סדנאות VIP

המטרה – הכנה לצה"ל.

ואיך אפשר לעשות זאת ללא היכרות מלאה של התכנים אותם אתם ואתן עתידים לעבור?

סדנאות VIP זו הייחודיות שלנו. 

מהרצאה מעוררת השראה, מסע מפרך, יכולות ניווט מעצימות, שיחות בגובה עיניים עם לוחמים ולוחמות מכל היחידות המובחרות מיוחדות בצה"ל, אימוני חופים, בוחן צה"ל ועוד..

כי יש כושר קרבי – ויש אקספרט.

 

סדנאות פתיחת שנה

בתחילת שנת הפעילות חניכי אקספרט ייפגשו לראשונה במרכז תל אביב, להצגת סגל המדריכים לשנת הפעילות, הצגת הסדנאות, כללי הברזל ולבנות הדרך במסע השנתי שלנו יחד. לאחר מכן, החניכים יצאו למפגש הראשוני עם כלל מדריכי הסגל – מגבשי צה"ל במילואים, תחת היכרות עם תרגילי הגיבושים השונים בפעילות פיזית עצימה בלב חופי תל אביב.

לילה לבן

לילה לבן הוא האירוע הגדול, הארוך והמושקע ביותר באקספרט ומתקיים פעם אחת בלבד במהלך השנה – בחודש דצמבר. מטרת הלילה לבן היא להפגיש לראשונה את החניך עם מגוון תכנים פיזיים ולימודיים רבים בתנאי עייפות וחוסר וודאות לגבי לוח הזמנים הבא. במהלך הלילה לבן עוברים החניכים תכנים ייחודיים המועברים כולם על ידי יוצאי יחידות מובחרות ומיוחדות, בנוסף להרצאה מעוררת השראה המועברת על ידי אדם משפיע בהיסטוריה של החברה הישראלית. אלו רק חלק מהאנשים שהעבירו הרצאה לחניכינו בשנים האחרונות:
• צחי הלוי, לוחם ביחידת המסתערבים של שמשון ודובדבן, זמר ושחקן "פאודה".
• יעל ארד, המדליסטית האולימפית הראשונה של ישראל.
• זיו שילון, מ"פ בחטיבת גבעתי שאיבד את ידו במהלך לחימה ברצועת עזה, וכנגד כל הסיכויים, סיים בהצלחה את תחרות "איש הברזל".
• רועי פלד, מי שהיה בן זוגה של לי זיתוני ז"ל שנהרגה בתאונת הפגע וברח שזעזעה את המדינה, וניהל מאבק עיקש להסגרת ולכליאת דורסיה בצרפת.

פאנל לוחמים ולוחמות

במהלך שנת הפעילות החניכים והחניכות שלנו ייפגשו עם לוחמי ולוחמות היחידות המובחרות והמיוחדות, הטייסים והחובלים וזאת על מנת לשמוע על הטיפים לפני ובמהלך ההכשרה והמסלול ממקור ראשון. כל אותם חברי הפאנל הינם בוגרי אקספרט, שהיו במקומם של החניכים לפני מספר שנים וכעת הם שבים על מנת לעזור, לתרום ולתת ידע לקהילת אקספרט.

סדנת ניווט

היכולת לנווט הינה אחת מן היכולות החשובות ביותר ללוחם בשטח ומעידה על יכולות רבות: התמצאות, כיוון, זיכרון וחוסן מנטלי.

לא בכדי משמש הניווט כמבחן אישיות מרכזי בקורסי פיקוד וביחידות מובחרות בארץ ובעולם. במהלך הכשרתם של לוחמי היחידות השונות בצה"ל עוברים הלוחמים אימוני ניווט רבים אשר לעיתים רבות קובעים את המשך דרכם ביחידה.

בסדנה ייחודית זו חניכינו לומדים את עקרונות הניווט הבסיסיים כמו גם כלים פרקטיים לניווט מהיר ויעיל במסלולים של מספר קילומטרים ובמתארי שטח שונים.

סדנת כאוס

בלאגן, אי סדר, אי ידיעה וערפל. זהו חלק קטן מהתמודדות לוחם ולוחמת במהלך מסלול הכשרה מפרך. בסדנא זו החניכים יצטרכו להתמודד באימון יוצא דופן המכיל פיזיות, עצימות ואיך לא – מים. לבסוף, החניכים ימצאו את עצמם באותו מקום שקציני צבא ההגנה לישראל נמדדים במבחן המסכם בקורס, ויתמודדו למול אותם האתגרים.

תחרות הדגל

תחרות הדגל הינה תחרות שנתית בין צוותי אקספרט ברחבי הארץ ומתרחשת בחודש מאי. התחרות משלבת מספר אלמנטים חשובים שאקספרט חורטת על דגלה – רוח הנתינה (ההתנדבות), רוח התחרותיות (התחרות בין הקבוצות) ועבודת צוות (שיתוף הפעולה של חברי הקבוצה למען המטרה). כל קבוצה בוחרת מקום הקרוב לליבה בו יתנדבו חברי הצוות ויתרמו לקהילה. הם עושים זאת כשהם מלווים בדגל הקבוצה אותו הם הכינו בעצמם בהשראת ערכי הקבוצה, ובדגל ישראל. ההתנדבות מתועדת על ידי חברי הקבוצה ועולה למדיות של אקספרט על מנת להפיץ ככל הניתן את רוח הנתינה. אומרים שלהיות טוב חוזר אליך, אז אנחנו דואגים להחזיר ומצ'פרים את הקבוצה המנצחת שלנו באימון לוחמה בשטח בנוי בהדרכת צוות מדריכי הלוחמה של אקספרט.

XpertGames

אימון סוף השנה הדומה במתכונתו לאליפות צה"ל בכושר קרבי. כלל הצוותים של אקספרט ברחבי הארץ יתחרו במגוון מקצי כושר קרבי, כאשר הדגש הוא על שיתוף מספר רב של חניכים בכל המקצים. האירוע יתבצע באווירה קלילה יותר, פחות צבאית משאר האירועים, מתוך רצון ליצור אירוע מגבש ומהנה לחניכים

רוצה להרגיש מהי הייחודיות שלנו? יש לך שאלה לשאול אותנו?

×

היי!

בחר באחד מהנציגים שלנו כדי להתחיל התכתבות ב-WhatsApp או שלח לנו הודעה במייל ל- Xpert.kosherkravi@gmail.com

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן