גיבוש צוללות

בחר גיבוש

לקבלת 2 אימוני ניסיון

היום הראשון 


מגיעים לתחנת רכבת בת גלים שם מתחילים לקבל אתכם ולאחר מכן אוספים אתכם משם לבסיס. מפקד הגיבוש מגיע ומדבר איתכם מה מותר מה אסור, על עמידה בשלשות, הקשב ועמידה בזמנים. אחרי זה תגיעו לבדיקות רפואיות והצגת הטפסים הרפואיים ותעודת זהות ובנוסף תקבלו פנקס קטן
לכתיבה,עט,מספרים שלכם אשר תשימו על המדים שיכולו לזהות אתכם ופנקס למידה אשר אותו אתם מחויבים להחזיר בסוף הגיבוש ומחויבים להשאיר אותו אתכם כל מהלך הגיבוש (מומלץ ללמוד מהפנקס בכל רגע נתון ובכל זמן חופשי) לאחר מכן עושים מבחן בראור 2000 מטר מסביב לבסיס ומנפים כרבע מהמועמדים. שימו לב שזהו אינו האקט היחידי אשר מנפה מהגיבוש.
חוזרים לרחבת הגיבוש, אוכלים ארוחת צהריים ומקבלים מדים,, תד"ל, ונשק ולאחר מכן מתחלקים למחלקות שעל כל מחלקה ממונים 2 או 3 מגבשים. הגיבוש התחיל, לוקחים אתכם לחוף הים לעשות אקט חפירת בור קבוצתי ואישי בהסתמך על סיטואציה שתקבלו ובנוסף משיכה בחבל חצי קבוצה נגד חצי קבוצה. לאחר מכן עושים כמה אקטים של דינמיקה קבוצתית אוכלים ארוחת ערב והולכים לישון.

היום השני


מעירים אתכם בהקפצה עוד לפני הזריחה אל חוף הים שם תעברו מסע של 2 ק"מ אך עם פחות או יותר 2 עצירות(לנו היה 2) תוך כדי המסע המגבשים קוראים לכל אחד בתורו ומתקילים אותו בשאלות מהפנקס.
לאחר המסע התקיים עוד דיון קבוצתי (אקט של דינמיקה קבוצתית) וביקשו מתנדב שירצה על נושא מסויים מול כל הקבוצה(בסוף כולם מרצים אז אין לכם איך להתחמק מזה תעשו את זה ותבואו עם הרצאה מוכנה מראש ומעניינת) ומסיימים את המסע ואוכלים ארוחת בוקר, מי שהכין הרצאה מרצה בפני המחלקה.
אחרי ארוחת הבוקר לוקחים אתכם לחוף הים לעשות ספרינטים סדרי הגעה, אלונקה סוציומטרית, מילוי שקי חול(ערימה אישית וקבוצתית) וזחילות סדרי הגעה+לעשות כמה שיותר סיבובים בזחילה.
גם כאן שימו לב שבחלק מההפסקות בין האקטים ייתנו זמן למתנדבים להרצות על הנושא שלהם.
אחרי האקטים הפיזיים הולכים לאכול ארוחת צהריים.
אחרי זה יעשו לכם דינמקות קבוצתיות( הרכבה של סירת גומי , בניית רפסודה אשר כל אחד מקבל מהמגבשים תפקיד אחר במשימה, , ס"ג, תלייה של דגל על תורן אשר יוכל לעלות ולרדת) שימו לב בכל פעם שלא תעמדו בזמנים יענישו אתכם בשכיבות שמיכה או אקט. לאחר מכן יהיו עוד משימות של דינמיקות קבוצתיות עד הערב.

היום השלישי

אתם תוקפצו למשימה, עלייה לא אוכל להרחיב ולספר.
מחזירים אתכם לישון עד הבוקר
בבוקר יום שלישי עושים לכם מבחנים על כל מה שלמדתם במהלך הגיבוש כולל הרצאות שהעבירו לכם בזמן הגיבוש (חשוב להקשיב ולרשום כל מה שאומרים לכם בהרצאות אתם תבחנו על זה).
אחר כך עושים עוד דיונים ודינמיקות קבוצתיות ופירוק והרכבה של M16 שם תעשו את זה כאשר ביצעתם לפני פעילות גופנית קטנה (שכיבות שמיכה סמוכקום או ריצה במקום) וישר שתסיימו תתחילו בפירוק והרכבה שימו לב יש 2 נשקים לפירוק והרכבה כיוון ששתיים מאותו צוות עושים את זה בו זמנית תחת שאלות מבלבלות של המגבשים,משמע צריך לעשות את זה בכמה שפחות זמן,לעמוד בלחץ,וגם אתם תהיו בתחרות עם חבר הצוות שלכם. כל פעם שתיים מהצוות הולכים והשאר מבצעים משימה קבוצתית עד שכולם יסיימו. בשעת הצהריים תבצעו שאלון סוציומטרי ואז ייקחו אתכם לראיון אישי עם המפקדים, כאשר כל השאר שמחכים לתורם מחכים במקום שאמרו להם (בערך כ5 שעות) לכן מומלץ להמשיך ללמוד ולנצל את הזמן (גם אם המבחנים היו כבר) מגבשים מאוד מבינים ואיכותיים מאוד ממליץ לשאול אותם כל שאלה שיש לכם על התפקיד וכל התלבטות ומחשבה שיש לכם.

היום הרביעי


כל היום הרביעי הוא סידור טרטורים להחזיר ציוד למקומו את המדים ואת כל הפריטים למקום, ניקיון הרחבה וכו.
אחרי הניקיון קוראים מספרים אשר ממשיכים לחלק הבא של המיון,
אך שימו לב זה לא אומר שכל מי שהקריאו עבר את הגיבוש אז תשקיעו עד השנייה האחרונה, אתם תחכו בתוך אודיטוריום כאשר יקראו לכל אחד בתורו לשיחה עם פסיכולוג (שלב אשר ניתן ליפול בו ולא לעבור)
לאחר מכן שכולם סיימו את השיחות בזמן שהמגבשים והפסיכולוגים יושבים כולם ומחליטים על התוצאות אתם תצאו לסיור של שעה וחצי אשר בו אתם תגיעו לצוללות אמיתית שם יעבירו לכם סיור בתוך הצוללת ויסבירו לכם עליה מבפנים ומבחוץ. כאשר תסיימו את הסיור ותחזרו יקריאו לכם את המספרים של האנשים אשר לא יברו את הגיבוש ואלו מכם אשר יסיימו את השלב הזה(פסיכולוג) של הגיבוש ישארו למיונים נוספים.

טיפים כללים שלי
1. תמיד להיות על הזמנים אחרת יהיו עונשים וגם ירשמו לכם את זה.
2. תקפידו על הציוד -נשק תמיד עליכם וחולצה במכנסיים מימיה מלאה וכל מה שאומרים לכם קחו את הגיבוש ברצינות כדי להצליח ותשקיעו בכל פרט.
3.כל זמן שיש ללמוד תלמדו גם בארוחות, חלק ממה שבודקים זה האם אתם מסוגלים ללמוד מהר וטוב.
4.תכינו הרצאה מעניינת מומלץ להכין מראש, ואפילו נסו לדבר מול אנשים לפני הגיבוש כדי לפתח את היכולת שלכם מסתכלים על הדרך בה אתם מדברים וגם על הנושא שבחרתם(מומלץ דברים מידע כללי ולא רק סיפורים מהחיים).
5. תישארו חדים, מפוקסים ותזכרו למה אתם עושים את זה, המגבשים ינסו להוריד לכם את הביטחון ולבלבל אתכם אז תישארו קרי רוח ואמינים.
6.תהיו מעניינים וחברותיים- אי אפשר לעבור את הגיבוש הזה לבד תכירו את האנשים שעומדים להיות איתכם ב4 ימים האלה כדי גם להנות וגם כדי שיאהבו אתכם.
7.הראו נכונות ופיקוד נכון אך תנו מקום לשאר הצוות(אנשים אשר יהיו מפקדים מוצלחים וחברותיים לא נתנו מקום לאנשים אחרים ונפלו על זה)

בהצלחה!

 

י׳, צוות גבעת שמואל, עבר את הגיבוש בהצלחה.

רוצה לעבור גיבוש/יום סיירות? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן