יום סיירות

בחר גיבוש

לקבלת 2 אימוני ניסיון

הגעה ותהליכי קליטה

יום הסיירות מתחיל בתחנת רכבת יבנה מערב שם תגיעו ותראו שורת ילדים ארוכה. אל דאגה אם פספסתם את האוטובוס או הרכבת איחרה יש קליטה ארוכה וזורמת של ילדים כך שבסוף כולם נקלטים. (אכן מומלץ להגיע בזמן ומוקדם).

בתחנת הרכבת יבדקו את טופס הבריאות שלכם ויגידו לכם על איזה אוטובוס לעלות. כבר בתחנת הרכבת מחלקים אתכם לקבוצות שאיתן תבצעו את כל יום הסיירות.
בכל קבוצה יש בערך 20 ילדים. חשוב לציין שהקבוצות נקבעות רנדומלית לחלוטיין.
כל קבוצה עולה לאוטובוס ומרגע זה יש מפקד (לא המגבש שיקבע איזה גיבוש תקבלו) שהוא חייל שאחראי על המשמעת של הקבוצה והתנהלות של היום.

לאחר שאתם עולים על האוטובוסים תקבלו שאלון העדפות בו תצטרכו לתעדף לפי סדר חשיבות איזה גיבוש תרצו יותר לקבל. לאחר נסיעה של כ 20 דקות מגיעים לבסיס ולמקום בו היום סיירות יתבצע. יורדים מן האוטובוס ופותחים ח' גדולה.  כאן למעשה מתחיל השלב בו אתם נקלטים. תהליך הקליטה לוקח כשעתיים שבסופו תלכו לבצע את הריצה. מסבירים לכם איזה קבוצה אתם , היכן המרפאה והשירותים , מצבעים בדיקות חום ודופק ומחלקים לכם טופס בריאות נוסף שעליכם למלא.

**חשוב לציין מהרגע שיורדים מן האוטובוס אסור לאכול אוכל מהבית, ממליץ לאכול ארוחה גדולה בבית בבוקר ולבוא שבעים**.

ריצת ה 1000 מטר

לאחר תהליך הקליטה יקחו אותכם למקום של הריצה. הריצה אורכה 1 קמ והיא מתבצעת על גבי שביל עפר. רצים 1 קמ הלוך ובסוף מחכה לכם אוטובוס שיחזיר אתכם אל המקום בו תבצעו את היום סיירות.

** יש לזכור כי הריצה היא ריצה מנפה והמגבשים ולא יגידו לכם את הזמן ממנו תצטרכו לרדת. מתגבשים אשר לא ירדו מזמן הסף לא ימשיכו את המיון**

לאחר הריצה חוזרים למתחם של היום סיירות וכל קבוצה הולכת אל האוהל שלה. יש מנוחה של כשעתיים לאחר מכן ולכן חשוב לתת הכל בריצה!.

בזמן המנוחה באוהל תקבלו תמרים ולחמים עם ריבה/חמאת בוטנים לאכול. חשוב מאוד לאכול פרוסת סנדוויץ ואיזה 2 תמרים לפחות על מנת שיהיה לכם כוח להמשך החלק הפיזי.

** זוהי ההזדמנות האחרונה להצהיר שאתם לא מרגישם טוב או רוצים לדחות מסיבה כזאת או אחרת ולקבל זימון ליום אחר. לאחר מכן הדבר לא יתאפשר**

 

האקטים הפיזים

אחרי המנוחה הארוכה יגיעו המגבשים איתם תעבירו את היום סיירות. אותם מגבשים שיקבעו איזה גיבוש תקבלו.

המגבשים מסבירים מה עומד להיות ומתחילים באקט הראשון – ספרינטים (סדרי הגעה).

האקט מתבצע כך: יש לרוץ במעלה הדיונה , להקיף קונוס ולהסתדר חזרה על פי סדרי ההגעה. המגבשים רושמים את כולם אך חשוב לזכור שרק החמישיה הראשונה מעניינת!

יש בערך כ 15 ספרינטים וזה נגמר הרבה יותר מהר ממה שמרגישים.

טיפים לאקט:

  1. להיות עקביים! חשוב מאוד להיות עקביים במיקום שלכם. כלומר לא להיות בחמישיה הראשונה בכמה ספרינטים הראשונים ולאחר מכן להידרדר למקומות האחרונים. זה לא נראה טוב בעיניי המגבשים.
  2. נראות – נראות זה כלל שתקף לכל האקטים. הנראות שלכם היא אלמנט חשוב שהמגבשים בוחנים. אל תשימו יידים על הברכיים – תעמדו עם גב זקוף ,תנשמו דרך האף ותמיד תהיו מוכנים למקצה הבא. לזכור ש: "חיוך אחד קטן שווה חצי מן העבודה כולה".

 

לאחר האקט הראשון יתנו לכם 8 דקות מנוחה בהם תצרכו לפתוח אלונקה, למלא 4 שקים , להכין 2 ג'ריקנים בצד וכמובן לשתות מים.

האקט השני הוא האלונקה הסוציומטרית.

האקט מתבצע כך:

כולם רצים במעלה הדיונה, מקיפים את הקונוס והארבעה ראשונים שחוזרים חזרה תופסים את האלונקה ויוצאים למקצה נוסף. השניים שאחריהם תופסים שני ג'ריקנים ויוצאים גם הם להקפה נוספת. אלו שלא הצליחו להגיע ולסחוב משהו יוצאים לסיבוב נוסף בלי כלום – "סיבוב פרייאר".

באקט יש גם כ 15 מקצים. האקט הוא אקט קשה אך חשוב לזכור שאורך כל אקט ביום הסיירות הוא כ 25 דקות. ולבסוף האקט יגמר וחשוב לתת את כל מה שיש לכם!

**טיפ חשוב: תמיד לשאוף להגיע לאלונקה! המגבשים רושמים את מי שעל האלונקה ורק מי שעל האלונקה מעניין. הם כמובן רושמים את מי שסחב את הג'ריקנים אך תמיד תשאפו להגיע לאלונקה.

**טיפ חשוב נוסף: יש לשים לב להרמת האלונקה בצורה נכונה! המגבשים מראים איך מרימים אלונקה ויש לבצע כמו שביקשו, הם מסתכלים על זה ומאוד חשוב איך אתה נראה במהלך האקטים.

לאחר האקט השני יש מנוחה של כ 8 דקות בה תצטרכו לפרק את השקים ולסגור את האלונקה וכמובן לשתות הרבה מים.

האקט השלישי הוא חפירת בור.

המגבשים ימקמו אתכם על הדיונה ויחלקו לכם את חפירה. המשימה היא לחפור בור מטר על מטר על מטר (כלומר מטר רוחב , מטר אורך ומטר עומק).

איך יודעים מה זה מטר? האמה שלכם היא בערך חמישים סנטימטר וזה כלי שישמש אותכם בכדי לאמוד את הבור שלכם. לגבי עומק פשוט תחפרו כמה שיותר עמוק.

לאחר 25 דקות המגבשים יבקשו לעצור עבודה ויורו עליכם לעמוד בתוך הבור שחפרתם. המגבשים עוברים בין הבורות , בוחנים ושואלים שאלות כמו:

מה אתה חשוב על הבור שלך? , איך מדדת את הבור? , מה הייתה המשימה והאם עמדת בה?

באקט זה בודקים את הנחישות שלך, את הראבק שלך, איך אתה עובד ואם אתה מנצל את הזמן לעבודה או למנוחה.
אין לזלזל באקט זה! המגבשים מסתכלים עליו ובודקים את התפקוד שלך.
רבים חושבים שבאקט  זה ניתן לנוח אך אם תבצעו אותו נכון ותתנו את כל כולם זה יכול להיות אחד האקטים הקשים ביום הסיירות.

לאחר שהמגבשים עברו בין כל הבורות תקבלו 10 דקות בהם תצטרכו לכסות את כל הבורות , למלא שק אישי לכל אחד ולמקם אותו באמצע הדיונה וכמובן לשתות מים.

לאחר המנוחה מגיעים לאקט שיחתום את החלק הפיזי של יום הסיירות שלכם.

האקט הוא זחילות משולב עם שקים.

באקט זה פרוסים השקים שמילאתם באמצע הדיונה, יש לזחול במעלה הדיונה עד שמגיעים אליהם, לאחר מכן לקחת את אחד מהשקים שבשורה, לרוץ איתו עד לקצה הדיונה, להסתובב ולהניח את השק באמצע הדיונה איפה שהיה. מאמצע הדיונה בחזור חוזרים בריצה ללא שק וחלילה ממשיכים בסדר הזה עד שהראשון בצוות מגיע ל 10 סיבובים ואז עוצרים את כולם.

**טיפ: ההרמה וההורדה של השקים חייבת להיות בצורה יפה, בכריעת ברך ובהרמה כמו שמלמדים, לא לזרוק את השקים ולא לזלזל בזה, בנוסף לסחוב את השק בשני ידיים ולהוריד אותו בצורה יפה. המגבשים מסתכלים ושמים לב לזה.

בנוסף בכל פעם שאתם חוזרים להתחלה קחו 3 שניות לנשום ואז תצאו בכל הכוח. המגבשים מחפשים לראות מי נותן כל פעם מחדש את כל כולו בזחילה , מי רץ עם השק במעלה הדיונה ומי הולך , מי משקיע את כל המאמצים שלו למרות שזה האקט האחרון בשביל להספיק כמה שיותר סבבים.

 

*טיפ נוסף – שאתם מסיימים סיבוב תאמרו את המספר שלכם ומספר הסיבובים באופן ברור וחזק. בסוף האקט ישאלו אתכם המגבשים כמה סיבובים עשיתם ועליכם להיות אמינים ולדעת כמה הקפות עשיתם.חשוב לזכור שאמינות זה לפני הכל אם אתם לא אמינים אין לכם מה לחפש ביחידות העילית של צהל.

טיפ כללי: חשוב לקחת אחריות במשימות הקטנות שהמגבשים נותנים, להיראות רציני ולהראות יכולות מנהיגות, היחידות מחפשות מנהיגים ומפקדים ולכן לא להיות "לא מועיל לא מזיק" אלא תמיד להיות אקטיבי ופועל, להיות חד ובולט.
לדוגמא מבקשים למלא שקים ולקשור אותם או לשים אותם על האלונקה אז לפני ששותים ודואגים לעצמך יש לטפל במטלה ולדאוג שתתבצע. כל הזמן לשדר מנהיגות. קודם הצוות ואחר כך אתה!

שיחה עם המגבשים , שאלון סוציומטרי והכנת המתחם ליום שאחרי

לאחר סיום ארבעת האקטים הפיזים מפרקים את השקים ויושבים כל הצוות ב ח' מול המגבשים.
בזמן זה הם מבקשים ממך לספר על עצמך.
זה הזמן שלכם להראות מי אתם ומה אתם, תאמרו פרטים חשובים עליכם, תראו שאתם בני אדם טובים ואיכותיים. תסבירו מה עשיתם בלימודים, אם אתם בתנועות נוער ומדריכים, מה למדתם ובאיזה בית ספר, איפה אתם גרים ומה אתם עושים כרגע, כמה התאמנתם ליום סיירות הזה, לאן אתם רוצים להגיע בצבא ולציין את "הלמה" שלכם בחיים וכו'…. המגבשים רושמים הכל לכן חשוב תחשבו בבית מה אתם רוצים להגיד כי זה הזמן שלכם להראות מי אתם!

לאחר מכן מחלקים לכם שאלון סוציומטרי – שאלון שבו אתם מדרגים את החברים לקבוצה מ 1 – 10 בכמה הבן אדם מתאים להיות מנהיג. לכן חשוב שתבלטו במהלך היום ותקריאו זמנים ותעדפו את המשימה של הצוות לפני המשימות האישיות. חשוב לציין שהשאלון הוא אנונימי.
לאחר מכן המגבשים הולכים ואתם חוזרים לחסות המפקד, יש המתנה לתוצאות בסביבות ה 3 שעות – מסיום החלק הפיזי .

בהמתנה אוכלים, עוברים הרצאה של חובל ומסדרים את המאהל.
לאחר הקראת התשובות עולים על האוטובוסים וחוזרים בחזרה לתחנת הרכבת ביבנה.

טיפים כללים:

  1. חשוב לזכור – כל החלק הפיזי הוא רק שעתיים! יש להשקיע המון ולתת את כל מה שיש לך. להתמקד כל פעם באקט ובמקצה הקרוב ולתת הכל כל פעם, תמצאו לעצמכם את הדרכים שלכם שעוזרים לכם להוציא את ההכי טוב שלכם , בין אם זה מנטרה מסוימת , להתקשר אחר כך לחברים ולספר על הגיבוש המיוחל , כל אחד והדרך שלו.

 

  1. עליכם להבין שכמו שלכם קשה לכולם קשה ולכן חשוב לתת את הכל ולהיראות איתנים. שוב זה סך הכל שעתיים!

 

  1. תיהיו בני אדם וחברים טובים , תיהיו אתם ותעזרו לחברים שלכם לקבוצה , המגבשים מסתכלים גם על זה.

 

  1. אם אתם ממקמים את עצמכם במקום טוב בהתחלה אתם תשריינו את עצמכם כמובלים בעיני שאר חברי הקבוצה

 

  1. תזכרו מה התמונה הגדולה – יום סיירות הוא צעד לעבר כמה מהיחידות המיוחדות והאיכותיות ביותר בצבא.

בהצלחה בגיבוש !

י', צוות רחובות, עבר את המיון בהצלחה בתוצאת גיבוש מטכל.

 

 

רוצה לעבור גיבוש/יום סיירות? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן