא בעצמנו) באקט זה צריך לזכור טוב את הפרטים של הסיפור ולחפור בור אישי וקבוצתי
2. הקבוצה התחלקה ל2 הביאו לנו חבל ועשינו "משוך בחבל" במשך זמן רב
לאחר שחזרנו הביאו אותנו לאולם בו מפקד מצוללות הסביר לנו דברים מהחוברת שקיבלנו וענה על שאלות.אחרי הלמידה באולם התבקשנו לשים מדי ספורט ולצאת לריצת בר אור ( ריצת 3000 מסביב לבסיס ) אחריה אכלנו ונתנו לנו לישון.

היום השני

הקימו אותנו לפנות בוקר ל"מסע" של כמה שעות מסביב לבסיס תוך כדי ההליכה/ריצה( עם התדלים) המגבשים ישאלו שאלות על הדברים שלמדנו מהחוברת ולקראת הסוף עשינו את המסע עם אלונקה. אחרי שחזרנו אכלנו ארוחת בוקר ואז נתנו לנו הרבה משימות קבוצתיות וחשיבה ( לחבר צורות מסוימות, לבנות דברים מסוימים כמו סירה מגומי,רפסודיה מאולתרת, אוהל ועוד… יש להדגיש כי חלק מהמשימות נותנים לקבוצה תפקידים כמו מפקד על הקבוצה קשר ועוד….לאחר מכן לקחו אותנו לחוף שם עשינו מספר משימות :
1הביאו שק אישי לכל אחד ושני שקים קבוצתיים והמטרה למלא בחול כמה שיותר (לוקחים את החול ממרחק של 100 מטר בערך כלומר צריך שהחול לא ייפול לך מהיידים לפני שאתה ממלא את השק )עד שהמגבשים יחליטו להפסיק
2. כל אחד התבקש לציין 3 תכונות שלפי דעתו צוללן צריך ולהסביר
3. אחריי זה עשינו מספר סיבובים של סדרי הגעה בחול וכמה סיבובים של אלונקה סוציומטרית.
אחריי שחזרנו מהחוף הלכנו לאכול ויישר אחריי זה לקחו אותנו עוד פעם לחוף שם עשינו זחילות ( הזחילות הם תחרות והמגבשים רושמים רק את ה3 הראשונים שמגיעים לקו)
לאחר שחזרנו עוד פעם מהחוף הם הראו לנו איך לפרק נשק ולהרכיב ואחר כך בחנו אותנו על זה תוך כדי שאתה מפרק את הנשק ומרכיב הם שואלים שאלות עלייך ועל הצוללת.

היום השלישי

לפנות בוקר העירו אותנו והראו לנו איך לשים מסכות גז ושמנו אותם (במשיכות גז לא רואים כלום) לקחו אותנו בטורים לאוטובוסים ומשם הכניסו אותנו לחדר צפוף מאוד( היינו דחוסים) בחום(כמו סאונה ) והורידו לנו את החמצן תוך כדי התבקשנו לענות על שאלות ולזכור דברים בזמן הלחוץ הזה ולעשות משימות( משך הזמן הוא בערך שעה)לאחר מכן חזרנו לישון ובבוקר ענינו על מבחנים מהחוברת שלמדנו לאחר מכן עשינו עוד משימה קבוצתית שבה בנינו מסלול של צוללת והיינו צריכים להתחשב במהירות ובעוד גורמים שונים אחרי זה השאירו אותנו במקום בבסיס עד הערב( לא עושים כלום) ומשם קראו לנו אחד אחד לראיונות אישיים אחד אחד.

היום הרביעי 

קמנו מוקדם בבוקר החזרנו את כל הציוד, נתנו את התוצאות של הגיבוש ושלחו אותנו הביתה.

טיפים כללים שלי

1.כל עוד יש לך הזדמנות תנסה להיות הראש קבוצה ( האיש שמחליט על הקבוצה ומדבר עם המגבשים)

2. אם אתה הראש קבוצה תהיה החלטי ובטוח בהחלטות שלך

3. יש ללמוד מהחוברת שניתנה בהתחלה בכל זמן פנוי שיש

4.בגיבוש התבקשנו לייצר שיח על נושאים אקטואלים ולמצוא פשרה ביחד אז יש להתבלט בשיח

5. כדאי לחשוב מראש על הרצאה בת 10 דקות

6. בסוף הגיבוש צריך למלא שאלון על החברים בקבוצה אז צריל להשתלב טוב עם החברים בקבוצה 7.תמיד לנסות להרים את החברים שלך לקבוצה

8.גיבוש צוללן הוא גיבוש ששם דגש על הפאן החברותי! בסופו של יום, כל האנשים אשר יגיעו לרגע המיוחל ויסיימו את הקורס הם אנשים עם יכולות חברתיות גבוהות מכיוון שבעת הפלגה אין לאן לברוח וגם אם רבים צריך מיד להשלים. לכן, תיהיו חברותיים כמה שאפשר (אל תיהיו מזוייפים)

9.מגבשים רואים הכל, גם אם אתם לא חושבים כך ולכן תהיו אתם עצמכם אל תשחקו אנשים שאתם לא כי רואים אנשים שמזייפים להיות טובים מדי

10 לאורך כל הגיבוש אין לכם אפשרות לדעת זמן, אתם ביום הראשון שמים את השעון והטלפון בתיק. אני ממליץ לא לחשוב על הזמן ככה אתם תהנו יותר ויעבור לכם מהר יותר.

11.אחד מערכיה של שייטת הצוללות הוא עבודת צוות, בגיבוש יש המון רגעים שצריך עבודת צוות, תשימו לב שאתם אומרים את דעתכם תמיד ונשארים דבקים לה אך מצד שני גם מקשיבים לדעות של אחרים.

12.תכינו הרצאה קצרה על משהו שאתם אוהבים.

13.אין כזה דבר מושלם.

14.הכי חשוב זו הכנות- לעולם אל תשקרו

15.כל יום זה יום חדש, בכל יום יש כישלונות, תיקחו דברים בפורפורציה.

 

בהצלחה בגיבוש !

ת', בוגר צוות "אלפי" מזכרת בתיה.

רוצה לעבור גיבוש/יום סיירות? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן