יום המאה המכונה גם "יום מיון, איתור והתאמה" הוא אבן דרך משמעותית במסע הגיוס של צעירים רבים בישראל. יום זה מתקיים לכל המתגייסים בעלי פרופיל 45 ומעלה עם ציון עברית 6 ומעלה נועד לאבחן יכולות וכישורים רלוונטיים לשירות צבאי לצורך סיוע בהתאמת תפקידים בצורה מיטבית ושיפור תהליך הגיוס כולו.

אז איך מתנהל יום המיון? יום המא"ה הינו יום מיון מקוון. להבדיל מהצו הראשון אותו מפעיל הצבא, יום המא"ה מופעל על ידי שני מכוני מיון אזרחיים: מיוני הבנות מתבצעים על ידי נכון "אדם מילא" ומיוני הבנים על ידי מכון "קינן שפי".
כמה זמן זה יום המאה? שעות המיון הן בין השעות 8:00-16:00 ויש להיות זמינים כחצי שעה טרם המיון לצורך רישום והתחברות. האם יום המאה זה חובה? באופן כללי לא, אך יש לציין כי במידה ולא תשתתפו יתכן ולא תהיה לכם יכולת להשפיע כלל על הליך המיון שלכם לתפקיד הצבאי אליו תשוייכו.

 

מטרות יום המאה

 

פעילויות יום המאה

יום המאה מורכב מארבע תחנות עיקריות:

  1. הדרכה
  2. מבחנים פסיכוטכניים
  3.  עבודת צוות
  4. יחסים בין-אישיים

 

שימושים בתוצאות יום המאה

הציונים והנתונים שנאספים ביום המאה משמשים ביחד עם נתוני הצו הראשון לקביעת התפקידים שיוצעו לכל מתגייס/ת בשאלון ההעדפות. שאלון זה מאפשר למתגייסים לבטא את רצונותיהם בנוגע לתפקידים שמעוניינים לשרת בהם.

צה"ל יבחן את רצונות אלו יחד עם נתוני יום המאה ונתוני הצו הראשון, ובהתאם לכך יקבע את התפקיד המתאים ביותר לכל חייל וחיילת. איפה רואים ציונים של יום המאה? באתר מיטב. מתי מקבלים ציונים ליום המאה? מספר ימים לאחר היום עצמו יפורסמו הציונים באתר. מהו הציון הכי גבוה ביום המאה? הציונים ניתנים בסולם של 1-5 וניתן לראות אותם באזור האישי באתר מתגייסים.

חשוב לציין יום המאה הוא רק אחד מהגורמים המשפיעים על שיבוץ התפקידים. שאלון ההעדפות נותן למתגייסים הזדמנות להביע את רצונותיהם, אך צה"ל אינו מחויב לשבץ אותם בהתאם לרצונות אלו. קיימים מקרים בהם צה"ל יקבע שמתגייס/ת מתאים/ה יותר לתפקיד אחר גם אם ציוניו/ה ביום המאה היו גבוהים.

 

איך דוחים את יום המאה?

 

דחיית יום המאה אפשרית במקרים חריגים בלבד, כגון:

 

הליך דחיית יום המא"ה:

  1. פנייה למוקד מיטב: ניתן לפנות למוקד מיטב דרך אתר "מתגייסים" או בטלפון.
  2. הצגת הסיבה לדחייה: יש להציג את הסיבה לדחייה בצורה ברורה תוך צירוף אסמכתאות רלוונטיות.
  3. בחינת הבקשה: צוות מיטב יבחן את הבקשה ויחליט האם לאשר את הדחייה.
  4. קבלת תשובה: תשובה בנוגע לבקשת הדחייה תימסר תוך מספר ימים.

 

1. תרגלו מבחנים פסיכוטכניים:

 

2. השתתפו בסדנאות הכנה ליום המאה:

 

3. היו ערניים וקשובים במהלך יום המאה:

 

4. היו ענייניים בראיון האישי:

 

טיפים נוספים

 

הכנה ליום המא"ה באקספרט

סדנאות מקצועיות זו ההתמחות שלנו. בנוסף לסדנאות הכנה ליום המא"ה אנחנו מספקים הרצאות מעוררות השראה, מסעות פיזיים, יכולות ניווט מעצימות, שיחות בגובה העיניים עם לוחמים ולוחמות מכל היחידות המובחרות בצה"ל, קרב מגע, לוחמה ועוד. צרו איתנו קשר בטלפון 054-6773051

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן