המדריך המלא לגיבושון צוללות נובמבר 21

גיבוש צוללות

היום הראשון

מגיעים לתחנת רכבת בת גלים אוספים אתכם משם לבסיס.

מגיעים לרחבת הגיבוש ומהצעים ריצת 2000 וכל מה שלא עומד בזמנים עף מהגיבוש (שימו לב זהו לא הניפוי היחידי בגיבוש.

אחרי הריצה מחלקים מדים מימיות ותדלים ואז המפקדים מסבירים על מה יותר ואסור לעשות מחלקים פנקסים שיבחנו אתכם עליהם במהלך הגיבוש גם במבחנים וגם בעפ תוך כדי אקטים אז חשוב ללמוד כל רגע פנוי (אצלינו התמקדו יותר בפאן הטעני של הצוללות ופחות על הרקע ההיסטורי של הצוללות. כששאלו אותנו שאלות מהפנקס).

אחרי כל הסידורים לוקחים אתכם לים לעשות אקטים קצת פיזיים ובעיקר קבוצתיים כמו משיכה בחבל וחפירת בורות אישיים וקבוצתיים על רקע משימה שהמפקד מקריא בתחילת האקט, כשהמטרה היא לזכור ולבצע את המשימה במקביל.

לאחר האקטים חזרנו למתחם הגיבוש בבסיס עושים קצת אקטיים קבוצתיים לא פיזיים ובערך כשמחשיך לוקחים את כולם באוטובוס למתחם בו רואים צוללת וזה הזמן לשאול שאלות על הצוללת עצמה או כל דבר שאתם רוצים לדעת.

היום השני

מעירים אתכם בהקפצה עוד לפני הזריחה ויש ניפויים נוספים ולא מעטים ואז ממשיכים למסע אלונקות סטנדרטי, לא על חול ים ולא ארוך במיוחד. תוך כדי המסע שואלים אתכם שאלות מהפנקס אז שוב תלמדו כל הזמן. מסיימים את המסע ואוכלים ארוחת בוקר.

אחרי ארוחת הבוקר לוקחים אתכם לחוף הים לעשות 2 אקטים פיזיים

הראשון היה ספרינטים (בערך 10-15 חזרות) כאשר הארבעה הראשונים מרימים אלונקה ועושים עוד סיבוב והשאר עוד סיבוב בלי אלונקה והחמישי שמגיע מרים ג'ריקן.

מילוי שקי חול (יש שק אישי וקבוצתי) כדאי לארגן אסטרטגיה בשביל הקבוצה של רוטציות מילוי השק הקבוצתי והאישי

שימו לב שבחלק מההפסקות בין האקטים ייתנו לכם נושא לעשות עליו דיון קבוצתי שבסופו תצטרכו להגיע להסכמה בין כולם וגם משימת חשיבה קבוצתית כמו חציית נהר על ידי חוקים מסויימים.

אחרי האקטים הפיזיים הולכים לאכול ארוחת צהריים, מהצהריים עד הלילה יעשו לכם המון דינמקות קבוצתיות שימי לב בכל פעם שלא תעמדו בזמנים יענישו אתכם בשכיבות שמיכה או אקט פיזי אחר. המשימות הקבוצתיות מתבטאות בעמה אופנים כמו בנייה של דברים שהמפקדים אומרים לכם לבנות על ידי ציוד מסויים או משימות חלוקת תפקידים שהמטרה של כל אחד למלא את המטרה של עצמו אבל יש גם מטרה קבוצתית, יש הרבה הצלבות והתנגדויות בין המטרות של כל אחד אך צריך להתמודד ולהמשיך במשימה. לאחר מכן מראים לכולם איך לפרק ולהרכיב m16 ואז בדופק גבוה בוחנים אתכם על פירוק והרכבה של m16.(בערך אחר הצהריים יש עוד ניפויים בנוסף לניפויים בבוקר)

לאחר מכן לוקחים את כולם לאודיטוריום בו יש הרצאה מוקלטת בהקרנה על שני נושאים שונים בהם צריך להבין ואפשר גם לרשום על דף שמחלקים נקודות חשובות, חוזרים למתחם הגיבוש יש קצת יותר מרווחי זמן שמנוצלים ללמידה והרצאות של 3 דקות.

לאחר מכן הושיבו אותנו במעגל וביקשו שכל אחד ידרג 1-5 תכונות של צוללן על פי סדר חשיבות (כדאי לבדוק לפני ההגעה לגיבוש תכונות חשובות) ואז ביקשו שנחליט על רשימה קבוצתית של תכונות בדירוג 1-3.

אכלנו ערב והלכנו לישון.

היום השלישי

הקפצה באמצע הלילה הולכים לחדר הסודי שאני לא אוכל לפרט עליו. תהיו רגועים זה משתפר מרגע לרגע ותחשבו שאם מי שליידך עושה את זה גם אתה יכול.

אחרי החדר הסודי מחזירים אתכם לישון עד הבוקר

בבוקר יום שלישי עושים לכם מבחנים על כל מה שלמדתם במהלך הגיבוש כולל הרצאות שהעבירו לכם בזמן הגיבוש (חשוב להקשיב ולרשום כל מה שאומרים לכם בהרצאות אתם תבחנו על זה) ושאלון סוציומטרי על חברי הקבוצה.

אחר כך עושים עוד דיונים ודינמיקות קבוצתיות כשיהיה שלב שבו ייקחו אתכם לראיון אישי עם המפקדים בו ישאלו על החיים שלכם ועל האקטים בגיבוש (חלק מהמתגבשים שולחים לפסיכולוג בנוסף לראיון עם המפקדים).

היום הרביעי

כל היום הרביעי הוא סידור טרטורים להחזיר ציוד למקומו את המדים ואת כל הפריטים למקום, ניקיון הרחבה וכו.

אחרי הניקיון אומרים לכל אחד אם הוא עבר או לא וחוזרים הביתה.

טיפים

  1. להיות על זמנים.
  2. להיות חבר טוב לחברים מהקבוצה .
  3. כל זמן שיש ללמוד תלמדו.
  4. תכינו הרצאה מראש.
  5. בסופו של דבר זה גיבוש קצר לא להוריד הילוך.
  6. בכל אקט בגיבוש אם מישהו יפסיק אותו באמצע הוא ינופה
  7. ישנם לא מעט ניפויים, תתבלטו ותראו שאתם לא עוד אחד מהשאר
  8. לא נכנסים למים
  9. תנצלו את הלילה לשינה אולי טיפה לקרוא לפני השינה אבל השינה מאוד חשובה להמשך תפקוד טוב במהלך הגיבוש.

 

בהצלחה בגיבוש !
יובל, בוגר צוות גן רוה

רוצה לעבור גיבוש/יום סיירות? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן