לימוד קרב מגע

לימוד קרב מגע כהכנה ליחידה מובחרת

קרב מגע הינה שיטה להגנה עצמית מקובלת בצבא, שנלמדת בכל היחידות המיוחדות והמובחרות בצה"ל. ובכל יחידה מיושם מסכם קרבות שהינו משימה מרכזית, קשה ומאתגרת האורכת חמש שעות ויותר. לכן, בכדי להגיע מוכנים ליחידה המבוקשת ולמסכם הקרבות מציעים לכם באקספרט-כושר קרבי לימודי קרב מגע על ידי גורם מקצועי ומאושר.

 

שיטה יחסית קלה ללמוד ויישום

קרב מגע הינה תורת לחימה והגנה עצמית מטווח קרוב שפותחה בישראל, המשלבת מיומנות, טכניקה, אגרסיביות, חדות ושיפור אינסטינקטים. קרב מגע הינה אומנות לחימה שקל ללמוד את מכלול תורתה בפרק זמן יחסית קצר, ועם אימונים יחסית קלים, בין היתר בהיותה מבוססת על תנועות גוף טבעיות. ייעודו של קרב מגע הוא לספק לחיילים סל כלים זמין ויעיל להיחלצות מהירה ממצבים מסוכנים של קרבות פנים מול פנים, לרבות טכניקות התמודדות מול נשק חם וקר, עם מזעור פגיעה באזרחים שלידם. במהלך השירות ביחידה קרבית החיילים לומדים ומתאמנים בשיטה עם מדריכי קרב מגע של היחידה, בוגרי מכון וינגייט. לאור יעילותה של שיטת לוחמה והגנה זו היא הפכה למבוקשת בכל רחבי העולם בקרב צבאות וכוחות מיוחדים רבים.

 

מקורה של שיטת קרב מגע

שיטת לחימה בקרב מגע מיועדת כאמור לקרב פנים מול פנים לצרכי הגנה עצמית תוך חתירה ליצירת מגע. השיטה מורכבת מטכניקות מהירות שמתאימות למגוון מצבי התקלות נפוצים.

את השיטה פיתח אימי שדאור ליכטנפלד, מומחה באגרוף והאבקות, יליד צ'כיה, שבשנות השלושים של המאה העשרים לימד קבוצות של יהודים טכניקות לחימה ללא נשק כהגנה מפני התקפות אנטישמיות של בריונים. לאחר שעלה לארץ לימד את היישוב היהודי טכניקות אלו שכונו בתחילה קרב פנים אל פנים או בקיצור קפא"פ, בהן שולבו גם טכניקות של ג'ו ג'וטסו, אגרוף ולחימה עם מקל. בהמשך עם הקמת צה"ל, ליכטנפלד מונה למדריך כושר גופני ראשי, והוא המשיך בלימודי קרב מגע אשר הותאמו ליכולתו של חייל ממוצע בצבא. לאחר פרישתו מצה"ל ליכטנפלד פתח מכון ללימודי קרב מגע שהותאמו לצרכי הגנה אזרחיים.

 

טכניקת קרב מגע

קרב מגע הינו קרב חופשי שמבוסס רבות על גישת לחימת רחוב, עם טכניקות מהירות ופשוטות שעושות שימוש בתנועות גוף טבעיות לצד שימוש חופשי בטכניקות של בעיטות, אגרופים, הפלות, חניקה, שימוש במקלות ועוד. כל זאת במטרה לנטרל ולהשתלט על האויב כמה שיותר מהר. כמו כן, עקרונות הבסיס של השיטה מלמדים שלא להפנות את הגב ליריב, לפעול נכון כפי יכולתך, להימנע מלהיפגע, לפעול בדרך המהירה והקצרה ביותר, ולעשות שימוש בידע זה רק בעת הצורך. השיטה התפתחה לעוד תתי שיטות שנהוגות בצה"ל כדוגמת קומנדו קרב מגע או קרב מגע מבצעי.

 

ללימודי קרב מגע

 

ללימודי קרב מגע כהכנה ליחידת קרבית מובחרות, ולעוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא, השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם חברת אקספרט כושר קרבי, בטלפון 054-6773051 או במייל Xpert.kosherkravi@gmail.com.

 

 

רוצה להצטרף למשפחת אקספרט? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן