גיבוש יחטיות תותחנים

בחר גיבוש

לקבלת 2 אימוני ניסיון

גיבוש יחטיות תותחנים, מועד נובמבר 2022

שלבי המיון ליחידות המיוחדות של תותחנים נוב 2022.

שלבים:
1. מבחנים ממוחשבים
2. גיבוש פיזי
3. ראיון אישי
שלב 1 – מבחנים ממוחשבים.
טרם הגיוס ישלח אליכם הודעה המפרטת על המבחן אותו אתם הולכים לעשות כחלק מן המיון ליחידות המיוחדות של תותחנים עם קישור ופרטים לכניסה למבחן.
המבחן מורכב מכמה שלבים הבוחנים את היכולות הקוגניטיביות של הנבחנים, המבחן יחל עם מפה של האנגרים עם נקודות ציון אליהם תצטרכו לנווט בצורה היעילה ביותר. בדרך ישנם מעברים עם תמרור אין כניסה שיבוא להקשות עליכם והמבחן יהיה עם ארבע אפשריות מסלול והנבחנים יצטרכו לבחור את הדרך היעילה ביותר להגיע לנקודת הציון שאותה קיבלו בתחילת הסיבוב.
כל מעבר ופניה במבחן ממוספר באות לציר המרחבי ולציר האופקי כמו לוח שחמט, כך ינתן לכם הנצ המבוקש. במבחן אין מספר ידוע של סיבובים ואין הפסקות בין סיבוב לסיבוב, המבחן על זמן קצוב במטרה להכניס אתכם ללחץ ולראות איך אתם מתמודדים איתו.
טיפ: לאורך המבחן ינסו לבלבל אתכם עם שרשר של מעברים שאותם תצטרכו לעבור ובסופו נקודת הסיום לא תתאים לכם בכלל לנקודה המבוקשת בתחילת הסיבוב לכן תסתכלו על האפשריות ומיד תפסלו מה שהסוף שלא לא מתאים לנצ המבוקש.
השלב הבא הוא הרכבת צורות תלת-ממדיות שבכל פעם יופיע שני צורות גאומטריות בתלת ממד ויינתן לנבחנים ארבעה אפשרויות שמתוכן יוטל עליהם לבחור מה הם חושבים שהחיבור בין שני הצורות יניב. המבחן קצוב בזמן ולאורך כל המבחן בצד המסך ירשם כמות החיבורים שעשיתם ואת הכמות הכוללת שאתם צריכים לעשות בזמן הקצוב ( 50 חיבורים).
טיפ: הכמות הגדולה של הצורות בדרך כלל לא מתאימה לכמות הזמן שמוקצב לכם לכן אם מתעכבים על שלב אחד תעברו לבאים יש מספיק שלבים ואין מספיק זמן.
השלב השלישי הוא זיהוי פניות לאורך מסלול מסובך וארוך. בכל סיבוב של המבחן יוצב אל מול עיניכם מסלול הכולל פניות חדות ומסובכות ובכל פעם מתחילת המסלול תצטרכו לספור את כמות הפניות ימינה שבמסלול והצדדים יתחלפו בכל סיבוב פעם לצד שמאל ופעם לצד ימין המבחן על זמן מאוד קצר ואם לא תהיו מספיק מהירים המבחן ימשיך בלי לחכות לכם למסלול הבא במבחן.
טיפ שעזר לי מאוד הוא לדמיין שאני בתוך המסלול ועובר כל פניה עד לסוף המסלול גם עם זה כולל לגרום לצוואר להגיע לזוויות שלא חשבתם שהוא יכול (^:
השלב הרביעי ואחרון במבחן הוא זיהוי הצפון בסרטון שיתן לכם את זווית הראיה מעינו של מזלט. כל שלב במבחן יתחיל עם חץ שיראה את הצפון במרחב. זווית המצלמה תשתנה וטווי השטח ישתנה גם הוא. באיזשהו שלב לאחר כמה שניות יהיה עליכם לבחור מתוך שמונה חצים המראים כל כיוון אפשרי במרחב איזה חץ מראה את כיוון הצפון הנתון בכל תחילת סיבוב.
טיפ: קחו עט או עפרון ותשתמשו בו לצד המסך בתור מצפן שתמיד יכוון לצפון הנתון בכל תחילת סיבוב.

שלב 2 – גיבוש פיזי
מוקדם בבוקר הגיבוש יעירו אתכם כשעליכם המספרים האישיים שחילקו לכם כבר ביום לפני עם הבדיקה הרפואית שנערכה על מנת להיות בבקרה בסיסית עליכם ובמקרה הצורך לפסול מתמודדים בעלי נתונים חריגים לדוגמא: לרוכש (רוכב שמיים) ניתן להתמיין רק אם אתה בעל 75 קילוגרם במינימום לאחר הבדיקה תקבלו דף שמונה את היחידות הרלוונטיות אליכם בהתאם למשקל וכדו'. בבוקר הגיבוש תגיעו לשטח שבו יחלקו אתכם לקבוצות שאיתן תעברו את הגיבוש לאחר מכן יחלקו לכם כובע בעל המספר אותו תלבשו לאורך כל הגיבוש לאורך כל הגיבוש לא יהיה עליכם שום דבר חוץ מהכובע עם המספר שלכם והמימייה האישית. משם תצאו להליכה לשטח בו יבוצע האקטים. המסלול בו תבצעו את האקטים יהיה באורך של 20 מטרים, שבהם יונח קונוס אחד גדול בשביל האקטים של הספרינטים והאלונקה הסוציומטרית בסוף המסלול וקונוס קטן בנקודה קרובה יותר למען האקט של הזחילות.
הגיבוש יתחיל עם חימום קצר של ריצה ומתיחות בסיסיות ומיד לאחר מכן ללא הזהרה נוספת אתם כבר בתוך האקט הראשון – ספרינטים. האקט מבוצע כך שיש קונוס גדול שאותו צריך לעקוף מימין לשמאל ולאחר מכן להגיע למקום ההתחלתי שבו תעמדו לפי סדרי ההגעה שלכם אורך האקט הוא באיזור ה20 דקות שאורך המסלול גם הוא 20 מטרים. כל 10 מקצים יהיה זמן קצר לשתות ומיד תמשיכו למקצים נוספים.
מיד לאחר הספרינטים יתחיל האקט השני – זחילות הזחילות יבוצעו קרוב ל 20 דקות במסלול של 15 מטרים עד לקונוס קטן שבו תעמדו לפי סדר ההגעה ומיד תצאו לאותו מסלול עד לנקודת ההתחלה גם הוא לפי סדר ההגעה. גם באקט הזה ינתן זמן קצר לשתות לפני המשך האקט ויציאה למקצים נוספים של זחילות.
לאחר שני האקטים הראשונים תינתן לכל המשתתפים פרק זמן קצר למלא את המיימיה האישית ולאחר מכן יגיע האקט השלישי והאחרון – אלונקה סוציומטרית שבה תצאו למקצה ספרינט הלוך חזור לפי סדרי ההגעה שארבעת המתמודדים הראשונים ילכו לסחוב את האלונקה עליה ארבעה שקי חול, ועוד שניים שיסחבו עליהם יהיה וסט עם ג'ריקן של מים, האקט יבוצע גם הוא באורך של בין 20 דקות ל15 דקות אך ללא הפסקת מים בין הקבוצת מקצים ( עקב ההפסקה שנתנה קודם לכן ) כל הגעה לאלונקה תזכה את המגיעים בניקוד בונוס, גם סחיבת הג'ריקן תזכה בניקוד, רק קטן מזה של האלונקה.
בלי שתשימו לב כבר הגעתם לסופו של הגיבוש הפיזי.
טיפים חשובים לגיבוש!
הגיבוש מאוד קצר לא יהיה לכם זמן לחשוב וכבר סיימתם אז תתנו הכל בכל מקצה אין למה לשמור להמשך הגיבוש כי האקט הפיזי מאוד קצר.
שלא כמו בגיבוש רגיל למגבשים אין זמן לראות מי אתם תתנו הכל ובכל זמן שתוכלו תנסו לעזור לאחרים, זוהי תחרות ומספר המקומות קטן תשמרו על צלם אנוש אך תתמקדו בכל מקצה במלוא הריכוז כי הזמן קצר והמלאכה מרובה.
תשמרו על טכניקה נכונה המגבשים מזהים את זה ומקפידים על כך מאוד מספר מסויים של מקרים שבהם תבצעו זחילה בעלת טכניקה לא טובה תביא אתכם למחוץ לגיבוש.
שלב 3 – הראיון האישי.
באותו יום של הגיבוש שהתחיל מוקדם בבוקר יתרחש הראיון האישי כמה שעות לאחר מכן. יום יומיים לפני הראיון המפקדים יתנו לכם דף אותו תצטרכו למלא למען הראיון האישי והוא יהווה פיסת מידע למראיינים שעליו יתבסס השאלות שלהם אליכם הראיון יתרחש בזמן גמיש אותו המראיינים יקבעו במידת ההתעניינות שלהם בנבחן.
טיפים חשובים לראיון אישי :
בדף שתמלאו לפני הראיון תהיו הכי אמיתיים וכנים שיש השאלות של המראיינים הם במטרה להפיל כל ניסיון שלכם לא לאמר את האמת ולצייר משהו שהוא לא אתם. תנסו לא לראות לחוצים ותדברו בביטחון ותראו שאתם שולטים בסיטואציה. ככל שתהיו יותר כנים ואמיתיים עם המראיינים כך תתבלטו ותראו שאתם מועמדים ראויים לכמות ההקצאות הקטנה לכל יחידה שאליה אתם מתמודדים.

 

בהצלחה בגיבוש !

גבריאל, בוגר צוות גבעת שמואל, עבר את הגיבוש בהצלחה.

 

רוצה לעבור גיבוש/יום סיירות? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן