תוכנית הכשרה

תכנית ההכשרה הייחודית של אקספרט כושר קרבי מורכבת משילוב בין שיפור ובנייה יכולת הכושר הגופני והפיזי, לבין הכנה מנטלית ופסיכולוגית נכונה לקראת הגיבושים ליחידות העילית של צה"ל ו/או הגיוס לצה"ל של החניך. מעברו של החניך בין תלמיד תיכון לבין היותו חייל הינו מעבר חד ולעיתים אף קשה ומבלבל המצריך הכנה וייעוץ מקצועי. אנו באקספרט כושר קרבי מתמקדים בשיפור הביטחון העצמי , היצירתיות , והמוטיבציה של כל חניך וחניך.

אנו מאמינים כי ביצוע הכנה טובה לתהליך המעבר הזה הינו פרמטר מרכזי ואולי החשוב ביותר בהגדלת סיכוי הקבלה ליחידות מובחרות. אימוני הכושר מהווים אמצעי בשבילנו בכדי להביא את החניך לביצוע התהליך הזה בהצלחה.

תכנית ההכשרה נבנתה על ידי סגל ההדרכה של אקספרט כושר קרבי הכולל אנשי מקצוע מתחומי האימון הגופני, מפקדים בכירים ביחידות שדה, מדריכי לחימה בשירות הביטחון, מדריכי קרב מגע, תזונאי, פיזיותרפיסט ופסיכולוג ספורט.


התכנית מתעדכנת ומשתנה כל הזמן בהתאם לשינויים הנערכים בצבא, בתהליכי המיון ובמסלולי ההכשרה של היחידות השונות, בהתאם לסוג האוכלוסייה המשתתפת בתכנית ובהתאם לתנאי מזג האוויר.

בכל שבוע מתקיימים שני אימונים שבועיים בכל קבוצה ברחבי הארץ.

מעבר לכך מתקיים אחת לשנה קורס "עלית" שפרטיו מפורסמים בסמוך למועד.

וגולת הכותרת - אחת לארבעה עד שישה שבועות מתקיים אימון מיוחד - אימון שהינו  משותף לכל הקבוצות בארץ, נמשך מספר שעות ובכל אימון ישנו תוכן שונה המקבל התייחסות מיוחדת בהתאם לתכנית האימונים. אימון מיוחד עשוי לכלול אחד מהתכנים הבאים- הרצאות שונות, מסע אלונקות,אימונים עצימים במיוחד, אימוני "לילה לבן" אימוני הסתוות, אימוני ניווט ועוד...


מטרת העל של אימוני הכושר היא להביא את החניך לכושר גופני מספק, כושר שבזכותו הוא יצלח את הגיבוש אותו הוא מבקש לעבור וכמו כן יגיע לגיוס בכושר גבוה ונכון לשירות אליו הוא מיועד אך מצד שני למנוע פציעות ספורט הנובעות ממוטיבציית יתר וחוסר ידע באימון גופני.

התכנית נערכת במסגרת קבוצתית, כאשר בכל קבוצה יש בנים ובנות אך הדגש הינו על החניך המתאמן כאינדיבידואל. המדריך האישי הינו מדריך בעל תעודת הדרכה והסמכה ע"פ חוק , מפקד ולוחם ביחידה מובחרת או קצין אימון גופני.


מדריך הקבוצה מפקח על התקדמותו של כל חניך ובונה לו תכנית אישית והאימונים נערכים במסגרת לוחצת והישגית אך עם זאת באווירה חברותית ונעימה, במילים אחרות- האימונים נערכים באותה הרוח של היחידות המיוחדות בצבא.

מלבד האימונים בקבוצה ישנה תכנית אימונים אישית הניתנת כשיעורי בית לכלל החניכים

בנוסף לתכנית האימון הסדירה, הקבוצה עורכת הדמיות לימי סיירות, מחנות אימון שונים ובחנים מיוחדים, כל זאת יעבור וידע מי שיהיה חלק ממשפחת אקספרט כושר קרבי.

הנכם מוזמנים לבקר באתר הבית של Xpert:

שני אימוני ניסיון

לנרשמים דרך האתר