גיבוש שייטת 13

בחר גיבוש

לקבלת 2 אימוני ניסיון

גיבוש שייטת 13 מרץ 23:

יום ראשון :

מתכנסים כולם ברכבת עתלית בשעה 11:00. ומתחילים לעלות לאוטובוסים לכיוון הבסיס. מיד אחרי שיורדים מהאוטובוס מתחילים בארגונים של לפני הגיבוש טפסים, בדיקות רפואיות, הפקדת ציוד, קבלת מדים ונשק וחלוקה לחוליות. אחרי שמסתיימים הארגונים יש שיחה על הנהלים עם רס״ר הגיבוש. ואז המגבשים מגיעים לכל חוליה ומתחילים בלימוד של פירוק והרכבה של קלאצניקוב, ויורדים לחוף סביבות השעה 15:30 לבצע ריצת אלפיים ולאחר מכן אקטים פיזיים עם כניסות ויציאות למים. חלק גדול מהאקטים ביום הראשון זה היה החלפה מרטוב ליבש בזמן קצר יחסית כדי להכניס אותנו לגיבוש, חשוב מאוד להיות טובים בזה כי הם רושמים הכל. אחד האקטים היה לעשות שקים אישיים ושקים קבוצתיים שבין לבין מחליפים מרטוב ליבש. המטרה היא לעשות 10 שקים קבוצתיים ששוקלים 10 קילו ושק אחד אישי. ֿ

חשוב מאוד לתרום בעבודה הקבוצתית כי שואלים אותך אחרי כמה תרמת עבור הקבוצה ורוצים לראות שאתה חבר צוות טוב. בין אקט לאקט יש זמן מנוחה של לשתות מימייה ולהחליף מרטוב ליבש ) מה שיבקשו ממל באותו רגע, תמיד יש החלפה של הבגדים(. לאחר האקט הזה התחלנו אקט של ספרינטים למים עם הקפה של מצוף בערך עד גובה מותן וחזרה בסדרי הגעה. בין 10-12 מקצים זה עובר בטיל וחשוב לתת את ההכי טוב לא לשמור כוח. לאחר מכן מתחילים אקט של זחילות שתוך כדי כמובן יבקשו ממך להיכנס למים. גם בין 10-12 מקצים. לאחר מכן סביבות השעה 19:00 עולים לבסיס ונותנים זמנים למקלחת ואוכל בין 20 ל25 דק. חשוב גם שם לעמוד בזמנים כי רואים הכל, יבקשו גם מכם לסדר בזמן הזה את הציוד חשוב מאוד להיות כל הזמן עם שתי מימיות מלאות ולשתות הרבה מים כדי שהשרירים לא יתפסו ולדאוג כמובן שאתם לא מאבדים את הציוד כי זה ממש מעצבן אותם תיהיו מסודרים ותדעו איפה כל דבר נמצא. לאחר הסידורים והכל הולכים לישון סביבות השעה 21:00 בערב.

 

יום שני

 

מעירים אתכם סביבות השעה 4:00 לפנות בוקר ואומרים ללכת לעלות על כל הציוד להיות מוכנים למסע.)כל ירידה לחוף יש ציוד אישי וציוד קבוצתי גם שם צריך לתרום לקבוצה ותמיד לקחת ציוד קבוצתי אם זה גריקנים, כסאות, מצופים ושולחן הם מסתכלים ורושמים(. יורדים לחוף אומרים לכם להוריד בגדים להיכנס לטבילה למים לפני המסע, עולים מהר על בגדים ומתחילים את המסע הראשון בגיבוש. המסע מתחלק לשתי חלקים שבהם יש את הלג הראשון שהוא בערך 4 קמ בלי תדל שזה מאוד משמעותי להתחלה. חשוב מאוד במהלך המסע לקחת כמה שיותר את האלונקה אולי אחד הדברים החשובים בגיבוש כי למסעות יש משקל רב בסוף. לאחר הלג הראשון יש אקט של זחילות בין 10-12 מקצים ואז יוצאים ללג השני שהוא גם 4 קמ אבל עם תדל )תוספת של 10 קילו(, המסע ברובו על חול רך ובקצב גבוה עד כדי ריצה קלה. בסיום המסע חוזרים למתחם הגיבוש למקלחות וארוחת בוקר. לאחר מכן מתחילים בלימוד של פירוק והרכבת נשקים של קלאץ 16- m ומאג, לאחר הלימוד יש מבחן של זה על זמנים.

תיהיו חדים ובאמת תעשו כמו שצריך שנותנים לכם להתאמן. חוץ מזה גם נתנו לנו מפה של ארץ ישראל עם ריבועים ריקים עליה ורשימה של מקומות בצד, המשימה היא למלא בכל ריבוע את המקום המתאים מתוך הרשימה לאותו ריבוע, משימה קלה שחבל ליפול עליה.בהמשך חלק מהחוליות יורדות לחוף לביצוע אקטים שאפרט בהמשך ואבל החוליה שלי לדוגמא נשארה עוד במתחם הגיבוש ללימוד ציר ניווט שאחרי זה אנחנו נבחנים עליו, נותנים לכם בערך חצי שעה ללימוד הציר ואז אתם יושבים עם מגבש ואתם צריכים להסביר לו איך מגיעים מנקודה לנקודה בעל פה, תשננו טוב טוב ותעשו לכם סיפור דרך שיעזור לכם לזכור. לאחר מכן יורדים לאקטים בחוף, מתחילים עם שהייה שאורכה בערך כ20 דק עם משקפת מושחרת ושנורקל חשוב מאוד להיות רגועים באקט הזה ולא להרים את הראש לא משנה מה!! נגמר מהר ממה שאתה חושבים. לאחר מכן יש אקט של משקפת מושחרת עם שנורקל שהמטרה היא להגיע למצוף בשחייה עם כמה שפחות הצצות.

אחרי שתי אלה היה לנו שחיית 400 מטר, זו הייתה שחיית מראה 200 מטר הלוך להקיף מצוף ואז 200 מטר חזור, המטרה היא לעשות את זה בזמן הקצר ביותר. לאחר האקטים הללו היה פירוק והרכבה של קלאץ ו16 -m תחת לחץ ומאמץ גבוה. לוקחים כל פעם 3 מהחוליה ומתחילים בכניסה למים ואז ריצה של בערך 200 מטר הכי מהר שאפשר ואז זחילה של בערך 30 מטר, המטרה היא לגרום לך להתעייף ולהגיע גמור לפירוק והרכבה של הנשקים חשוב מאוד שאתם מגיעים לפירוק והרכבה לבוא עם חיוך ולא להראות חולשה, ה16-m בדרך כלל תקול כך שאין סיבה להילחץ אם לא הצלחתי לפרק ולהרכיב אותו, מיד אחרי הפירוק והרכבה שולחים אתכם עוד פעם לספרינט או זחילה ואז אתם צריכים להרכיב פאזל. מחכים שכולם יסיימו ואז עולים חזרה לבסיס נחים טיפה אוכלים איזה לחם עם שוקולד או חלבה וחוזרים לחוף לאקטים.

שוב סדרי הגעה עם הקפה של מצוף במים, אלונקה סוציומטרית ושתי ג׳ריקנים, לא תמיד מבקשים לעשות הקפה נוספת עם האלונקה כך שזה עושה את האקט הזה קל יותר תנסי להגיע כמה שיותר אל האלונקה ואם לא לג׳ריקנים. שוב אקט של זחילות עם כניסות למים. כל האקטים בין 10-12 מקצים קצר ומהיר. לאחר האקטים הפיזיים היה לנו אקט קבוצתי שבו המטרה היה להעביר מתחת לרשת אלונקה עם שקים עליה מבלי שהיא תיגע בחול או ברשת עצמה, נוגעים חוזרים אחרוה ומתחילים מחדש. המטרה של המשימה היא להראות מנהיגות ויצירתיות, אני אישית לא הרגשתי שיש לי מה לתרום מבחינת רעיונות אבל כן חשוב להראות אכפתיות ולהיות חדור מטרה כדי להצליח במשימה כמה שיותר לעזור ולהיות בתוך זה. לאחר כל האקטים האלה חוזרים למתחם הגיבוש למקלחות וארוחת ערב ואז שינה בשעה 21:00.

יום שלישי

מעירים אותנו שוב ב4:00 בבוקר רק שעכשיו אומרים לנו לצאת החוצה עם תחתונים ולא לעלות על שום ציוד, מובילים אותנו על פי חוליות לחוף ואנחנו נכנסים כל חוליה בשורה לטבילה במים. חוזרים למתחם הגיבוש עולים על המדים יבשים ומכנסים אותנו בחדר אוכל להקריא את אלה שממשיכים בגיבוש ואלה שמנפים אותם. עכשיו מחלקים אותנו לחוליות חדשות אנשים חדשים והרבה פחות אנשים, בחוליה הראשונה התחלנו 23 אנשים ובחוליה השניה היינו 11 אנשים, יותר חזקים ויותר נחושים כך הקושי להתבלט בחוליה גדול יותר, חשוב עכשיו לתת את הכל. מגיעים אלינו המגבשים החדשים ואז עולים על ציוד ויורדים לאקטים בחוף. שוב אלונקה סוציומטרית, זחילות וסדרי הגעה למים. לתת הכל!! זה קצר. אחרי זה חזרנו למתחם הגיבוש למקלחות וארוחת בוקר, תוך כדי חילקו לנו גם חוברות לימוד שבסוף הגיבוש בחנו אותנו עליהם) חשוב מאוד בכל זמן פנוי לשנן את מה שיש בחוברת החומר לא קשה ותיעזרו בחברים בחוליה תבחנו אחד את השני(.

העלו אותנו לאוטובוס ליום בריכה בבסיס השייטת. אנחנו התחלנו קודם באקטים בים, האקט הראשון היה אקט קבוצתי שבו אנחנו צריכים לצבור כמה שיותר נקודות, בתוך האקט היה ריצה הלוך וחזור עם סאג, זחילות וסמוך קום לכל אחד מהם יש משקל נק שונה כך שבתחנה של הסמוך קום חייב תמיד שיהיה לפחות בנאדם אחד שעובד שם. בסוף הזמן צריך לדעת כמה נק צברנו כל החוליה יחד חשוב לשמור זמן גם לחישוב הנק כדי שבסוף לא להגיע למגבשים ולהגיד להם שבכלל לא ספרנו כמה כל אחד עשה. לאחר מכן היה אקט של תחרות סאגים במים מחלקים את החוליה לשתיים וכל קבוצה עם מגבש, המגבש נותן משימות ואנחנו צריכים להגיב ולעבוד כמה שיותר מהר ונכון. אקט קבוצתי נוסף שהיה לנו זה העברת חביות ממקום למקום בסדר מסוים שאותו המגבש נותן. שוב שם זה קבוצה נגד קבוצה חשוב להראות מנהיגות ועבודת צוות. לאחר מכן יש כבר אקט אישי כל אחד לעצמו, יש שתי סאגים שהמטרה היא לעלות על אחד מהם לשחות לשני ואז לחזור לראשון כל פעם שעלית שתיהם והגעת שוב לראשון זה נחשב הקפה אחת, זה כמו צוקון המטרה היא לעשות כמה שיותר הקפות.

לאחר האקטים הללו יש ארוחת צהריים ואז הולכים לבריכה של השייטת. שם מבצעים תרגילי מים. התחלנו בצלילה לעומק שהמטרה היא להוציא כמה שיותר טבעות מהמים, בהתחלה עושים בלי משקפת ואחרי זה עושים עם משקפת מושחרת. האקט השני היה שחייה לאורך מבלי לנשום כמה שיותר רחוק. האקט השלישי היה ביסוס כמה שיותר זמן עם משקולת של קילו 1 ביד. האקט הרביעי היה הוצאת מים מהשנורקל והמשקפת, מלמדים איך לעשות את זה אין מה להילחץ. האקט החמישי והאחרון היה פירוק והרכבה של קלאץ מתחת למים בכמה שפחות זמן.

בסיום האקטים בבריכה חוזרים עם האוטובוס אל מתחם הגיבוש ועושים קצת דיבייט והרצאות ואז יורדים חזרה לחוף לאקטים פיזיים של זחילות וספרינטים למים. לאחר מכן היה אקט קבוצתי שצריכים לסדר צמיגים לפי הסדר שאת הצמיגים מעבירים מתחת לרשת מבלי שיגעו בחול או ברשת, לא מצליחים חוזרים להתחלה.

היה שהיית ערב במים, השהייה קצרה יותר אבל היה קר. חשוב מאוד לא להישבר ולחשוב על מחשבות חמות. לסיום היום היה אקט קבוצתי של חפירת בורות, בור אישי ובור קבוצתי. מקריאים לכם סיפור ובו מלא פרטים חשוב לזכור הכל כי אחרי זה מתחקרים אתכם ואתם צריכים לזכור הכלל. עולים חזרה למתחם הגיבוש למקלחות ארוחת ערב ואז שינה ב21:00 בערב.

 

יום רביעי וחמישי

מעירים אותנו ב4:00 בבוקר, עולים על ציוד מלא ויורדים לחוף למסע אחרון והאקט הפיזי האחרון בגיבוש. לפני המסע המגבשים אמרו לנו שיש שלטים מפוזרים לארוך המסע והמטרה שלנו למצוא כמה שיותר שלטים כי בסוף המסע תצטרכו להגיד כמה שלטים ומה היה כתוב עליהם. המסע מתבצע עם ציוד מלא, מתחיל ב4 קמ הפסקה של כמה דק שמחליפים מיבש לרטוב ואז יציאה של עוד 4 קמ. עוד הפסקה שבא מקבלים אפילו איזה פרוסת לחם עם חלבה, חשוב מאוד לאכול על מנת לקבל אנרגיה להמשך. יוצאים שוב ל2 קמ הפסקה קצרה ואז 2 קמ אחרונים שבסופם המסע מסתיים. המסע הזה מאוד קשה בקצב גבוה עם משקל עליך, חשוב מאוד לעמוד בקצב ואם אפשר לקחת כמה שיותר את האלונקה. האקט הפיזי האחרון בגיבוש לתת את הנשמה בו. לאחר המסע חוזרים למתחם הגיבוש למקלחות ארוחת בוקר. מתיישבים בחוליות ומתחיל הבוחן על החוברת שהביאו לנו. יש סוציומטרי )חשוב מאוד להיות נחמד וחבר צוות כדי שידרגו אותך טוב בסוף(. דירוג קומנדו ו669. ואז מתחילים הראיונות תוך כדי מתחילים את הניקיון של המתחם וכל מיני עבודות רסר.

לאחר סיום הראיונות מתיישבים לשיחה עם המגבשים, מספרים על עצמם קצת ואז ממשיכים עם עבודות רס״ר. מורחים את הזמן עד השינה ומעירים אותנו למחרת בבוקר סביבות השעה 5:00, מקריאים מי עלה לועדות ומי שלא כבר יוצא סביבות השעה 9:00 לרכבת עתלית. מי שעלה לועדות עולה לבסיס וכבר סביבות אחת מקבלים תשובות. הגיבוש עובר מהר תתנו הכל ותבואו במחשבה שעשיתם את ההכי טוב שלכם ונתתם את ה100% שאחרי זה לא תתחרטו שהייתם יכולים ליותר. תמיד לעמוד בזמנים ולהיראות חזקים ולא מותשים. לתת הכל באקטים הפיזיים הם קצרים מאוד. במסע לתת את כל כולכם כל עוד יש בכם כוח קחו את האלונקה. לא לפרושש, לא לצאת בשהייה מהמים גם אם מאוד קר הכל בסופו של דבר נגמר. בהצלחה רבה.

 

י, בוגר צוות אלפי מזכרת בתיה.

רוצה לעבור גיבוש/יום סיירות? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן