גיבוש עוקץ (בנים)

בחר גיבוש

לקבלת 2 אימוני ניסיון

היום הראשון

מתייצבים בתחנת הרכבת מודיעין מרכז בשעה 7:30, נרשמים ומחכים לאוטובוסים אשר יקחו אותנו אל מתקן אדם- שם יתרחש הגיבוש. במשך הרישום והנסיעה, עדיין אין דיסטאנס משום שאלה לא המפקדים בגיבוש שתפגשו אלא סתם חיילים שירשמו אתכם, הדיסטאנס ממש יתחיל רק בגיבוש עצמו שיתחיל באזור הצהריים.

מגיעים למתחם הגיבוש, מתחילים לעשות כל מיני בדיקות רפואיות, ממלאים טפסים, ולאחר מכן יוצאים לריצת הבראור שהיא הייתה בגיבוש אצלי 3000, דבר שיכול להשתנות בין הגיבושים. לאחר שחוזרים בשעה 3 בצהריים בערך, מגיעים המפקדים, מחלקים ציוד אישי וקבוצתי והגיבוש מתחיל.

הגיבוש נפתח עם 4-5 אקטים פיזיים, ובנוסף יהיה אקט של מתלה שזיפים, שימשכו כמה שעות וזה יהיה עיקר היום, שבערב שכבר יהיה חושך יעשו משימה אחת או שתיים שהיא חשיבה קבוצתית.

לאחר שתסיימו, שכבר יהיה חושך, יחזירו אתכם לאולם שבו קיבלו  אתכם- זה האולם ספורט הישן שלהם, שם תישנו במהלך הגיבוש.

ביום זה לא תהיה הקפצה וקמים שיש כבר אור בחוץ.

 

היום השני

את היום השני פותחים ב5 אקטים פיזיים, שימשכו עד שעות הצהריים המוקדמות. לאחר מכן רוב היום יהיה בעיקר משימות חשיבה קבוצתיות ועוד פעם אחת של מתלה שזיפים, שביניהם תהיה גם משימת הרצאה אישית, שחלקם משלבות מעט הרמות שקים, חפירה ועוד. קצת לפני השקיעה, בערך בשעה 6 יחזירו אתכם לאולם ספורט ותלכו לישון. לאחר כ20 דקות בערך יקפיצו אתכם שכבר היה חושך בחוץ עם סירנות ואזעקות ומיד יחזירו אתכם למתחם של האקטים הפיזיים שם יחכה לכם מוטות ברזל ארוכים ועבים, שתצטרכו חלק מהצוות להרים וזה יהיה מיני מסעון, שמהשמועות זה תחליף למסע (פירוט של האקט הזה יופיע יותר מאוחר).

לאחר אקט זה תחזרו לישון, באזור 9 בערב.

 

היום השלישי

את היום השלישי תפתחו לפנות בוקר שעוד היה חושך  על מנת להתחיל את היום האחרון מוקדם. היום השלישי נפתח עם אקט פיזי, לאחר מכן יהיו כמה משימות חשיבה קבוצתיות ואז אקט פיזי אחרון שלאחריו נגמר הגיבוש, אבל חשוב לדעת שעדיין יש דיסטאנס, וצריך להתנהג רגיל, והגיבוש עצמו נגמר רק כאשר עולים על האוטובוסים חזרה הביתה לא לפני כן!

אחרי האקט הפיזי שמסיים את הגיבוש, ממלאים סוציומטרי אחד על השני. לאחר מכן חוזרים למתחם של הגיבוש, שם תסדרו את כל הציוד, תנקו את האולם ותעשו עבודות רס"ר במשך כמה שעות. בין לבין העבודות רס"ר לוקחים קבוצות לראיונות שם יהיו 3 מילואימניקים שיעשו לך ראיון, ששם לא יהיה בינכם דיסטאנס. לאחר שתסיימו תהיה שבירת דיסטאנס עם המפקדים שלאחריו עולים על האוטובוס אשר מחזיר אותך לתחנת רכבת מודיעין מרכז.

 

טיפים כללים שלי

 1. תמיד לזכור – גם כשהמפקדים צועקים עליכם, ונראה לכם כאילו הם שונאים אתכם-הגיבוש הוא הצגה אחת גדולה. במהלך הגיבוש אתה מסתכל על המגבשים וזה נראה כאילו הם אנשים רעים- אחרי זה בשבירת דיסטאנס המפקד שלנו צחק איתנו, אמר שהיינו טובים ופתאום אתה מגלה שהוא בן אדם נחמד ונורמלי. חשוב מאוד לזכור את זה!
 2. המון פעמים אתם תצאו בהרגשת כישלון, אם זה כי עשית משהו שהמפקד לא אהב או אם לא היית הכי טוב באקט הפיזי או החשיבתי- לא לתת לזה להוריד אתכם, לפעמים המפקדים יכולים סתם לכעוס עליך כדי לנסות להוריד אותך וחשוב לא לתת לזה להיכנס לראש, חשוב לבוא במחשבה שהמפקדים הולכים לרדת עליך ואתה לא נותן לזה להשפיע עליך.
 3. חשוב מאוד להיות חברים טובים, לעזור למלשב"ים שאיתך, אם זה בהפסקות מים אז מייד לרוץ ולחלק לכולם מים, ואם זה בכל דבר אחר שאפשר לעזור לחברים, אבל גם כאן חשוב לדעת שאמנם הגיבוש הוא הצגה והכל משחק, אבל חשוב מאוד שתהיו אתם ולא תנסו להיות אנשים אחרים כיוון שאם תעזרו לחבריכם בכוח אז הם לא יאהבו אתכם וידרגו אתכם נמוך בסוציומטרי וגם המגבשים יקלטו שאתם עושים הצגה ולא יאהבו את זה.
 4. תמיד להיות כנים. אם שואלים אתכם אם יש לכם ציוד, אם עשיתם ככה וככה- לא לשקר. אם המגבשים תופסים אותך משקר זה פוגע לך באמינות וזה יפגע מאוד בסיכוים להתקבל. עדיף שהמפקד יכעס עליך אם שכחת לעשות משהו מאשר שתשקר לו והוא יתפוס אותך על כך.
 5. תמיד חשוב לתת את ה100% של עצמך! הגיבוש עצמו נמשך 48 שעות ואפילו קצת פחות, אז תמיד לזכור שכמה שקשה- עוד מעט זה מסתיים, תחזרו הביתה, תישנו נורמלי תאכלו נורמלי ותחזרו לחיים האמיתיים שכבר לא תזכרו את הקושי של הגיבוש אבל מה שכן תזכרו- זה אם עברתם או לא. שזה תמיד יהיה במחשבה שלכם!
 6. במהלך הגיבוש, בעיקר באקטים הפיזיים הם יגידו לכם מי רוצה לפרוש, מי רוצה לוותר והם יגידו לכם במהלך האקט שאתם נראים גרוע, שאתם הצוות הכי חלש שהם ראו, שכמו שאתם נראים אף אחד לא הולך לעבור את הגיבוש, לפעמים אף הם יעמידו אתכם ויגידו לכם להסתכל על הצוות השני, שהם תותחים ואנחנו לא מתקרבים לרמה שלהם- חשוב מאוד לא לפרוש, לא לוותר, ולזכור כמו שכבר כתבתי- זה רק משחק! לאחר הגיבוש, בשבירת דיסטאנס המפקד שלנו אמר לנו שהיינו צוות חזק יחסית, למרות שבמהלך כל הגיבוש הוא אמר לנו שאנחנו צוות גרוע.
 7. במהלך הגיבוש הם ישאלו מי צריך ללכת למרפאה, ובגיבוש עוקץ אם אתה הולך לרופא אתה יכול לחזור אחרי זה וכעיקרון זה לא בעיה- אל תלכו למרפאה ותנוחו בגלל שאתם רואים שאחרים עושים את זה, תלכו למרפאה רק אם באמת תצטרכו כי המפקדים רושמים מי שהולך למרפאה והם רואים בסופו של דבר כאשר הם מחשבים איך הייתם אז הם רואים שהלכתם למשל פעמיים למרפאה וזה מוריד מהציון.
 8. השתדלו לשמור טוב טוב על הציוד שלכם כיוון שהמפקדים שמים על זה דגש. כל הזמן לוודא שהציוד עליכם, לשמור על הנשק שלא יגנבו אותו, ולזכור- אם איבדתם מייד להגיד למפקד ולא להסתיר את זה.
 9. לדעתי, משהו שיכול מאוד לעזור לכם בגיבוש זה מן משהו פיזי או משהו מחשבתי, שיחבר אתכם לבית, משהו שתוכלו לחשוב עליו או להסתכל עליו והוא יזכיר לכם את הבית, וככה שיהיה לכם קשה ותרגישו שזה כבר יותר מידי, או סתם בלילה- זה יעזור לכם להתמקד מה אתם עושים פה, וימלא אתכם באנרגיה ומוטיבציה.
 10. תנסו באקטים הפיזיים להראות תחרותיות, אם זה למשל מישהו עוקף אתכם בקצת, תמיד תנסו לעקוף אותו בסוף, זה תמיד עושה רושם טוב.
 11. באלונקה סוציומטרית (פירוט עליה בהמשך), מי שמגיע חמישי לא סוחב כלום ומי שמגיע שישי ושביעי כן סוחב- לא לנסות להגיע מקום חמישי בכוונה כדי לנוח, הם עושים את זה בכוונה כדי לראות מי מנסה להגיע מקום חמישי כדי שהוא יוכל לא לסחוב.
 12. המון פעמים באקטים הפיזיים שואלים מי עכשיו מסוגל להגיע ראשון, מי עוקף את זה שמשמאלו, מי חושב שהוא מסוגל להגיע לאלונקה- תמיד להרים יד ואם שואלים אותך ספציפית להגיד שאתה מסוגל, להסתכל להם בעיניים ולהראות שאתה לא מפחד ולא מוותר.
 13. תמיד להתנדב, אם זה שצריך לעשות משהו, להדגים משהו, להביא משהו- תמיד להיות הראשון שמתנדב זה מאוד מוסיף גם בעיני המגבשים וגם חברי הצוות שאיתך יעריכו אותך כך יותר.
 14. לפעמים יגידו לך בזחילות או בספרינטים אחרי די הרבה זמן שאתה רק בהתחלה, בזחילות לפעמים יגידו צאו תעשו כמה שיותר פעמים הראשון שמגיע ל50 יכול לעצור- כמובן שלא מגיעים לחמישים, הראשונים מגיעים ל6-7 בערך אז לא לתת לזה לייאש אותך.
 15. זחילות זה האקט שיהיה הכי הרבה בגיבוש, וזה משהו שמאוד לא כיפי וקשה, חשוב לדעת שזחילות זה בעיקר ראבק, גם מי שחושב שהוא לא טוב בזחילות- צריך להכניס לראש שזה רק ראבק ולא הרבה טכניקה, להתנפל על זה ולא לוותר.
 16. חשוב מאוד להיות פעיל במשימות החברתיות, לנסות להנהיג (לא בשתלטנות ולא בכוח יותר מידי), לנסות שיהיה לך קול בקבוצה ולהיות מעורב.
 17. חשוב להכין הרצאות מראש, להתאמן על זה ולשים דגשים על איך להרצות טוב כמו למשל לזוז, ליצור קשר עין ועוד.
 18. גם מי שמרגיש שלא הלך לו טוב באקט מסוים, זה לא אומר כלום, תשתדלו להפציץ באקטים האחרים, והכי חשוב לסיים לא לפרוש.

 

דברים שחשוב לדעת

 1. הגיבוש שלי נמשך 3 ימים, למיטב הבנתי זה יכול להשתנות ויכול להיות שהוא יהיה או 3 ימים או 4 ימים.
 2. גם אם ירגיש לכם שלא ישנים בלילה- הם מחויבים לתת לכם מספר שעות מינימלי ללילה, ולכן גם אם תקומו בחושך זה בגלל שהלכתם לישון מאוחר.
 3. בגיבוש אתה בלי שעון ולכן אתה לא יכול לדעת מה השעה, אפשר לנסות להעזר בשמש על מנת להבין מה השעה, וחשוב לדעת שלפעמים זה מרגיש לכם כאילו כבר עבר המון זמן בגלל שהיה לכם קשה, אז לא לתת לזה לשבור אתכם ותמיד לחשוב כאילו עבר קצת זמן כדי שזה לא יאכזב אתכם.
 4. לגיבוש יש לו"ז מדויק מאוד. כל דבר שהם עושים לכם, מתוכנן. אז גם אם זה נראה לכם קשה ואתם עוד שנייה נשברים- תזכרו שזה אפשרי, אנשים עשו את זה ועברו את זה וגם אתם יכולים.
 5. הגיבוש עצמו התחיל בערך בשעה 3 ביום הראשון ונגמר בערך ב12 ביום השלישי.
 6. במהלך הגיבוש יהיה לכם מגבש שהוא ידבר איתכם ועוד 3 מגבשים שהם רק רושמים דברים עליכם במהלך הגיבוש.
 7. האקטים הפיזיים יהיו במישור על חול חוץ מתרגיל צוקון שיהיה על עלייה די תלולה של חול.
 8. בתחילת הגיבוש יהיה ציוד אישי וקבוצתי עליהם תצטרכו לשמור, שהציוד הקבוצתי הוא ג'ריקן ואלונקה סגורה, להשתדל לקחת אותם ולסחוב אותם שייראו שאתם עוזרים לחברים בקבוצה.
 9. רוב הגיבוש יהיה שאתם עם נעלי ספורט שלכם, מכנס ב' וחולצה לבנה עם המספר שלכם- ובזחילות יגידו לכם להחליף את החולצה הלבנה בחולצה ב' ואז תהיו על מדים מלאים.
 10. רוב הגיבוש יהיה במתחם של האקטים הפיזיים ששם גם יהיו המשימות הקבוצתיות, חוץ מתרגיל צוקון, שהוא יהיה בדרך חזרה לאולם ספורט (יש מרחק של כמה מאות מטרים בין האולם ספורט למתחם), ומשהו שחשוב לדעת זה שגם אם אתם חושבים שאתם חוזרים עכשיו מהמתחם האקטים לאולם ספורט, יכול להיות שתעצרו באמצע לתרגיל הצוקון.
 11. אחוז גבוה ממי שמסיים את הגיבוש עובר לכן תעשו הכל בשביל לסיים ואל תוותרו לעצמכם. הגיבוש לא מפריש ולכן זה נטו תלוי בכם.
 12. אצלנו בגיבוש סיימו כ90 מתוך כ140 מתגבשים.

 

תרגילים ומשימות שניתנו בגיבוש

 

אקטים פיזיים

 1. ספרינטים סדרי הגעה – לרוץ הלוך חזור ולהסתדר לפי סדרי הגעה. לפעמים הם יגידו שמעניין אותם רק למשל החמש הראשונים- לא לתת לזה לשבור אתכם גם אם לא תגיעו בחמש הראשונים.
 2. זחילות סדרי הגעה – אתם תצטרכו לזחול מרחק יחסית גדול, לפעמים רק הלוך ואז להסתדר לפי סדרי הגעה, לפעמים הלוך חזור סדרי הגעה, ולפעמים יגידו לכם לזחול כמה שיותר פעמים הלוך חזור עד שיגידו לכם להפסיק.
 3. אלונקה סוציומטרית – אתם תוזנקו לספרינט הלוך חזור, כשבחזור ארבעת הראשונים שמגיעים לוקחים אלונקה, מקום חמישי לא לוקח כלום, שישי ג'ריקן ושביעי אלונקה סגורה ששייכת לקבוצה.
 4. תרגיל צוקון – לכל אחד יש שק, כשהמטרה לעלות ולרדת כמה שיותר פעמים עד שיגידו לך לעצור. זה תרגיל די ארוך ולא להתייאש גם שמרגיש לכם שאתם עושים את זה הרבה זמן.
 5. המסעון עם מוט הברזל – אתם תגיעו למתחם של האקטים, שם יבקשו מכם לבחור 8 חברי צוות שהם הכי חזקים, לאחר שאתם תבחרו אותם הם יתבקשו להרים את המוט הברזל הזה על הכתף שמאוד כבד, וככה כל הצוותים ביחד תלכו עם זה הליכה איטית במשך חצי שעה בערך.
 6. מתלה שזיפים – זה אקט שמשלב בין משימה קבוצתית לאקט פיזי. האקט הזה מתחלק לשניים- בהתחלה כל אחד יתפוס מתח ויגידו לכם להתלות, לעצום עיניים ולהחזיק כמה שיותר זמן ומי שנופל להסתדר לפי סדרי נפילה עד שהאחרון נופל ככה מספר פעמים. לאחר מכן הם ייתנו לכם כל מיני משימות שלרוב הם ייתנו למישהו לפקד על המשימה, שלמשל צריך 8 חברי צוות שכל הזמן יהיו תלוים על המתח וככה צריך להחזיק כמה דקות שאומרים לכם- כמובן שזה מאוד קשה ואף צוות כמעט לא מצליח אז גם אם אומרים לכם שאתם גרועים ושהם לא מבינים מה הבעיה לעשות את זה ושכולם הצליחו- זה נטו בשביל לשבור אתכם.
 7. ספרינטים סדרי הגעה עם פירוק נשק – ביום השני יסבירו לכם במשך כמה דקות איך לפרק נשק, ואז ביום השלישי יהיה לכם אקט של ספרינטים, לפעמים זה יהיה למשל לרוץ הלוך חזור לפרק את הנשק, וברגע שאתה מקבל אישור שפירקת טוב אתה יוצא שוב פעם הלוך חזור ספרינט מסדר  את הנשק ונעמד על פי סדרי הגעה. זה יחליף את הספרינטים סדרי הגעה הרגילים ביום השלישי.

 

משימות חשיבה קבוצתיות:

 1. משימת הרצאה אישית – בסוף היום הראשון הם נותנים דף עם המון נושאים שעליהם צריך להרצות במשך כחמש דקות, מומלץ להכין לפחות 2 הרצאות לפני הגיבוש שלפחות אחת מהם היה מבין הנושאים הרשומים בדף על מנת שלא תתקעו. בהרצאה עצמה כל חברי הצוות יקשיבו, ו4 המגבשים ירשמו עליכם המון דברים בזמן שאתם אומרים את ההרצאה אז לא להלחץ. אצלי בצוות הם תמיד עצרו לפני הזמן, שהכי הרבה היה 4 דקות והיו כאלה שהפסיקו אחרי דקה וחצי.
 2. משימת חפירת בור מתחת לחוט – אתם תצטרכו בתור צוות לחפור בור מתחת לחוט שגובהו כ10 סנטימטר בערך, וצריך להעביר את כל הציוד וכל חברי הצוות מתחתיו מבלי לגעת בחוט ולהזיז אותו.
 3. תצטרכו לבנות בהוראות מיוחדות ח' המורכבת משקים.
 4. במהלך הגיבוש בין האקטים הפיזיים בעיקר בזמן שיהיה לכם לשתות ולנוח יגידו לכם חידה ומי שחושב שהוא יודע הולך למגבש ואומר לו מה הוא חושב.
 5. תצטרכו לעבור הצוות ואלונקה פתוחה בין חוטים שאסור לגעת בהם.
 6. תצטרכו להקים אוהל סיירים בזמן מוגדר.
 7. יביאו לכם דברים לכסות העיינים ואתם תצטרכו לבנות כל מיני אותיות תוך כדי שאתם לא רואים כלום.

 

בהצלחה בגיבוש !

א', בוגר אקספרט רחובות, לוחם עוקץ.

 

רוצה לעבור גיבוש/יום סיירות? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן