גיבוש יהלום

הכנה לגיבוש ליחידת יהלום

קבלה ליחידת יהלום– יחידת הנדסה למשימות מיוחדות, שהינה מהמבוקשות של חיל הנדסה, דורשת להתמודד עם שלושה ימים קשים ואינטנסיביים במיוחד. גיבוש זה כולל מגוון מבחנים טכניים שבודקים חוסן נפשי גבוה לצד אתגרים פיזיים קשים, כאשר רק סיום בהצלחה של ימים אלו יאשר את התאמת המתמודדים ליחידה. בכדי להעלות את סיכויי המעבר של גיבוש יהלום, חברת אקספרט כושר קרבי מציעה לכם הכשרה ייעודית עבור יחידה זו.

 

תנאי קבלה לגיבוש יהלום

קבלה ליחידת יהלום מתחילה במיון בבית ספר להנדסה צבאית או בקיצור בהל"ץ. למיון זה יכולים לגשת כל מי שהתגייסו להנדסה קרבית שעומדים ברף כניסה מינימאלי של בוחן בר אור ובדיקת רופא. מבדקים אלו נועדו לאשר את יכולת המועמד להתמודד הגיבוש הקשוח המצפה להם, על אתגריו הפיזיים השונים. כאמור, הגיבוש ליחידת יהלום נמשך שלושה ימים ונערך כשבועיים עד שלושה שבועות טרם תחילת הטירונות. הגיוס עצמו מתקיים בחודשי אוגוסט, מרץ ונובמבר. 

 

כמו כן, ליחידה יכולים להתקבל מסיימי גיבוש צוללות, חובלים וטיס ובמקרים מסוימים גם יתקבלו מסיימי גיבוש מטכ"ל ושייטת, בנוסף למי שנפל מקורס חובלים או טיס או יחידת מובחרת אחרת. מועמדים אלו יתקבלו ליהלום לאחר מעבר בהצלחה של ראיון ליחידה.

 

אודות יחידת יהלום

יחידת יהלום של חיל ההנדסה הינה מהיחידות הוותיקות בצה"ל, שהחלה לפעול עם קום המדינה והתמקדה בסילוק פצצות. יהלום מורכבת מחמש יחידות מבצעיות שכוללות:

  • ס"פ ו- ספי"ר- ס"פ- סילוק פצצות ויחידת ספי"ר – סילוק פצצות אוויריות. יחידה האמונה על נטרול של מטעני חבלה, פצצות מתקדמות, ראשי טילים ותחמושת חיה.
  • סיירת יע"ל– יחידת קומנדו המבצעת פעולות של סיור ואיסוף מידע הנדסי מודיעיני, השמדה של תשתיות אויב ומבצעי הריסה שונים.
  • מדרון מושלג– יחידה ייעודית לפריצות חמות וקרות אשר הוקמה בעקבות מסקנות ניסיון החילוץ של נחשון וקסמן.
  • סמו"ר- יחידת סמו"ר– סליקים ומנהרות, הינה יחידת קומנדו תת קרקעית המתמחה בכל גזרות הלחימה, בהשמדה של מחבואי נשק, מחבואי אדם וסליקים, וכן באיתור מנהרות להברחת מחבלים, טיפול בהן ופיצוצן.
  • סייפן– פלוגת אב"כ המיועדת לגילוי איום ושימוש בנשקים שאינם קונבנציונאליים.

 

גיבוש ליחידת יהלום

גיבוש בן שלושה ימים של יחידת יהלום הינו קשה ומאתגר במיוחד, במהלכו מנופים המתמודדים ומשובצים ביחידות השונות. במהלך הגיבוש יידרשו המתמודדים לבצע מגוון תרגילים, למשל מילוי שקים בחול וריצה עימם על הכתפיים, חפירות בור על פי דרישות ספציפיות, תרגילי אלונקה, תרגיל זחילות, פירוק והרכבת נשקים, וכן משימות חשיבה מהירה בצוות, זכירת קשרים, משימה קבוצתית בשדה מוקשים, תרגילי זיכרון, חשיפת מוקשים, משימות בנייה, מבחנים עיוניים, אימוני כושר, ספרינטים משולבים, זחילה ומיפוי מבוך ועוד.

 

הכנה לגיבוש יהלום

להכנה לגיבוש יחידת יהלום ולקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא, השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם חברת אקספרט כושר קרבי, בטלפון 054-6773051 או במייל Xpert.kosherkravi@gmail.com.

 

 

 

 

רוצה להצטרף למשפחת אקספרט? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן