גיבוש יחטיות כפיר

בחר גיבוש

לקבלת 2 אימוני ניסיון

גיבוש יחטיות כפיר, מועד דצמבר 2022

הגיבוש נערך שבוע אחרי יום הגיוס בבאח כפיר שבבקעת הירדן.

הכנות לגיבוש:
בשבוע זה תעשו בוחן ״בר-אור״ אשר מקנה לכם את האפשרות לכניסה לגיבוש. תצטרכו לעשות ריצת 3,000 בפחות מ15 דקות, לפחות 15 מקבילים ולפחות 8 עליות מתח מלאות.

ביום שלפני הגיבוש יביאו לכם טפסי שאלון העדפות, טופס על מצב בריאותי ושולחים אתכם למרפאה כדי לבצע בדיקות כלליות לקראת הגיבוש. בסופו אם אתם כשירים לבצע את הגיבוש תקבלו צמיד כניסה לגיבוש.
ולאחר מכן מחלקים תיק ובתוכו פלג אוהל עם הדברים הנדרשים להקמת אוהל, ווסט, שק שינה, כובע ומימייה. לא יתנו לכם להביא דברים נוספים מלבד הדברים האלה (יזרקו לכם אותם) וקריטי וחשוב שתשמרו עליהם (פירוט ללמה בסוף).

היום הראשון לגיבוש:
בשעות אחר הצהריים-ערב תתחילו את ההליכה לכיוון מתחם הגיבוש בצמוד לבא״ח ושם תתחיל החלוקה לקבוצות. בכל קבוצה בין 10-15 אנשים ועל כל אחד חתיכת בד עם מספר אשר מתלבש על זרוע שמאל, במהלך כל הגיבוש חשוב לשים לב כי המספר לבוש טוב על הזרוע ואפשר לראות אותו אחרת תחשב כלא נמצא ובנוסף הכובע אשר יתנו לכם חייב להיות עליכם לכל מהלך הגיבוש.
לפני הגיבוש יתנו לכם לאכול, למלא מימייות והכנות אחרות.

לאחר שיחת נהלים עם המפקד התחלנו את ההליכה אל עבר בריכות החול אשר שם תבלו רוב הגיבוש שלכם:

אקט ראשון: זחילות סדרי הגעה: כל חברי הקבוצה יתפרסו בבריכת החול ותתחילו אקט של זחילות שיערך בין 30-45 דקות. מטרת האקט היא לגרום לכם לשוק. אל תהיו בשוק תראו שאתם בתוך האקט עד הסוף.

אקט שני: ספרינטים סדרי הגעה: אורך האקט בין 20-30 דקות שבמהלכו את רצים מצד אחד של הבריכה לשני ונוגעים בקו אשר יהיה מסומן על בריכת החול. שימו לב שכל פעם יגידו לכם מספר שונה של ריצות על מנת לבלבל אתכם אז תהיו חדים.

אקט שלישי: אקט קבוצתי שבו תלבשו כיסויי עיניים כל הצוות ועליכם לסדר את הצוות בשורה מהנמוך לגבוה.
האקט יתבצע בלי היכולת לדבר ובלי היכולת לראות, מותר לכם לעשות קולות עם הידיים והרגליים ולהחזיק אחד בשני כדי למדוד את הגובה.
לא תקבלו הרבה זמן לעשות את זה ואף אחת מן הקבוצות בגיבוש לא הצליחה. המטרה היא לראות מי מוביל ומנהל את החלוקה והסדר. תנסו לבלוט ואל תפחדו להיות אגרסיבים (אלה שמולכם לא רואים מי אתם)

אקט רביעי: אלונקה סוציומטרית: אורך האקט בין 50-60 דקות. האקט הכי ארוך בגיבוש כיוון שיהיו לכם הרבה הפסקות בין מקצה למקצה. מלבד פקל האלונקה יהיה לכם גם אלונקה מקופלת, ג׳ריקן מים מלא ושק חול מלא. שאותם יקחו מקומות 5-7.

בין האקטים יחלקו לכם דף מלא במלל (כל גיבוש יכול להשתנות הנושא של הדף) לדוגמא תקבלו דף עם הוראות בטיחות לירי טיל לאו וM16 לכל אחד מהכלים עשרה נקודות בטיחות לזכור. חלקם דומות וחלקם שונות, עליכם לזכור את כולם כי אתם לא יודעים על מה תבחנו. הבחינה תיערך במפתיע, לחלק מהקבוצות היה אחרי כמה שעות וחלק ביום שאחרי. כל זמן שיהיה לכם ללמוד תלמדו!

בסיום האקטים אכלנו ארוחת ערב ואז התחלנו בהקמת האוהלים לקראת שינה. חשוב שגם אם אין לכם ניסיון קודם או אינכם יודעים מה לעשות תראו שאתם מנסים ואת תמיד בתזוזה ועובדים.
ולבסוף שינה בשק השינה שלכם. שינה של בין 3-4 שעות. תנצלו אותה!

היום השני לגיבוש:
קמנו בשעות הבוקר המוקדמות וקיפלנו את
הציוד חזרה לתיקים ולאחר מכן ארוחת בוקר.

פותחים את הבוקר ישר עם הרצאה.
ההרצאה : ינחו אתכם להציג נושא שאינו קשור להצגת דעה אישית, חוויה אישית, או דברים שקשורים בנושא דת, גזע ומין, ועליכם להציג את הנושא למשך 5-10 דקות (לפי החלטת המפקד). במהלך ההרצאה עליכם לשמור על קשר עין עם כל הצוות ולשדר ביטחון, בקיעות בנושא ולא ״לחרטט״ דברים כי יכול להיות שיבדקו אתכם עליהם. כדאי לכם לבחור בנושא כללי ועשיר בידע שיהיה אפשר לדבר ולהרחיב עליו יותר מ10 דקות.
לדוגמא: בגיבוש שאני עשיתי בחרתי להרצאות על מוזיקה בכללי ואז ירדתי ופירטתי על ז׳אנר ההיפ הופ. זה נושא בעל ידע רב וכללי שעובר את חוקי ההרצאה.
להרצאה משקל כבד בגיבוש כי זאת ההזמנות היחידה שלכם לדבר בגיבוש ולהראות את הצד הזה שבכם.

פירוק והרכבה של נשק מסוג M4:
המפקד יראה לקבוצה כיצד לפרק ולהרכיב את הנשק ולאחר מכן כל אחד מחברי הקבוצה יקבל נשק M4 אמיתי ועליו לפרק אותו ולהרכיבו הכי מהיר שאפשר ובצורה המקצועית ביותר. חשוב לזכור מקצועיות עדיפה על מהירות! וגם אם לא מצליחים מנסים שוב ושוב!

שרטוט מתחם הגיבוש:
משימה אישית שבה כל אחד מחברי הצוות צריך לשרטט את מתחם הגיבוש על גבי משטח חול. אתם תהיו רשאים להשתמש לצורך הדמיית המתחם בכל חפץ שתמצאו על הרצפה במתחם הגיבוש (למעט ציוד אישי). שימו לב שלא יתנו לכם הרבה זמן לשרטט את המתחם אז תשרטטו את הדברים החשובים והעיקריים.
תוך כדי השרטוט המפקדים יבואו ויתקילו אתכם בשאלות כלליות כמו: באיזה תאריך עברי הוקמה המדינה?, תצביע לי איפה השמש זורחת, מה אתה חושב השעה עכשיו? ועוד… תחשבו לפני שאתם עונים ותוך כדי תמשיכו לשרטט.

מסע: מסע עם ווסטים, אלונקה, שקים, וג׳ריקן חצי מלא. מסע אשר עמד על אזור ה3 קילומטרים.
חשוב לתת את כולכם במסע ולהיות כמה שיותר על האלונקה. אבל הכי חשוב לעזור לאחרים לדחוף את חברי הצוות, תהיו המובילים ולא המובלים!.

במהלך היום יהיו לכם מלא קידורים בגלל שלא יהיה לכם אקטים פיזים כלל באותו יום למעט המסע בסוף. תנו את כולכם בקידורים הם מסתכלים על זה גם.

ברכותיי! עברתם את השלב העיקרי של הגיבוש!
עכשיו הראיונות:
כל אחד יתראיין ליחידה אשר ביקש/הושקף אליה.

אורך הראיון כחמש דקות ובו שאלות עליכם. חשוב להיות אמיתיים ולענות בכנות כי הם ישימו לב.
לאחר מכן עושים ספירת ציוד וחוזרים לבא״ח.

 

טיפים כללים:
– לא לפרוש לא משנה מה! ביום הראשון הם רק ינסו לגרום לך לפרוש, אל תיתן להם! תחייך ותתרכז במטרה!.
– גם אם לא הולך תמיד לעמוד זקוף ולשמור על נראות!.
– לישון טוב לפני! לפחות 7 שעות.
– לשתות הרבה. לפני הגיבוש ובמהלכו.
– כל ציוד שנתני לך הוא כמו נשק! אסור לאבד כלום או להפקיר משהו! הכל נרשם.
– לא להיות אגואיסטים, תעזרו כל עוד אתם יכולים.
– כאשר יש משימה צוותית תהיו הראשונים לקחת את הפיקוד גם אם אתם לא בטוחים בעצמכם.
– בזמן ההרצאה תראו ביטחון, תדברו בקול גבוה ואל תחשבו מה המגבשים חושבים בזמן שאתם מדברים.
– היום השני אינו פיזי כלל, תנו את כולכם ביום הראשון!.
– לא לשקר! להיות כנים! המגבשים רואים הכל
– לפעמים המפקדים יתנו לכם משימות עם זמנים לא הגיוניים, אל תוותרו ואל תפחדו לא לעמוד, זה אמצעי לראות מי מנסה למרות חוסר ההגיוניות.
– לא לדבר! במהלך הגיבוש ינחו אתכם שאסור לדבר. גם אם אתם ממש רוצים וצריכים! המפקדים רואים ושומעים הכל!.
– להיות מוכנים לכל דבר בכל זמן, בין אם זה ההרצאה או המבחן.
– לשמור על קור רוח ורוגע, המגבשים ינסו לשבור לכם את זה.

 

בהצלחה גיבוש !

רועי, בוגר צוות קרית אונו, עבר בהצלחה לסיירת חרוב.

רוצה לעבור גיבוש/יום סיירות? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן