את המושג "שאלון ההעדפות" כולנו מכירים. בעבר הוא נקרא "מנילה" מאחר ונשלח בדואר אך כיום הוא נשלח אליכם כטופס מקוון. מתי נפתח שאלות העדפות? עבור רובכם הוא יפתח בחודש אוגוסט (אם השלמתם את כל ההליכים הראשוניים) ולכן החלטנו לכתוב עבורכם מאמר זה.

בשאלון מפורטת רשימה של מגוון התפקידים המוצעים למועמד לגיוס בהתאם לנתונים האישיים וגם לצרכי הצבא, ולמעשה המלש"ב מתבקש לדרג אותם לפי העדפותיו האישיות. כל מלש"ב מקבל שאלון אישי ומותאם לפרופיל הרפואי שנקבע לו במהלך הצו הראשון בהתאם לנתוני האיכות אשר נקבעו במסגרת הצו הראשון ויום המא"ה בהם השתתף.

 

נציין כי ישנם 3 סוגים של שאלוני העדפות

1. שאלון למלש"בים בעלי פרופיל קרבי הכולל תפקידי לחימה.
2. מלש"בים בעלי פרופיל עורפי אשר יקבלו שאלון הכולל תפקידים עורפיים בלבד.
3. שאלון העדפות בנות (מלש"ביות): שאלון העדפות כולל תפקידים עורפיים עם אופציה לרצון לוחמה במידה ונמצאו מתאימות.

 

מתי מקבלים שאלון העדפות?

במידה ולא נפתח עבורכם שאלון ההעדפות לאחר שבועיים ממועד סיום הליכי המיון עליכם לפנות למרכז השירות של מיטב כדי שהם יוכלו לבדוק האם ניתן לפתוח עבורכם שאלון העדפות.

חשוב להדגיש כי קיימת חשיבות גדולה להגיע ליום המא"ה, מאחר שמלש"בים אשר לא נכחו בו לא יקבלו שאלון העדפות.

 

דברים שחשוב להכיר לפני מילוי השאלון

  1. אתם מיועדים למערך הלחימה והתפקיד מיועד למערך העורפי.
  2. אינכם מתאימים לדרישות התפקיד מבחינת נתונים אישיים.

 

שאלות נפוצות בנושא שאלון ההעדפות

שאלה: האם דירוג גבוה לתפקיד אחד בלבד מגדיל את הסיכויים להשתבץ אליו?
התשובה היא לא. בניגוד לשמועות שונות, במידה ותסמנו רק תפקיד אחד בשאלון ההעדפות יירדו הסיכויים שלכם לקבל אותו! מלש"בים רבים מאמינים שעל מנת לקבל תפקיד ספציפי עליהם לדרג אך ורק אותו אך למעשה זה פשוט לא נכון. רצוי לסמן מגוון רחב של תפקידים על מנת לפתוח אפשרויות שיבוץ שונות ומגוונות שמתאימות לכם.

שאלה: האם אקבל את שאלון ההעדפות בדואר?
בעבר, שאלון העדפות אכן היה נשלח בדואר אך כיום שאלון ההעדפות נפתח באזור האישי באתר מתגייסים. לאחר שתקבלו הודעה לטלפון הנייד תוכלו להיכנס לאזור האישי באתר ולדרג.

שאלה: האם ניתן לדרג את שאלון ההעדפות יותר מפעם אחת?
אכן כן. ניתן לדרג אותו מספר פעמים אך רק עד לתאריך סגירתו. רצוי למלא את שאלון העדפות כמה שיותר מוקדם על מנת שתוכלו לקבל זימון לגיבושים ולמיונים המתקיימים בהתאם לתאריך גיוסכם.

באקספרט תוכלו לקבל מגוון סדנאות הכנה למיונים ולגיבושים שיעזרו לכם להתקבל לתפקידים שאותם סימנתם בשאלון ההעדפות. אם אתם רוצים את התפקיד וסימנתם אותו בשאלון, זה הזמן להשקיע כדי להתקבל אליו! צרו איתנו קשר עוד היום במספר 054-6773051 ונכוון אתכם לסדנת ההכנה המתאימה.

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן