גיבוש חובלים

בחר גיבוש

לקבלת 2 אימוני ניסיון

גיבוש חובלים אוקטובר 21

היום הראשון
הגיבוש מתחיל כאשר מתכנסים בתחנת הרכבת עתלית בשעה 7:30, שם עומדים ומחכים לצוערים. משם נוסעים ישר לבסיס. מגיעים, עוברים אצל חובש, מגישים את הטפסים הרפואיים מהבית ומיד הולכים לבוחן ריצה של 2 ק״מ. בריצה ניפו את הכמה אנשים שהגיעו אחרונים. מיד לאחר מכאן, כל אחד מקבל קיטבג עם מדים ומימיות ותד״ל שיש בו שק חול. עולים על מדים ושם בעצם הגיבוש מתחיל. לאחר מכן יש כניסה קצרה למים וחזרה למתחם הגיבוש. כאשר חוזרים לבסיס מתחלקים למחלקות ולכל מחלקה יש בין 3-4 מגבשים מילואימניקים שהם אלה שקובעים מי יעבור את הגיבוש. משם הולכים לחוף ומתחילים תרגילים קבוצתיים כמו משיכות בחבל, חפירות בורות בחול, בעיות חשיבה קבוצתיות וכו'. לאחר מכן יש ארוחת ערב ושינה.

היום השני
הבוקר השני מתחיל בהקפצה מוקמת בערך בארבע לפנות בוקר ויציאה למסע בחוף בערך כשעה. היום השני הוא יום ים ובו כל היום נמצאים בסג"ים- סירות גומי ועוברים משימות פיקוד והנהגה כל פעם אדם אחר מקבל משימה עם זמן קצוב ובודקים את כושר המנהיגות שלו. ביום הזה יש גם סירת הקאות, חצי שעה שיושבים בסירה סגורה עם גלים כולם ביחד ומקיאים. לאחר מכן יש אקטים פיזיים, אלונקות סוציומטרית, זחילות ותרגילי כושר (שכיבות שמיכה ומחכים הרבה זמן למטה, כפיפות בטן, סקווטים). לאחר מכן חוזרים לבסיס וזה הסוף של היום. זה היום הכי קשה בגיבוש המון נשברים ופורשים אך כשמסיימי את היום מרגישים שאתם תסיימו את הגיבוש!

היום השלישי
הלילה השני הוא קשוח, מקפיצים אותך שלוש פעמים בלילה, פעם ראשונה חצי שעה אחרי שאתה ישן, פעם שנייה כמה דק אחרי הפעם הראשונה ופעם שלישית בארבע וחצי בבוקר וקודם כל הולכים לטבילה ומיד אחרי שמחליפים למדים יבשים יוצאים למסע בחוף קצת יותר קצר מהמסע הראשון. אחרי שנרגעים מתחילים יום של דינמיקה קבוצתית, עוברים הרבה אקטים של פיקוד ושיתוף פעולה, בשעות הצהריים מסיימים את זה וממלאים שאלון סוציומטרי, לדרג את חבריך לקבוצה חברית ופיקודית, לאחר מכן מתכנסים כולם מחזירים ציוד ועולים על אזרחי, כאן מתחילה אווירת הסיום והשבירה ומתחילים לעבור מבחנים למיון למגמות, ילדים שלמדו חשמל פיסיקה והנדסה ילקחו למבחנים למגמות מכונאות ואלקטרוניקה. בערב יש שבירת דיסטנס.

היום הרביעי
היום האחרון, ישנים שמונה שעות ברזל קמים ומתחילה שיחת סיום ומודיעים על מי שעבר, מי לא עבר הולך הביתה ומי שעבר לוועדות הולך לשייט בסטי"ל. לאחר כמה שעות כל מי שעלה לוועדות מקבל תשובה סופית ומיד לאחר מכן מקבלים ציוד אישי וחוזרים הביתה. שעת סיום היא בערך שתיים בצהריים.

טיפים לגיבוש:
ביום הראשון תקבלו פנקס עם חומר לימוד. על החומר לימוד אתם יכולים להיבחן בכל רגע נתון לכן חשוב שכל פעם שתסיימו אקט מוקדם או תסיימו לאכול, תפתחו את הפנקסים ותתחילו ללמוד.
בפנקס יש גם נושא שצריך ללמוד להרצאות עליו 10 דק, תלמדו את הנושא טוב טוב.
תגיעו מוכנים מהבית עם הרצאה של 10 דק על נושא אישי. שימו לב שאתם בוחרים נושא שאתם יודעים להסביר עליו טוב, המגבשים מדגישים שהם רוצים לשמוע על הנושא ולא עלייך.
תקשיבו לחברים שלכם בזמן שהם מרצים כי המגבשים ישאלו אתכם שאלות אחר כך.
גיבוש חובלים הוא גיבוש חברתי! למרות שבמהלך כל הגיבוש לא מדברים כמעט נוצרות חברויות ובסופו של דבר הדירוג החברתי שחברי הקבוצה מדרגים אותך משפיע המון על אם תעבור או לא את הגיבוש לכן תמיד תעזרו לאנשים, אם הם נופלים או הם לא מרגישים טוב, תהיו שם בשבילם.
באקטים הפיזיים אתם לא צריכים להיות ראשונים, אבל תראו להם שאתם נלחמים על המקום שלכם ושאתם לא מוותרים בקלות.
תדעו שהכל בראש ואם יש בכם מספיק מוטיבציה אתם גם תסיימו את הגיבוש.

דברים שחשוב לדעת
אין זמן לצחצח שיניים כמעט ובטח שלא להתקלח, אין צורך להביא מגבת ושמפו כלל, נצלו את זמן הטש שלכם נכון, יש לכם רק רבע שעה.
הביאו שתי זוגות נעליים!! חשוב מאד כדי שלא תהיו כל הגיבוש עם נעליים רטובות כבדות.

בהצלחה בגיבוש !

רוני, בוגרת צוות קרית אונו, עברה בהצלחה את הגיבוש והתקבלה לקורס חובלים.

 

רוצה לעבור גיבוש/יום סיירות? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן