גיבוש חובלים

בחר גיבוש

לקבלת 2 אימוני ניסיון

גיבוש חובלים מועד נובמבר 22

 

יום ראשון: היום התחיל ב11:00 בבוקר (השעה יכולה להשתנות מגיבוש לגיבוש) בהתכנסות בתחנת רכבת עתלית. לאחר ההתכנסות עלינו לאוטובוסים והגענו לבסיס עתלית. בבסיס עוברים את תהליך הקליטה הכולל בדיקה אצל החובשים והגשת המסמכים הרפואיים. בסיום תהליך הקליטה התחלקנו לקבוצות של 50 אנשים ויצאנו לריצת ניפוי של 2 ק"מ המורכבת משביל ריצה באורך קילומטר (קילומטר ריצה הלוך וקילומטר ריצה חזור).  סף הזמן אותו צריך לעבור אינו ידוע, בממוצע מנפים את חמשת האחרונים אך זה משתנה בהתאם לרמה של הקבוצה. לאחר הריצה מי שעבר חזר לבסיס לחלוקת הציוד (מדים, מימיות, תד"ל, חבל אישי, קיטבג עם מדים לימים הבאים ופנקס חומר לימודי) ולאחר מכן חלוקה למחלקות. בהמשך היום ירדנו לחוף למשימות קבוצתיות ואקט סדרי הגעה של זחילות (12 סבבים). סיימנו את המשימות בחוף וחזרנו לבסיס להרצאות אישיות, דיונים קבוצתיים ארוחת ערב ושינה.

 

 

יום שני (משימות בים): התחלנו את היום לפני הזריחה עם הקפצה וטבילה בים, אחריה חזרנו לבסיס להחליף את הבגדים הרטובים ויצאנו למסע בחוף באורך 4-5 ק"מ עם ציוד אישי (שק חול של 10 קילו בתיק) ואלונקה מחלקתית עם 70 קילו עליה. חזרנו לבסיס לארוחת בוקר ובסיומה ירדנו בחזרה לים כדי לעלות לס"גים. בס"גים עושים משימות פיקודיות והרצאות אישיות, כל אחד בתורו מקבל מהמגבש משימה שהצוות צריך לעשות בזמן מסוים כאשר אותו אחד שקיבל את המשימה צריך לפקד עליה. לאחר מכן הפלגנו לעבר סירת ההקאות. עולים לסירת ההקאות ויושבים על הברכיים עם הפנים לדופן הסירה למשך 30 דקות. בתום 30 הדקות מקבלים מהמגבשים משימה לדיון קבוצתי בתוך סירת ההקאות ואחריה יוצאים חזרה לס"גים ומסיימים את המשימות הפיקודיות (מי שלא עשה לפני סירת ההקאות עושה אחריה). סיימנו את המשימות בס"ג וחזרנו לבסיס לדיונים קבוצתיים, מבחנים על החומר הלימודי, הרצאות מקצועיות והרצאות אישיות.

 

יום שלישי: התחלנו את היום עם הקפצה ועלייה על המדים הרטובים מהטבילה של היום הקודם, כל המחלקה הייתה בטוחה שיוצאים לטבילה נוספת אבל רגע לפני שהיינו צריכים לצאת לטבילה המגבשים החזירו אותנו להחליף חזרה למדים יבשים. לאחר שהחלפנו בחזרה את הבגדים ירדנו לחוף למסע נוסף באורך דומה למסע הקודם. סיימנו את המסע, חזרנו לבסיס לארוחת בוקר ומשימות קבוצתיות ואחריה שוב הגענו לחוף לאקט ספרינטים ותרגילי כוח. חזרנו שוב לבסיס למשימות פיקודיות, מבחנים על החומר הלימודי והרצאות. בסוף היום אפשר כבר להגיד שהגיבוש הסתיים, כל מי שנשאר בגיבוש עמד בח' וכל מחלקה הלכה בתורה להחזיר את הציוד, לעשות ראיונות אישיים עם המגבשים ולמלא שאלון סוציומטרי (לדרג את החברים במחלקה בפן פיקודי וחברתי). אחרי כל אלה נשלחנו לנקות את הבסיס ולאחר מכן הלכנו לישון.

 

יום רביעי: קמנו אחרי שינה טובה (8 שעות) ולילה בלי הקפצות, סיימנו את הניקיונות וחזרנו לעמוד בח' ביחד עם שאר הגיבוש בזמן שהקריאו את המספרים של מי שעבר לצוללות ומי שעולה לועדות לחובלים, לאחר מכן נסענו חזרה לתחנת הרכבת (בסביבות 10:00 בבוקר) ומשם בחזרה הביתה.

 

טיפים:

 • המסעות הם החלק בו פורשים הכי הרבה בגיבוש, אל תתנו להם לשבור אתכם, תנסו להנות ולהתרכז בדברים אחרים (המסעות הם בזמן הזריחה ויש נוף מצוין על החוף בו עושים את המסע).

 

 • תתנו הכל באקטים הפיזיים, האקטים קצרים ואחרי כל אקט פיזי יש בדרך כלל מנוחה ארוכה אז אל תורידו הילוך במחשבה שאתם חוסכים אנרגיה לאקטים הבאים.

 

 • כשיש לכם משהו להוסיף בדיונים הקבוצתיים תוסיפו אותו ותישארו מעורבים במהלך כל הדיון, תמיד תחשבו במהלך הדיון אם יש משהו שחברי הקבוצה פספסו ושאתם חושבים שיועיל לדיון (אבל גם אל תשתלטו על הדיון).

 

 • גם אם נתנו לכם שאלהולא הצלחתם לפתור את כולה עד הדיון הקבוצתי אל תוציאו את עצמכם מהדיון, תגידו לקבוצה שלכם מה שכן הספקתם במידה וזה יקדם את הקבוצה

 

 • בשום מצב אל תתפרצו בדיונים הקבוצתיים, גם אם יש לכם משהו מאוד חשוב להגיד תרימו את האצבע ותחכו שיתנו לכם את ההזדמנות לדבר. התפרצויות הן כדור שלג וברגע שאחד מתחיל להתפרץ מהר מאוד הדיון הקבוצתי הופך לבלגן של צעקות

 

 • תמיד תחשבו על איך אתם יכולים לעזור לחברים במחלקה, אל תחשבו רק על עצמכם

 

 • אם אומרים לכם לעשות משהו תעשו אותו, בלי להתלונן (לא בלב ובטח שלא בקול) תלונות לעצמכם לא רק שלא יעזרו הן גם יפגעו לכם במוטיבציה

 

 • תלמדו מהפנקסים בכל זמן פנוי שיש לכם

 

 • לא לשכוח להביא שני זוגות נעליים, יהיה לכם גיבוש מאוד לא נעים אם תצטרכו לעשות את כולו עם נעליים ספוגות במים

 

 • תביאו איתכם משהו שיעזור לכם לזהות את התד"ל שלכם מהר כשכל התד"לים נמצאים אחד ליד השני (חתיכת מסקנטייפ או חוט לקשור על הרצועות)

 

 • תאכלו טוב בארוחות, אל תאכלו מעט בגלל שאתם מפחדים להקיא מאוחר יותר. עדיף לאכול טוב ולהקיא בסירה אם צריך מאשר להיות רעב כל הגיבוש

 

בהצלחה בגיבוש !

רוצה לעבור גיבוש/יום סיירות? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן