גיבוש צוללות

הגעה ליום מיון ליחידת הצוללות מעבר של מבדקים פסיכוטכניים ופסיכולוגיים בביתן חיל הים- שבבסיס תל השומר. לאחר מכן, מתקיים גיבוש צוללות, גיבוש בן 4 ימים, שכולל תכנים פיזיים, ובדיקת האינטליגנציה של החייל. הגיבוש לא נחשב לגיבוש קשה מדי פיזית, אבל הוא כולל תחנות רבות ומעברים מהירים מנושא לנושא.

דרך נוספת להגעה ליחידה, היא סיום יום סיירות תוך הפגנת נתונים גבוהים וקבלת התרשמות טובה ממעבירי הגיבוש, כך שיישלחו את עובר הגיבוש לראיון בשייטת הצוללות.


מחיילי הצוללות נדרש פרופיל קרבי (72 ומעלה) ללא סעיפים פוסלים. אין בעיה להתקבל עם משקפיים ליחידה, מסיבות מובנות, בעלי קלסטרופוביה (פחד ממקומות סגורים) - נפסלים
חיילי הצוללות נחשבים לבין החכמים והאינטליגנטיים ביותר בצה"ל. נדרש מהם ללמוד הרבה מאוד חומר, חלקו באנגלית, להבין מערכות סבוכות, חוקי פיזיקה, ועוד.              

לכן ראשית כל, נדרש מהם קב"א גבוה של 52 ומעלה.
שנית, לוחמי הצוללות נהנים ממשכורות גבוהות ותנאים מועדפים כשהם על היבשה, אולם מתחת למים הסיפור שונה. מדובר בפעילות מבצעית בה החיילים סגורים בתוך מבנה מתכת, ונמצאים עשרות מטרים מתחת למים בלי אפשרות לצאת לשאוף אוויר, להתבודד או ליצור קשר עם הבית, כאשר כל טעות קטנה שלהם - עלולה להיות טראגית.
לכן, נדרשים חיילים בעלי יכולות חברתיות גבוהות, לא אנשי ריב ומדון, ולא חיילים בעלי בעיות נפשיות (גם אם קלות). נדרשים מהחיילים יחסי חברות טובים, סיוע הדדי ועוד. בקיצור ולעניין - חבר'ה טובים עם עצבי ברזל היודעים לשמור על קור רוח..

רוצה להתכונן לגיבוש זה? השאר את פרטיך ואחד המדריכים שלנו ישמח לעזור לך.

הנכם מוזמנים לבקר באתר הבית של Xpert:

שני אימוני ניסיון

לנרשמים דרך האתר