גיבוש שייטת 13

בחר גיבוש

לקבלת 2 אימוני ניסיון

גיבוש שייטת 13- מרץ 2024

10-14.3.2024
יום ראשון כולם מתכנסים ברכבת בשעה 11:00 לחוצים ומוכנים לגיבוש , אל תתנו למראה של אנשים להפחיד אותכם , סהכ הם גם בני אדם בסוף.
מגיעים לבסיס ומתחילים בתהליך קליטה של בדיקות רפואיות בסיסיות, טפסים רפואיים, הפקדות חפצים וכו׳. ממליץ להגיע לשם ראשון על מנת לקבל את הציוד מוקדם ולהתחיל את הגיבוש מהר.
אחרי שכל החוליה הגיעה מתחילים ללמד אותכם פירוק והרכבה של קלאצניקוב ואז מודדים לכם זמנים בנוגע לזה. תהיו רגועים ותעבדו מסודר, ברגע שתתחילו למהר לא תצליחו להרכיב במיוחד אם זה פעם ראשונה שפגשתם קלאצניקוב.
כאשר מגיע אחר הצהריים לוקחים אותנו למסלול של קילומטר שרובו בחול קשיח אבל יש בו גם חול עמוק על מנת לעשות בוחן בר-אור של 2000 מטר . אל תפתחו חזק כדי שלא תתעייפו על ההתחלה , תשארו בקצב מהיר קבוע ותגבירו לאט לאט.
כאשר השמש מתחילה לשקוע לוקחים אותנו לחוף לבצע אקטים, כשיורדים לחוף תנסו לקחת ציוד צוותי יחד איתכם, הם מסתכלים על זה ורואים מי נותן יותר.
מגיעים לחוף ועושים לנו אקט של מילוי שקים קבוצתיים ואישיים, המטרה היא שבסוף הזמן שיביאו לכם , שלחוליה יהיה לכל אחד שק אישי מלא ב10 קילו חול ועוד עשרה שקים קבוצתיים מלאים ב10 חול. כל פעם שאתה ממלא שק אתה צריך לטבול במים ורק אז למלא. הזמן הוא ממש קשה אז רוב הסיכויים שלא תעמדו וינצלו את זה על מנת לטרטר אתכם ולגרום לכם להחליף בגדים רטובים ביבשים . לאחר מכן את השקים שמים בתיקים וחוזרים למאהל , ושוב תקחו איתכם ציוד צוותי.

יום שני –
מעירים אותנו באזור השעה 4:00 בבוקר ומתחילים ישר בטבילה בים של כל הקבוצה. לאחר מכן מגדירים לנו להיות מוכנים למסע. יורדים לחוף עם הציוד הצוותי והציוד האישי ומתחילים מסע , המסע מתחלק לשני לגים (מקטעים) לג ראשון כאשר אתה עם ווסט ונשק בלבד ללא התיק עם השק. בלג הזה יהיה תחרות גדולה על האלונקה אז תנסו להיות אגרסיביים אבל גם נחמדים כשאתם מנסים לקחת אלונקה כי אל תשכחו שבסוף הם יתייחסו אליכם ככה גם . סוף הלג הראשון מורידים ציוד ומתחילים אקט זחילות של 10-12 חזרות , תכנסו לראבק ותנסו להגיע ראשונים כל הזמן מן הסתם. מדי פעם המגבשים יגידו לכם לטבול במים לפני זחילה קחו את זה כזמן לנשום אוויר ולהגיע רעננים יותר.
לאחר מכן מתחילים את הלג השני כאשר התיק עלינו , תתנו הכל בקטע הזה כי זה הקטע האחרון .
סיימנו מסע וחזרנו למאהל להתקלח ולאכול וחשוב מאוד לעמוד בזמנים שהמגבשים נותנים.
אחרי האוכל המגבשים נתנו לנו כל מיני טפסים שביניהם היו ציר ניווט שעלייך לשנן טוב מאוד כי ישאלו אותך עליו ומפה אילמת שזה בעצם מפה של ארץ ישראל עם קוביות ריקות שתצטרכו למלא את הערים והמקומות החסרים. חלק מהמגבשים יבקשו מאנשים לעשות הרצאות ואולי דיבייטים אחד עם השני, ממליץ להגיע עם הרצאה מוכנה של 5 דקות כדי שלא תופתעו.
אחרי כל האקטים החשיבתיים יותר לקחו אותנו לים לשחיית 400 מטר , תתנו הכל שם ותעשו תוצאה טובה. לאחר מכן עשו לנו בוחן של שחייה עיוורת , כל אחד קיבל מצוף במרחק של 50 מטר ממנו בערך והיה צריך להגיע אליו בשחייה כשאר לא רואה כלום ולנסות להציץ כמה שפחות, ממליץ לתת הצצה אחת ליתר בטחון ואפילו יותר כדי שתבינו איפה אתם. משם חזרנו למאהל וחילקו לנו משקפות מושחרות ולקחו אותנו לבריכה , שמו את כולם בבריכה במים העמוקים כשאר לא רואים כלום וצופפו אותנו בפינה על מנת שנתקע אחד בשני , המטרה הייתה להיות רגוע ולהשאר מעל המים כמה שיותר ולא לתת ללחץ להטביע אותך.
משם חזרנו למאהל אחרי שאכלנו ויצאנו לסבב אקטים בערב בחוף , שוב פעם מזכיר לקחת ציוד צוותי ולעמוד בזמני התארגנות.
האקטים היו זחילות שוב פעם ל10-12 סבבים
אלונקה סוציומטרית ל10-12 סבבים
וים יבשה למשך 10-12 סבבים
האקטים האלה לא קלים אבל תזכרו שבסוף זה נגמר ואתם חייבים לתת מאה אחוז.
וכשחוזרים למאהל אחרי האקטים מהחוף תמיד תעמדו בזמנים וקחו ציוד צוותי כי שם אתם נמדדים , כשאתם עייפים.
חזרנו למאהל , התקלחנו אכלנו והתארגנו לשינה ואז הלכנו לישון. כמובן שהכל עם זמנים מאתגרים לעמוד בהם.

יום שלישי-
קמים בבוקר באזור השעה 4 מתארגנים מהר ולקוחים אותנו לטבילת בוקר בים, לאחר הטבילה מקריאים את החוליות החדשות שיהיו בגיבוש ואת אלה שיילכו הביתה, לאחר שהחוליות החדשות התמקמו יורדים לחוף לעשות סבב אקטים.
ים יבשה – 10-12 חזרות , תתנו הכל בכל חזרה , כולם עייפים וכבר ועכשיו זה המאני טיים
אלונקה סוציומטרית-10-12 חזרות , תרימו את הראש ותראו טוב בכל תחילת וסוף ספרינט ותכניסו את עצמכם לראבק.
סיימנו את האקטים ומשם לקחו אותנו לארוחת בוקר מהירה וישר לבריכה משם.
בבריכה עשינו אקטים אשר בודקים את היכולות השונות במים.
צלילה למרחק בלי נשימה, המטרה לשחות כמה שיותר רחוק.
פירוק קלאצניקוב מתחת למים עם כמה שפחות הצצות.
הבאת טבעות מתחתית הבריכה פעם ראשונה כשאר אתה רואה ופעם שנייה עם משקפת מושחרת, שהמטרה היא להוציא כמה שיותר טבעות.
לצוף עם משקולת ביד בעזרת הרגליים בלבד למשך כמה שיותר זמן.
מבחן על איך אתה מתמודד עם מים בשנורקל ומים במסיכה, פשוט להשאר רגועים .
לאחר מכן תקבלו חוברת למידה עם חומרים של ימאות שתיבחנו עלייה בסוף הגיבוש אז כדאי ללמוד אותה.
מהבריכה לקחו אותנו לים ששם עשינו את האקטים הבאים.
צוקון שחייה- בים ממקומות שתי סירות גומי במרחק של עשרים מטר פחות או יותר , המטרה שלך היא לעשות כמה שיותר סבבים בין הסירות תוך כדי שאתה מטפס עליהן.
פיקוד על סירת גומי, מחלקים את החוליה לשתיים ועולים על סירה כשאר המגבש עשה לכם הסבר לפני כן על מקרים מסויימים שיכולים לקרות וכיצד מגיבים להם, תצטרכו לקחת פיקוד ולהראות ידע.
לאחר מכן שני אקטים חשיבתיים .
מביאים לנו ארוחת צהריים ולאחר כמה זמן הולכים לחוף. בחוף עשו לנו מקצה של זחילות של 10-12 חזרות , שהייה בים שבעצם אתה עם שנורקל ומשקפת מושחרת ואתה נמצא בים למשך פרק זמן מסויים.
לאחר מכן אקט של חפירת בורות , הביאו לנו סיפור מסויים ורקע על מקרה כלשהו והיינו צריכים לבנות בור קבוצתי ובור אישי בהתאמה לסיפור בפרק זמן שהם הביאו, כדאי מאוד להקשיב לפרטים בסיפור.
לאחר מכן חוזרים למאהל להתקלח וארוחת ערב לפני היום האחרון.
יום רביעי-
קמים בבוקר מתארגנים בשיא המהירות , מוכנים למסע ויורדים לחוף .
מגיעים לחוף ומתחילים ישר במסע, המסע מחולק לארבעה לגים, כל לג אורכו בערך שלושה קילומטרים , בסוף כל לג שותים מעט ומתחילים לג הבא.
בלג האחרון רובו המוחלט היינו בים בגובה מותן, אין ספק שזה מאתגר אבל תזכרו שלאחרים קשה כמוכם ואפילו יותר. במסע האחרון תזכרו שזהו ,אחרי זה נגמר הקטע הפיזי בגיבוש אז תתנו הכל ותדחפו מעבר ליכולת שלכם, קחו את האלונקה, אל תהיו עצבניים ושימו חיוך על הפנים כי זה הסוף.
לאחר המסע חוזרים למאהל, חשוב לקחת ציוד צוותי אחרי המסע כאשר חוזרים למאהל.
חוזרים למאהל המגבשים יביאו לכם זמנים להתארגן ולסדר את כל הציוד להמשך היום , תעמדו בזמנים כי זה הסוף.
לאחר מכן יעשו לכם שאלונים סוציומטרים וכל מיני דפים עם חוות דעת על הגיבוש ומבחן על החוברת למידה שקיבלתם, תפציצו שם כי זה בעל השפעה.
לאחר כל זה תתחילו בעבודות רסר ששם תנקו את המאהל , תסדרו אותו, כמובן שתאכלו בין לבין, אבל הכי חשוב אל תשבו בחוסר מעש.
מהצהריים עד הערב תהיו בעצם בעבודות רסר ותחכו לתשובות שתקבלו בחמישי בצהריים.
תנו בראש חברים !

ג׳, בוגר צוות ״אלפי״ מזכרת בתיה, עבר את הגיבוש בהצלחה והתקבל לשייטת 13.

רוצה לעבור גיבוש/יום סיירות? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן