גיבוש עוקץ (בנים)

בחר גיבוש

לקבלת 2 אימוני ניסיון

גיבוש עוקץ – מועד מרץ 2023

היום הראשון:

התבקשנו להתייצב ב״פארק ענבה מודיעין״ שם עברנו תחנות רישום שונות, בדיקות רפואיות, קיבלנו חולצה וכובע עם מספר ולאחר מכן, מתקיים חימום לפני ריצת ה 2000, לאחר הריצה יש מנוחה מאוד גדולה אוכלים ארוחת צהריים קטנה ומנפים את מי שלא עמד בזמנים שלא ידועים למלשבים, לאחר מכן  עולים על אוטובוסים למתקן אדם ששם הגיבוש מתקיים.

כשהגענו התחלקנו לצוותים שונים על פי תוצאות הריצה, כל אחד קיבל ציוד (מדי ב', מעיל, נשק M16 ותיק תד"ל), וכצוות קיבלנו פק"ל צוותי. לאחר החלוקה ופיזור הציוד התחיל הגיבוש בערך בשעה 15:00- 16:00

לפני האקטים קיבלנו דף עם 20-30 נושאים וכל אחד צריך לבחור נושא להרצאה שירצה עליה בהמשך הגיבוש, ולכן בכל הפסקה צריך לחשוב ולתכנן את ההרצאה ושוטפת, יש להראות שאתם בעלי כושר דיבור ועמידה מול קהל, להראות דינמיות בהרצאה ולהיות יצירתיים ומגוונים. הגיבוש כלל ברובו המון אקטים פיזיים ביום הראשון כגון: ספרינטים (סדרי הגעה), זחילות, אלונקה סוציומטרית, מתלה שזיפים ואקט התניות. אך יש לציין שלא הכל ברצף ישיר, אלא יש מעט משימות קבוצתיות בין כמה אקטים. האקטים שסוגרים את היום הם: תרגיל זחילות ולאחר מכן לפני השינה ספרינטים סדרי הגעה בסביבות השעה 23:00 יפסיקו האקטים הקבוצתיים והגופניים ותתארגנו לשינה באולם הספורט של מתקן אדם

 

היום השני: 

להפתעתנו לא התרחשה הקפצה בלילה הראשון וההשכמה הייתה בערך ב 6:00 כאשר בחוץ יש מעט אור אתם תתארגנו על הציוד האישי שלכם, תאכלו ארוחת בוקר על פי פריסה אישית של לחם וממרחים ותצאו לעוד יום אינטנסיבי הכולל המון אקטים גופניים שחוזרים על עצמם מספר פעמים ביום השני ולא מעט משימות קבוצתיות בין לבין.

האקטים הגופניים אשר איתם תפתחו את תחילת היום יהיו ספרינטים (סדרי הגעה) זחילות, ואלונקה סוציומטרית לאחר מכן, תעברו מעט משימות קבוצתיות אשר יצריכו מכם ראש פתוח, סבלנות, אסרטיביות, יוזמה והקשבה לחברי הצוות בעיקר. כעת תגיעו לארוחת צהריים אשר עבורה תקבלו בערך 20 דקות. לאחר מכן חצי מהצוות העביר הרצאות מהדף שניתן לנו ביום הראשון  לאחר מכן, יתקיימו מספר פעילויות קבוצתיות (כמו למשל: שיח פעיל לצורך הסכמה נרחבת של הקבוצה על נושא מסוים – ארחיב בהמשך), ואז תחזרו לבצע שוב ספרינטים (סדרי הגעה) וזחילות (ספירת סבבים עד שעוצרים אתכם, ולאחר מכן שוב ושוב). בסיום האקטים הללו, יביאו אתכם לביצוע של עוד 3 משימות צוותיות: הקמת אוהל גדול בזמן קצר יחסית, לדוג בעזרת מוט וחבית גדולה ג'ריקן בשטח מוקשים, בניית האות A כצוות בזמן שכולם מכוסי עיניים – ארחיב בהמשך על הכל. ולאחר מכן נמשכים האקטים הפיזיים, אקט של סחיבת שתי ג׳ריקנים כל אחד 15 ק״ג וצריך ללכת איתם,

לאחר מכן, תעברו מעין סדנת פירוק והרכבה של הנשק האישי שלכם (M16) במשך 10 – 15 דקות בערך. בסיום הסדנה הזו תעמדו בשני טורים עם ציוד אישי ופק"ל צוותי עליכם במשך 5 – 10 דקות בזמן שאתם מחכים למפקד שיבוא. כשהוא מגיע, הוא ישאל אתכם מי דיבר במהלך הזמן שהוא לא היה וחיכיתם לו וירשום – חשוב לענות בכנות גם אם דיברתם, יש להראות על יושר ואמינות ולא לתחמן – כי מהרגע שהתחיל הגיבוש רואים אתכם כל הזמן בכל מצב.

כעת, תעמדו בטורים לקבלת ארוחת ערב ובתום הזמן תקימו את האוהלים שלכם, תסדרו ציוד אישי באוהלים ופק"ל צוותי במרכז מחנה האוהלים שלכם, ותלכו לישון.

 

היום השלישי: 

בלילה השלישי העירו אותנו ב 4:00-4:30 בערך, הלכנו לעבר איזור האקטים בשתי שורות ושם היו אקטים פיזיים עד שעות הצהריים המוקדמות ושני אקטים קבוצתיים, היום התחיל באקט זחילות בסבבים המשיך עם ספרינטים סדרי הגעה עם פירוק והרכבת נשק שלמדנו ביום השני שבו רצים ספרינט הלוך חזור מפרקים את הנשק רצים שוב ומרכיבים, ככה הרבה פעמים, היום המשיך עם אלונקה סוציומטרית ולאחר מכן עשינו אקט חשיבתי של יצירת ח של 21 שקי חול בכל צלע, לאחר מכן עשינו עוד כמה אקטים פיזיים ועשינו עוד אקט חשיבתי שבו שיחקנו דמקה עם לוח בזנטים והשחקנים הם צמיגים, יש צמיג אחד לבן והרבה שחורים וצריך להשאיר את הצמיג הלבן לבד בלוח יש דקת תיכנון ודקת ביצוע.

אקטים פיזיים שהיו בגיבוש:

 

 1. ספרינטים (סדרי הגעה): המפקד יציב בפניכם שטח ריצה חולי שוקע של מרחק גדול יחסית (30 – 35 מטרים בערך ובו תידרשו גם לזחול ולבצע את תרגיל האלונקה הסוציומטרית בהמשך), שעליו תידרשו לרוץ הלוך וחזור, ולהסתדר על פי סדר הגעה מימין לשמאל, כאשר הוא מציין שרק חמשת הראשונים נרשמים. הספרינטים יתמשכו ברצף ללא הפסקה בכלל ויצטברו למספר כולל של בערך 20 ספרינטים ולפעמים טיפה יותר.
 2. זחילות כסבבים וסדרי הגעה: בתחילת כל אקט זחילות תעלו על חולצת ב' ותזחלו בסבבים לפי פקודת המפקד (לפעמים הוא יגיד שהלוך וחזור ביחד זה סבב אחד, ולפעמים הלוך זה אחד וחזור זה עוד אחד כלומר – הלוך חזור זה 2 סבבים). יפסיקו אתכם לאחר 15 – 20 דקות בערך, ולפעמים אפילו טיפה יותר, ויבקשו מכם לציין את מספר הסבבים שעשיתם ואז תחזרו לעוד פעם או פעמיים של זחילות במתכונת כזו. בפועל תזחלו בין 6-9 סבבים ויעצרו אתכם. לפעמים באקט של הזחילות נאמר לנו לעשות הלוך חזור ולהסתדר בסדרי הגעה מהראשון לאחרון.
 3. סוציומטרית: יונחו על הקרקע מאחוריכם פק"ל צוותי (הכולל אלונקה מקופלת לצורת תרמיל על הגב, ג'ריקן ואלונקה עם משקל מפוזר עליה. תידרשו לצאת לספרינט הלוך חזור ולהסתדר בסדרי הגעה בטור מהראשון לאחרון. הוא יגיד שהארבעה הראשונים לוקחים את האלונקה, החמישי לא לוקח כלום, והשישי והשביעי יקחו פק"ל צוותי עליהם (אלונקה מקופלת וג'ריקן) וכל השאר יוצאים איתם גם לעוד ספרינט של הלוך חזור. לאחר מספר סבבים המפקד יציב מולכם אתגר של עמידה בזמנים למשל של 22 שניות – בפועל זה לא קל בכלל והמגבש יגיד שלא הצלחתם המון פעמים וישאל אתכם לבחור 4 מתגבשים חזקים שיקחו את האלונקה וירדו מרףהזמן שהוצב בפניכם.
 4. מתלה שזיפים: מתחלק לאקט אישי וקבוצתי

אישי – תידרשו להיתלות על המתח (צר ועבה בפעמים שונות), לעצום עיניים ולא לגעת בכלל ברצפה עם הרגליים (מי שפותח עיניים או נוגע ברצפה נפסל – חשוב להיות כנים גם אם בטעות עשיתם זאת ולדווח למפקד על עצמכם), המטרה להחזיק כמה שיותר זמן וכל הנופלים מסתדרים בסדרי הגעה בטור מהראשון עד האחרון שנפל. תחזרו על כך 2 – 3 פעמים ואז יתחיל החלק הקבוצתי.

 

קבוצתי – נדרשנו לשמור מספר אנשים קבוע (8) סה"כ על המתח למשך זמן מסוים (5 דקות), בעוד שיש 4 על המתח העבה ו4 על המתח הצר. נותנים שתי דקות בערך לתכנון וסידור האנשים מתחת למתח וכל השאר עומדים בהיכון להחלפה של חברי צוות על מתח.

 

 1. ספרינטים עם פירוק והרכבה של נשקM16: תידרשו להסתדר בשורה, לצאת לספרינט הלוך חזור, לפרק את הנשק, ואז לצאת לעוד ספרינט הלוך חזור ולהרכיב את הנשק המסודר בשורה ביחד עם כל האחרים. כך תבצעו את האקט בערך 10 – 15 פעמים מקסימום עם שינויים נלווים בספרינטים שיכללו למשל הגדלת מספר הספרינטים לפני פירוק והרכבה
 2. סחיבת ג׳ריקנים- באקט הזה נותנים לכל אחד שתי ג׳ריקנים כל אחד שוקל 15 קילו, תצטרכו לסחוב אותם וללכת איתם(אסור לרוץ) במשך שטח של בערך 15 מטר ומותר להוריד אותם רק שאתה מגיע לחבל של הסוף או לחבל של ההתחלה, הולכים ככה עד שהמגבש אומר להפסיק
 3. תרגיל התניות- כל הצוות עומדים בשורה והמדריך נותן התניות וצריך לבצע אותן כמה שיותר מהר , לדוגמה ( בטן- צריך לשכב על הבטן ולעמוד, גב צריך לשכב על הגב ולעמוד, הפ- צריך לקפוץ עם הברכיים כמה שיותר גבוה לחזה, ימין- לגעת עם יד ימין ברצפה, שמאל- לגעת עם יד שמאל ברצפה, 1- ריצה קלה במקום, 2- ריצה בקצב בינוני במקום, 3- ספרינט במקום, מחבל, ריצה בקצב 3 ותוך כדי לשלוח אגרופים לאוויר

משימות קבוצתיות שהיו בגיבוש:

 

 1. הרכבת אוהל: תידרשו לבחור אחד מכולם שידבר וידריך את הצוות במהלך זמן התכנון וההרכבה שינתן לכם. המטרה לבנות את האוהל בזמן קצוב שבפועל מאוד קצר וכמעט בלתי אפשרי לעמוד בו, תראו יוזמה ומנהיגות, עמידה בזמנים ועירנות לסביבה ולחבריכם הצריכים תמיכה בבנייה ובהבנה של התוכנית לבניית האוהל. המפקד ינסה להעלים לכם ציוד (כמו למשל פטישים לתקיעת היתדות), לכן חשוב שתהיו עירניים מאוד לסביבתכם ולעבודתכם כצוות מסודר.
 2. רשת ואלונקה: תידרשו לבחור 4 אנשים שיסחבו את האלונקה בזמן התכנון ובזמן הביצוע שבו תצטרכו להעביר את כל חברי הצוות והאלונקה מעל הרשת כאשר בכל ריבוע ברשת מותר רק לאחד מחברי הצוות לעמוד. לכן, יש לתכנן העברת אנשים על הידיים ומיקומם במיקומים נכונים על מנת לייעל את תהליך העברת האלונקה בסוף מעל הרשת בעזרת כל האנשים הממוקמים בריבועים שברשת. חשוב והכרחי להראות הקשבה לעמיתים בצוות שלך, לשמוע ולחזק רעיונות טובים, לבקש מאנשים שקטים את דעתם, לדון באסטרטגיות שונות (לא להינעל), לגלות יצריתיות בתכנון האסטרטגיה, וכמובן שיווי משקל ויציבות. אסור לגעת בחוטי הרשת ודריכה בריבוע של מישהו אחר תביא לפסילה ולעונש קולקטיבי.
 3. הרכבת האות A מחבל בעיניים מכוסות: תרגיל זה דורש המון הקשבה ועבודת צוות מיומנת. כולכם מכוסי עיניים ועם תחושה קלה של חוסר התמצאות במרחב לאחר 10 סיבובים במקום. תידרשו ליצור צורה של האות A עם חבל וינתן לכם רק ניסיון אחד בזמן ארוך מאוד עד שיעצרו אתכם.
 4. שיח קבוצתי על נושא: אתם תשבו ב – ח' ותקבלו 8 דקות לצורך דיון על נושא מסוים שבו תצטרכו להגיע להסכמה כוללת של כל חברי הצוות ללא השימוש בהצבעה. אתם צריכים להפגין יכולת הקשבה וסבלנות, לתת לאחרים להתבטא, לשאול לדעותיהם של אחרים, לשכנע ולהציג את הדעה שלך באופן צנוע ומתחשב לכל חברי הקבוצה במהלך הדיון. צריכים לגבש דעה קבוצתית אחת של בעד או נגד הנושא או הקונפליקט המדובר, וכל אחד מחברי הקבוצה צריך לדעת להסביר את החלטת הקבוצה – שכן בתום הזמן אחד מהאנשים יתבקש להגיד למפקד אם נוצרה הסכמה ואם כן להסביר אותה.
 5. בניית האות ח' משקי חול: תידרשו להרים כמקובל שק חול בלבד על כל אחד ולהוביל אותם אל מתחם מסודר הרחוק ב20 מטרים מכל השקים שבו תסדרו את האות ח' בצורה מאורגנת ומסודרת מספרית בכל צלע וצלע לפי הוראת המפקד. אי עמידה במשימה או בזמן תביא לעונש וחזרה על התרגיל. להפגין פיזיות ומחשבה.
 6. תרגיל של שליפת ג׳ריקן משדה מוקשים- ג׳ריקן מונח בשדה מוקשים ונותנים לקבוצה חבית ומקל, ואסור שהחבית והמקל יגעו בריצפה ואסור לאף אחד לדרוך בשדה מוקשים, משימה בלתי אפשרית במכוון.
 7. הרצאה אישית: תידרשו לדבר במשך 5 דקות על נושא שבחרתם מדף הנושאים שחולק לכם. המפקד יכול לעצור אתכם גם לאחר דקה. להראות דינמיות ויכולת אלתור וגיוון יפה ויצירתית.
 8. דמקה- יש לוח של דמקה מבזנטים, הרבה צמיגים שחורים וצמיג אחד לבן, והמטרה שלנו בעצם להשאיר את הצמיג הלבן לבד על המשטח, וכל פעם הם מסדרים את זה בצורה שונה, ונותנים לנו דקת תכנון ודקת ביצוע.

דברים שחשוב לדעת 

 

 1. בגיבוש מודעים למגבלות המלש"בים ולצבא יש מגבלות עליכם – כלומר לא תגיעו למצב בו תתאמצו מעבר למותר (מתבטא בשעות השינה שמחויבים לספק לכם, עומס פיזי שמופעל עליכם).
 2. תמיד השתדלו לנצל עד לתום את ההפסקות הניתנות לכם – למלא מים, ללכת לשירותים, לאכול כמו שצריך, להתאושש מאקט ולבצע מתיחות וקצת שחרור, ולנקות מעט את הראש. כל זה חשוב על מנת לשמור על פעילות תקינה של הגוף במהלך הגיבוש האינטנסיבי וראש מרוכז.
 3. מה שהמפקד מורה לכם לעשות, עשו! ועשו במדויק. לא לשאול שאלות מיותרות, להקשיב טוב להוראות ולהראות על ציות למסגרת החוקים הכוללת בגיבוש. לא לנצל פרצות שעולות לכם לראש – תראו על אחריות ועמידה בזמנים.
 4. מי שמדווח לפני תחילת הגיבוש בטופס הרפואי שהוא לא ישן 7 שעות בלילה שלפני הגיבוש יעוף באותו רגע הביתה, לכן יש לחשוב לפני שעונים ולא לסמן במהירות הכל בלי לקרוא. מיותר לציין שחשוב מאוד לנסות לישון לפחות 7 שעות בלילה לפני הגיבוש ללא קשר.
 5. להיאזר בסבלנות – כל זמן בגיבוש מצריך סבלנות (ואפילו בהמתנה לתוצאות לאחר הגיבוש שיבואו כנראה בין שבוע לשבועיים). לא להתפרץ על אף אחד לא משנה מה ולהשתדל לשמור על הלך מחשבה רגוע.
 6. אצלי בצוות ניפו באמצע שתי אנשים, ואמרו שהם לא עומדים בסטנדרט, לנסות תמיד להתבלט וגם אם לא הולך לא להיות בין האחרונים
 7. בין כל גיבוש וגיבוש מתרחשים שינויים והמתכונת משתנה כל הזמן – לא לסמוך לגמרי על שמועות ואפילו על מדריך זה – כי הכל משתנה, חשוב ללמוד מחוויות של אחרים ולשכלל את עצמכם בהתאם.
 8. בגיבוש תהיו בלי שעונים מכל סוג, ולכן לא תדעו את השעה. לא לתת לזה לשבור אתכם, לא להתעסק בכמה זמן נותר לכם לסיים את היום אלא לתת בכל אקט ואקט את הכל כאילו הוא האחרון.
 9. הריצה המנפה חשובה, אצלנו התחילו בערך 300, 60 עפו בריצת ניפוי וסיימנו את הגיבוש בערך 100
 10. במהלך הגיבוש יהיה לכם מגבש מפקד שהוא ידבר איתכם ועוד 3 מגבשים שהם רק רושמים דברים עליכם במהלך הגיבוש ולא ממש ידברו איתכם. כמו כן, האקטים הפיזיים יהיו במישור על חול חוץ מתרגיל צוקון שיהיה על עלייה די תלולה של קרקע סלעית/כורכרית. בתחילת הגיבוש יהיה ציוד אישי וקבוצתי (פק"ל צוותי) עליהם תצטרכו לשמור, להשתדל לקחת אותם ולסחוב אותם שייראו שאתם עוזרים לחברים בקבוצה.
 11. הגיבוש לא מסתיים עד שעליתם לאוטובוס! המפקדים רשאים עדיין לגבש עליכם דעה עד שאתם עולים לאוטובוס לכן חשוב לא לדחוף אחרים בדרך לטלפון, לשמור על סדר ואיפוק כי עוד ממש קצת סיימתם ותוכלו לטפוח לעצמכם על השכם

כמה טיפים חשובים 

 

 1. ביניכם לבין המגבשים יש דיסטאנס, כלומר יחסים שבהם הוא צועק עליכם, מעליב אותכם כקבוצה ומנסה לשבור לכם את הביטחון. חובה לזכור שזו הצגה! המגבשים לא שונאים אתכם, הם רק עוטים פרצוף קשוח על מנת לראות מי נשבר בסביבה קשה וקיצונית. לא לתת לזה להשפיע עליכם, תזכרו שגם הם בני אדם כמוכם ולא צריך לקחת שום דבר ללב כי הכל נאמר ברוח הגיבוש במטרהלמיין אתכם בצורה הכי יעילה לתפקיד.
 2. לא לרמות, לשקר או לתחמן! המגבשים מסתכלים עליכם בכל שנייה בכל יום, זה התפקיד שלהם – הם יעקבו אחריכם גם שלא תראו ורושמים הכל. היו כנים במאה אחוז, ובכך תראועל יושר ועל אמינות גם אם התוצאות הפיזיות שלכם בגיבוש לא מזהירות
 3. צה"ל יודע לבנות כושר לחייל בתפקיד, לכןמרבית מן ההחלטה של המגבשים האם תעברו או לא תתבסס על אישיותכם, עבודתכם בצוות, יחס לחבריכם, יוזמה, אסרטיביות, כבוד, יכולות חשיבה ועוד המון אספקטים שבאים לידי ביטוי בהתנהגותכם הכוללת במשימות קבוצתיות שלרוב לא מסתמכות על פיזיות. עם זאת, אסור להזניח את האקטים הגופניים לטובת הקבוצתיים מאחר שהאחרונים בפיזיות נרשמים תמיד גם וכבר מההתחלה מפחיתים את סיכוייהם לעבור. בפן הגופני, חשוב להראות על עקביות
 4. בתוצאות! כלומר, עדיף לצאת בספרינטים מקום 3 תמיד מאשר לזגזג בין המקום הראשון השני השלישי החמישי שוב ושוב – זה מראה על חוסר יכולת וידע לווסת את גופכם למאמץ מתמשך ואי נתינת כל המאמץ בכל ספרינט וספרינט.
 5. להתמקד במה שקורה עכשיו! לא לחשוב כמה זמן נותר לסיום היום או האקט כי זה סוג הדברים שמחלישים את כוח הרצון שלכם מלהמשיך עד הסף. לא להאט לרגע, להראות שבאתם לטרוף את החול ולצאת בגאווה מכל אקט עםגב זקוף וידיים מאחורי הגב. לא להראות תשישות מוגזמת ופרצופים מסכנים גם אם אתם מובילים בהכל! הם מחפשים את אלו שנראים מסכנים ושהולכים להישבר, לא לתת להם את זה! לשדר ביטחון וקור רוח עם מבט חדור מטרה.
 6. השתדלו להתנדב ולתרום לחברי הצוות שלכם בכל מחיר! להראות שבאתם להקריב מעצמכם – להקריב מהמנוחה ומהנוחות שלכםלאורך כל הגיבוש. בגיבושים זה אף פעם לא כל אחד בשביל עצמו – זו טעות חמורה, אחד הדגשים הכי חשובים בגיבושים בכללי הוא לעזור לצוות, להתנדב ולהקריב מעצמכם עד הסוף. הם רואים מי מתעצל לסחוב פק"ל צוותי ובעוד המון דברים וזה משפיע על החלטתם.
 7. תמיד לתת 400% אחוז מעצמך! לזכור שזה גיבוש ובאתלהתעלות על עצמך בכל מובן, אתה מתמיין לאחת היחידות המרשימות ביותר של צבא ההגנה לישראל וזה דורש הכל פלוס עוד ועוד. כל פעם שתרגישו שאתם רוצים מנוחה או ללכת לשתות מים באמצע אקט כשהמפקד אמר שאפשר תזכרו שאתם בגיבוש עוקץ! באתם להשקיע מעצמכם בכל מחיר לא משנה מה.
 8. לא להתבייש ללכת למרפאה או לדווח למפקד שאולי נפצעת. חשוב שיבדקו אותך אם משהו קרה כי הבריאות היא מעל הכל, ובסה"כ המטרה של המגבשים היאבראש ובראשונה להחזיר אותך הבייתה להורים בריא ושלם. ישאלו אתכם מי צריך ללכת למרפאה, ויש כאלה שילכו לשם בשביל לנוח וחשוב לדעת לא לעשות כמוהם!
 9. בתרגיל האלונקה הסוציומטרית החמישי תמיד לא לוקח כלום וחשוב לזכור לא להגיע למקום החמישי בכוונה כדי לא לקחת כלום ועדיין לצאת מבין הראשונים כי הכל נרשם ורואים את זה! שמים לב מי מגיע למקום החמישי כדי לא לסחוב כלום.
 10. להקשיב טוב טוב בסדנת פירוק והרכבה של הנשקכי תצטרכו את הידע והמיומנות הזו בהמשך הגיבוש כפי שתיארתי בתרגיל פירוק והרכבה משולב עם ספרינטים. לתרגל וללמוד איך מפרקים ומרכיבים כל חלק על מנת לייעל את התהליך בעתיד במצב לחץ עם ספרינטים.
 11. לפעמים ינסו לדכא אתכם בכך שיגידו שאתם רק בהתחלה ונותרו לכם עוד המון סבבים, אך בפועל עוצרים אתכם כשמישהו נגיד מגיע ל9 סבבים בזחילות. לא להתייחסולתת את הכל בזחילות – גם בטכניקה נכונה וגם ברבאק רציף של זחילה מהירה. מי שלא יבצע זחילה נכונה ירשם ואף ילקח אחורה להתחיל את הזחילה שוב. להיות אמיתיים ולבצע כמו שצריך כל טכניקה בכל תרגיל על מנת לבנות את האמינות שלכם במהלך הגיבוש לצד דרכים אחרות.
 12. הכל עוד פתוח– לא לתת לכשלון או מעצור בדרך להרוס לכם את המשך הגיבוש, ההחלטות של המפקדים מתקבלות מתוך הצלבת נתונים גדולה של כל שלושת הימים ולא מתוך כשלונות בודדים. לזכור שיש לכם עוד המון זמן לכפר על כשלונות, להפציץ באקטים נוספים ולהראות נחישות על ידי כך.
 13. תהיו אקטיביים במשימות הקבוצתיות ובמשימות חשיבה שונות, נסו להיות מעורבים אבל לא להשתלט על דבריהם של חבריכם לקבוצה, כלומר לא לקטוע או לשלול דעות של אנשים, תבלטו, תחזקו אחרים, תתמכו בהם, תביאו את עצמכם לידי ביטוי ואל תוותרו על ההזדמנות שלכם להציג את דעתכם. השתדלו להיות אסרטיביים ולא שקטים, מחפשים אנשים בעלי יוזמה ומנהיגות לעוקץ. תתחברו ותהיו חברים טובים לאנשים שאיתכם בקבוצה, בסוף הם חלק מאלו שקובעים עם אתה עובר או לא בשאלון הסוציומטרי שמשמש כנתון תומך להחלטתם של המפקדים
 14. תתכננו את נקודות המפתח שלכם בהרצאה האישית שלכם, בצורה דינמית שתוכלו לשלוף מידע מגוון ומרשים, עמדו בביטחון, דברו בקול רם, אל תחרטטו, ונסו להעביר את המידע שיש לכם להציג בדרך הכי טובה ויעילה.
 15. בשלב הראיון האישי תהיו עצמכם! לכולם יש חסרונות וזה מקובל, אל תשקרו תהיו גאים במי שאתם ותראו להם למה אתם מיוחדים מכל השאר. תבססו רצון לשרת ביחידה ודברו אמת! תהיו רגועים, יושבים מולכם גם בני אדם שמכירים ברמת הלחץ שמסתובבת בגיבוש וחשוב שתדעו זאת, לא מצפים מכם להתנהג מושלם, יודעים שאתם בתחילת דרכיכם. מטרתם היא למיין אותך לפיאופן ההתאמה שלך לתפקיד ואם הרגשתם שהיה ראיון רע או לא טוב, לא צריך להתרגש אלא לזכור שכל אחד מיוחד בדרך שלו!

בהצלחה בגיבוש!

עמית, חניך בצוות גבעת שמואל

רוצה לעבור גיבוש/יום סיירות? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן