גיבוש יחטיות נחל

בחר גיבוש

לקבלת 2 אימוני ניסיון

 גיבוש יחט"יות נח"ל

מועד אוגוסט 2023

הכניסה לגיבוש:
שבוע לפני הגיבוש התקיימה ריצת ניפוי באורך קילומטר בגלל עומס חום וחוסר בזמן. על מנת להצליח בגיבוש היה צריך לרדת מ05:00 דק לקילומטר.

יום ראשון:
עם ההגעה למתחם הגיבוש בשעה 11:00 החתמנו ציוד (קיטבג עם תיק גב, מגני מרפקים ואת חפירה).
חיכינו באוהל ממוזג ששם גם ישנו במהלך הגיבוש,
לקראת השעה 13:00 חילקו אותנו לצוותים: 3 מגבשים מסיירת נחל, 1 לוחם בסדיר (ובשמונה מ13 הצוותים היה מגבש מחטיבת הקומנדו).
לאחר החלוקה הלכנו לישון. בסביבות השעה 01:00 העירו אותנו להתחלת הגיבוש. הצוות שלי התחיל באקט קבוצתי של בניית מבנה משיפודים וגומיות שיהיה הכי גבוה שאפשר ולהקיף בחומה משקים קיבלנו שקים עם שקים ריקים. מי שעובד עם השקים חייב שיהיה עליו תקל עם שק של 10 קילו. לאחר מכן, זחילות יחד עם כל הצוות, כאשר היינו מחוברים בחוט אחד לשני וזחלנו למרחק של כ50 מטרים. היה עלינו לעמוד בזמן שהוגדר לנו על ידי המגבשים. ברור שלא עמדנו, אז ביצענו את האקט 6-8 פעמים.
האקט הבא היה חפירת בורות-בור אישי של מטר על מטר ובור קבוצתי שאליו היו אמורים להיכנס כל התדלים של הצוות. מיד אחר כך היה אקט של חפירת תעלה אישית מתחת לחוט בגובה של 20 סנטימטר בערך והיה צריך לעבור מתחתיו עם הציוד שעלינו: וסט ואת חפירה. האקט הבא היה צוקון קצר מאוד בערך 15 דקות. לאחר שסיימנו, עלינו את הדיונה כל הצוות פעמיים ביחד עם אלונקה ועליה 4 תדלים של 10 קילו.
עוד כמה דיונים קבוצתיים, חילקו לנו דפים קטנים עם מילים ומספרים אקראיים ללמוד במהלך הגיבוש שניבחן עליהם. אכלנו ושעלתה השמש חזרנו לאוהל לישון.

יום שני:
בצהריים העירו אותנו, עשינו הרבה דיונים קבוצתיים והרצאות אישיות. אחר כך שמו עלינו כיסוי עניינים, הכניסו אותנו לטיולית והובלו אותנו לסימולטור בבאח-שם עשינו 2 משימות: קבוצתית ואישית. חזרנו לישון עד ללילה, שם המשכנו עם האקטים. התחלנו עם זחילות של 50 מטר, סדרי הגעה, מסע פילים קצר של לא יותר מ20 דקות עם הקיטבגים שמילאנו עם תיקי גב.

יום שלישי:
ביצענו ראיונות עם המגבשים והחזרנו ציוד.
התחלנו: 250 סיימו: 145
87 הקצאות לסייירת נח״ל
6 הקצאות לחטיבת הקומנדו

בהצלחה בגיבוש !

נועם, בוגר צוות רחובות.

רוצה לעבור גיבוש/יום סיירות? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן